Jump to content

Xiaomi AC2350 Mi AIoT

PawelG7
 Share

Recommended Posts

Jutro wieczorem Ci odpowiem, bo zakupiłem w ciemno i jutro odbieram. Opinie ma dobre, jak to wygląda w praktyce zobaczymy. Z obecnymi dwoma routerami mam ciągle problemy z WiFi i sprzętem Xiaomi. Mam nadzieję że z tym będzie lepiej.

Nabyłem, uruchomiłem. Zasieg jest trochę lepszy w porównaniu z dotychczasowym Huawei B715s, ale szału nie ma. O maksymalnych prędkościach się nie wypowiem, bo jestem podłączony po LTE w Play przez B715s i ten nowy nabytek miał jedynie poprawić działanie sieci WiFi. Prędkości testowe po WiFi mam teraz lepsze niż po kablu z B715s (tego fenomenu nie rozumiem). Jest zdecydowanie lepiej pod względem stabilności WiFi. Interfejs jest w całości po angielsku (polskiego brak). Aplikacja MiWiFi działa prawie dobrze (jakiś problem ze strefą czasową, że niby inna niż w telefonie, ale czas pokazuje ten sam, a kliknięcie w komunikat o niezgodności zamyka aplikację Mi WiFi i generuje błąd). MiHome pomimo tego że polecana (łącznie z załączony kodem graficznym do pobrania) nie łączy się z routerem. Po prostu brak takiego urządzenia na liście, niezależnie od ustawionego regionu. Nie ma to większego znaczenia, bo MiWiFi działa nawet poza siecią WiFi i w każdej lokalizacji jest dostęp do routera po danych mobilnych. Dodatkowo jakieś drobne błędy w działaniu aplikacji (np zmiana nazwy podłączonego urządzenia, możliwa, ale nie działa) typowe dla ostatnich poczynań Xiaomi. W sumie mogę chyba to ustroistwo polecić (na podstawie kilkugodzinnego testowania).

Edited by FromWP
  • Thanks 1

• 4 months later...
2 godziny temu, PawelG7 napisał:

Jak się sprawuje po dłuższym użytkowaniu?

Na razie bez zarzutu. Skończyły się problemy z kamerami Yi (mam zewnętrzną i dwie wewnętrzne), działaniem repetera, i innymi sprzętami MiHome. Jeśli chodzi o stabilność WFi to chyba najlepszy router jaki miałem w ręku. Jest już niby dostępny nowszy 3600, z WiFi6 ale dwa razy droższy i póki co nie mam sprzętów obsługujących WiFi6. Z czystym sumieniem mogę AC2350 polecić.

• Thanks 1

Udało się komuś sparować router z aplikacją Xiaomi/Mi Home? Router z polskiej dystrybucji, U mnie na zmodowanej wersji 5.9.18 znajduje router na serwerze PL, ale plugin wydaje się być jak na razie tylko w j. chińskim, niezależnie od ustawień języka w Xiaomi Home. Sprawdzałem przy ustawieniu j. polskiego i angielskiego.

Druga sprawa wygląda na to, że router w aplikacji Xiaomi Home jest cały cas offline - czarny kolor tła, pojawia się zielony, ale tylko na chwilę. Na Chińskim serwerze Xiaomi Home nie jest w stanie dodać urządzenia, nawet na zmodowanej wersji apki.

Ax3600_Xiaomi_Home.PNG

43 minuty temu, kjedrus napisał:

Udało się komuś sparować router z aplikacją Xiaomi/Mi Home?

Nie, w polskiej lokalizacji nie jest dostępny (AC2350). W chińskiej sprawdzałem kiedyś i też go nie było, nie wiem jak obecnie. W sumie nie jest mi to do niczego potrzebne. MiWiFi wystarcza. Na twoim zrzucie wygląda na 3600, nie 2350. 3600 w chińskiej lokalizacji jest, tylko prawdopodobnie z globalnym FW nie będzie się łączył.

• 1 month later...
2 godziny temu, piotrpa napisał:

Hej udało się moze komuś połączyć z AirPurifier 2?

Tak, mam ten oczyszczacz i działa bez problemu, łącznie z automatyzacjami. Router ma ustawione Smart connect (2,4 i 5 GHz na jednym SSID). Resetowałeś oczyszczacz?

12 godzin temu, FromWP napisał:

Tak, mam ten oczyszczacz i działa bez problemu, łącznie z automatyzacjami. Router ma ustawione Smart connect (2,4 i 5 GHz na jednym SSID). Resetowałeś oczyszczacz?

Resetowałem ale nie miałem chyba włączonego Smart connect. sprobuje dzięki!

• 1 month later...

A ja mam inny problem, nie wiem dlaczeg,o ale router zmienia mi nazwy np. drukarki sieciowej hp - windows 10 widzi go jako MIWI....... skaner... Instaluje sterowniki, wszystko przebiega ok do momentu wyszukania drukarki i naciśnięciu przycisku dalej (po nim nie widzi drukarki). Żeby było mało mam drugi router Acer (osobna nazwa sieci) chciałem zmienić żeby działał jako repeater - łącząc się z tą siecią wpisuję adres routera 192.168.1.1 nie znajduje urządzenia. Odłączając kabel sieciowy nie mogę się połączyć z tym routerem :(. Wchodząc w opcje połączenia sieciowego pokazuje mi, że adres sieciowy jest inny niż ten podany na tablicy znamionowej i jest taki 192.168.31.1. Po wpisaniu adresu wyskakuje strona logowania routera Xiaomi AC2350 Mi AIoT :(