Skocz do zawartości

Szybkie rozładowanie się baterii


Redmi8t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Telefon zakupiony we wtorek, bateria wytrzymuje średnio 8 godzin, z czego najwięcej energii pochłania ekran. 

Przy wyłączonym wifi i transferze bateria od 100 do 50 w 4 godz bez dotykania choćby ekranu. 

Jasność ustawiona praktycznie na minimum, oszczędzanie baterii włączone non stop. 

Nie wiem gdzie szukać sposoby wyjścia z tego. 

Pozdrawiam

Screenshot_2020-04-30-21-53-20-728_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony w salonie play, wyłączone transmisje (włączam jak używam)i jak w załączonej grafice gdy zacząłem dziś używać duży spadek Energii. 

Factory reset? Co to? Soft najnowszy

Screenshot_2020-05-01-17-59-27-678_com.miui.securitycenter.jpg

Dziś ładuje do pełna i zobaczymy jak jutro będzie działał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon zwykle znajduje się w centrum miasta, średnio 3 do 5 kresek zasięgu, mam jeszcze kilka innych tel (Samsung, iPhone, redmi) i w każdym bateria trzyma mimo iż są starsze. 

Zresztą największym pozeraczem przez ostatnie  dni jest ekran, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza analiza zużycia baterii, mimo wykonania resetu i wszystkiego co znalazłem na innych stronach tel zwracam jutro. Z tego co pisane było na innych stronach nikt nie miał problemu z baterią. 

Czyli ten egzemplarz jest wadliwy porpstu

Screenshot_2020-05-03-21-05-14-308_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2020-05-03-21-05-10-195_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2020-05-03-21-05-05-900_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2020-05-03-21-05-03-035_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam podobny problem.

Wydaje mi się że mój rn8t ma problem z baterią.

Zakupiłem telefon zachęcony testami gdzie bateria trzyma bardzo długo.  Bateria podczas używania znika w oczach (głownie ekran).  https://www.telepolis.pl/artykuly/testy-sprzetu/redmi-note-8t-test-recenzja-opinia tutaj bateria trzyma niby około 10h (u mnie jest to może 7 przy zwykłym użytkowaniu), https://www.youtube.com/watch?v=p5NFr8ZDDyk tutaj akurat moj wynik pokrywa się z tym na filmiku (tylko wifi. maks jasnosc i filmik 1080p youtube). Pcmark battery test 2.0 wszedzie jest od 10 do 12 h u mnie na flight mode wyszlo 8.

Wydaje mi się również, iż bateria jest trochę zbyt gorąca (dochodzi do 40c przy oglądaniu filmow na youtube, a normalnie ma kolo 35-37 stopni).

Telefon zakupiłem w promocji w MM i teoretycznie moge go jeszcze zwrocic (30 dni) ale jesli to jest norma to wolabym tego nie robic bo niestety musial bym tez zwrocic opaske i strace kupon 100zl.

Przez noc w idle telefon traci od 3-4% przy wlaczonym bt, lte.

Bateria również ładuje się wolniej niż w każdym teście. Niby jest quick charge ale pełna bateria jest po 2h. 30 minut teroretycznie powinno dać 40% u mnie jest to 30-32.

Moj oryginalny temat poszedł do kosza (nie wiem czemu bo tutaj w sumie nie udzielono odpowiedzi).

 

Nie wiem czy telefon jest wadliwy czy przy nowym miui taki czas pracy na baterii jest normalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Shadek napisał:

czy telefon jest wadliwy czy przy nowym miui taki czas pracy na baterii jest normalny?

Chyba żartujesz. Wytrzymuje Ci 7 h przy maksymalnej jasności i to jest problem z baterią? Takie czasy i temperatury są jak najbardziej w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dlatego pytam :) Nie mam prównania (mam tylko dużo droższego s20 do porównania). Poprostu byłem troche zdziwiony bo wszystkie recenzje wskazywały na dłuższy czas pracy. Mam jednak wrażenie że ekran zjada więcej baterii niż powinien. No nic sprawdzę jeszcze raz po resecie pcmarkiem i odpaleniem jakiegos filmiku na youtube z wifi i najwyzej wymienię telefon na coś z większą baterią.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Shadek napisał:

No nic sprawdzę jeszcze raz po resecie pcmarkiem i odpaleniem jakiegos filmiku na youtube z wifi.

Tu jest lcd i przy maksymalnej jasności niezależnie od wyświetlanego obrazu (jasne, czy ciemne elementy) będzie pobierał taką samą maksymalną ilość prądu. S20 z amoledem i maksymalną jasnością, ale ciemniejszym filmem będzie pobierał mniej, a wyświetlając bardzo jasne elementy więcej. Tu trzeba brać pod uwagę jaki obraz jest wyświetlany podczas testu, w lcd nie ma to znaczenia. A czy S20 działał Ci w testach dłużej? Bateria niby taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S20 działa mi dużo dłużej. Dzisiaj odebrałem dla mojej mamy oppo a31 i telefon działa również zauważalnie dłużej.

Dla porównania oppo (fakt ze jest tu ekran tylko hd+ i niby bateria 4230AH ale do testu zmieniłem też rodzielczosc na 720p w youtube n 8t).

2h filmików youtube na obu telefonach przy maks jasnosci (wifi 5ghz), wlaczony BT i synchronizacja na obu.

Oppo zjadł 19 % baterii a redmi note 8t 30% ....  wydaje mi sie ze jednak roznica 11% jest za duza p

Telefon idzie w poniedziałek do zwrotu bo raczej ma coś nie tak z baterią. Wszystkie testy które oglądałem i Soty ludzi z forum są sporo wyższe.

Dodam też że narazie nie mam nawet doinstalowanych zadnych appek typu fb etc... wiec nic nie musi sie synchronizowac i dawac powiadomien.

Jedynie dziwi mnie fakt że np test syntetyczny Pcmark (wlaczony tryb samlotowy boi inaczej sms etc go wywala) pokazal 14h, a GFXbench (t-rex) 370 minut co jest wynikiem lepszym niż pokazywaly testy a mimo to telefon przy normalnym użytkowaniu traci baterie jak szalony.

Czy jest mozliwosc ze uszkodzone jest np radio albo ekran ktory pobiera za duzo pradu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...