Jump to content

Jaki termometr na zewnątrz?

Yeapcoque
 Share

Recommended Posts

Cześć.
Możecie mi doradzić jakiś zewnętrzny termometr z higrometrem kompatybilny z Mi Home?
Teraz używam Mi Temperature and Humidity mnitor, łączy się to z lampką przez bluetooth (bramka BLE) i działa jak złoto. Tylko z jednym ale konkretnym problemem - gdy temperatura spada poniżej zera czujnik wariuje, pewnie zaprojektowano go do warunków domowych.
Jest coś podobnego, ale z szerszym zakresem temperatur? No i najlepiej żeby działało na bramkę BLE.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za poradę :).

Obawiam się, że Xiaomi nie ma w swojej ofercie żadnego zewnętrznego czujnika działającego z bramką bluetooth. Ten, którego używasz też nie jest czujnikiem zewnętrznym. Kompatybilne z MiHome i odpowiednim zakresem temperatur np. firmy Aqara również nie łączą się przez bluetooth. Potrzebują bramki z protokołem ZigBee. Obecnie Xiaomi wypuścił nową wersję 3, która łączy funkcjonalność trzech protokołów jednocześnie, tak więc obsługuje WiFi, ZigBee oraz Bluetooth. Można ją nabyć tak jak i czujnik który Cię interesuje w chyba najlepszej cenie na AliExpress. Przykładowe linki poniżej:

1.Gateway v2

2.Gateway v3

3.Xiaomi Temperature and Humidity sensor

4.Aqara Temperature, Humidity and Pressure sensor