Skocz do zawartości

NOVA Video Player - cechy unikalne


jadwinin

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem długo aż znalazłem. NOVA video player robi b. ciekawe rzeczy;

[1] wyświetla dane pliku typu fps !!!

[2] ma DZIAŁĄJĄCĄ opcję automatic TV refresh rate !!!

Panel wyłącza się na chwilę i zmienia w tym czasie refresh = Hz na optymalny dla video; 24,25,30,50,60 fps. Klawisz Info w moim TV pokazuje skuteczność zmiany panelu telewizora. 

Efektem jest optymalna płynność. SUPER.

Działanie sprawdzone po aktualizacji Mi Box S do Android 9.0.

Apka w Google Play Store.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem na Nvidii Shield. Ten NOVA video player faktycznie rewelacja. Sam pobiera z sieci miniaturki i opisy do filmów, przy czym robi to automatycznie po podpięciu dysku/pendrive. W KODI trzeba było się naklikać i narobić żeby to uzyskaći żeby to jakoś wyglądało a tu działa ot tak i od razu. Pobieranie napisów do filmów online też działa.

No i oczywiście pokazuje szczegółowe info o pliku, w tym ilość klatek oraz działa automatycznie TV refresh rate (trzeba włączyć w ustawieniach). 

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko po 30 minutach testowania:

Radze sobie z nim w ten sposób, że po uruchomieniu filmu pauzuje go i ponownie uruchamiam. Wtedy jest OK.

Cytat

W wersji na Android TV aplikacja ma błąd powodujący wyświetlanie filmu jakby na przewijaniu i bez dźwięku. Na Mi BOX z androidem 8 po uruchomieniu aplikacji można obejrzeć normalnie jeden film, po jego wyłączeniu i włączeniu innego filmu odtwarza się jakby na przewijaniu (bardzo szybko i bez dźwięku). Rozwiązanie jest wejście w ustawienia aplikacji i wymuszenie zamknięcia Nova Playera. Potem po uruchomieniu Nova playera znowu można obejrzeć jeden film. Problem zgłaszało już kilka osób bo występuje również na Nvidia Shield z AndroidTV 8. Poprawcie to bo to bardzo dobry player ale w obecnym stanie używanie go jest co najmniej uciążliwe

 

  • Dźwięk DTS HDMA zmienia na zwykły PCM. Niestety nie wiem jak to naprawić.
  • Skanowanie dysku. Skanuje cały napęd zewnętrzny a ja chcę tylko poszczególne foldery.

Będę dalej testował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...