Skocz do zawartości

Karta SD. Problem z zainstalowaniem


LazyWitch

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłam w  ostatnich dniach Redmi 8 i powoli próbuje przywrócić wszystkie aplikacje, które miałam na poprzednim telefonie. Nadeszła kolej na przełożenie karty SD i nie mogę jej zainstalować. W menu pamięci wewnętrznej jest sekcja "Karta SD (Lexar)" i pod spodem "Zainstaluj kartę SD", ale gdy to klikam pokazuje się komunikat "bezpiecznie odłączono: Karta SD (Lexar)". Robię coś nie tak, czy Xiaomi próbuje na mnie wymusić zakup ich marki karty pamięci?

Edytowane przez LazyWitch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłam z powrotem do starego telefonu - od razu pokazało mi, że karta uszkodzona i muszę sformatować, nawet nie miałam szansy skopiować zawartości... teraz Xiaomi ją widzi, ale aż się boję cokolwiek zapisywać, żeby w przyszłości po wyciągnięciu i przełożeniu do innego telefonu znowu wszystkiego nie stracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam wyłączone. Tylko jak kupowałam kartę SD to nie wiedziałam, że trzeba pierwsze co ją sformatować i przekładać na wyłączonym. Dostałam nauczkę po tym jak straciłam wszystkie zdjęcia na których bardzo mi zależało. I do teraz karta już nie sprawiała problemów, ale też jej nie wyciągałam potem. Tylko czy te pierwsze błędy nie uszkodziły jej trwale to już nie wiem.

PS. Nie na temat, ale może ktoś podpowie jak przerzucić sms ze starego telefonu?

Edytowane przez LazyWitch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LazyWitch napisał:

Miałam wyłączone. Tylko jak kupowałam kartę SD to nie wiedziałam, że trzeba pierwsze co ją sformatować i przekładać na wyłączonym. Dostałam nauczkę po tym jak straciłam wszystkie zdjęcia na których bardzo mi zależało. I do teraz karta już nie sprawiała problemów, ale też jej nie wyciągałam potem. Tylko czy te pierwsze błędy nie uszkodziły jej trwale to już nie wiem.

PS. Nie na temat, ale może ktoś podpowie jak przerzucić sms ze starego telefonu?

Na drugi raz poczekaj na Mnie :D  wiedz że jak kartę wsadzisz w adapter i do komputera to komp zaczyta dane z karty, ale wyskoczy komunikat o naprawie danych i trzeba kontynuować bez skanowania i naprawy, ale można tez próbować naprawić... Można zgrać sobie normalnie pliki. Czasem taki komunikat wyskakuje na pendrivach  ale nie wchodźmy już w szczegóły z czego on wynika. A z sony nie wiem jak SMS zrzucić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam serdecznie wszystkich. Jestem nowy na forum i od razu zgłaszam się z problemem, licząc na wyrozumiałość Szanownego Grona Forumowiczów. Kilka dni temu zakupiłem nowy Xiaomi Redmi 8. (4GB RAM, 64GB pamięci wewnętrznej). Kartę SD-SDHC - 64GB przełożyłem z telefonu Samsung Galaxy S5. Telefon w ogóle "nie widzi" tej karty, jakby jej nie było. Próbowałem już formatowania na PC ale nic nie pomogło. Co ciekawe, telefon bez problemu "widzi" i czyta inną kartę - 2GB, i to bez formatowania. System jest zaktualizowany do Androida 10.  Jeśli ktoś mógłby coś doradzić (oczywiście oprócz odesłania do serwisu), to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. W nawiązaniu do opisanego problemu - znalazłem starą kartę SD o poj. 32GB i Xiaomi ją "zobaczył" bez problemu, bez formatowania. Jak już wspominałem, nie jestem informatykiem, ale myślę że problemem była pojemność. A podobno ma obsługiwać do 128GB. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...