Jump to content

Yeapcoque

Użytkownicy
 • Posts

  8
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Yeapcoque

 1. Cześć Myślę nad sprawieniem sobie klimatyzatora do mieszkania, jednak z uwagi na sporą już ilość produktów zgodnych z Mi Home, chciałbym alby był kompatybilny z aplikacją i pozostałymi urządzeniami. Czy ktoś z was mógłby mnie nakierować, gdzie szukać informacji, ewentualnie jaki model klimatyzatora polecacie? Pozdrawiam serdecznie
 2. Dzień dobry. Zachęcony doskonałym działaniem starszej wersji kamerki Mi Home Security 360 dokupiłem drugą - tą z tytułu wątku (CMSXJ16A). Wszystko było by w porządku gdyby nie moment przełączania się kamerki na tryb nocny. Wygląda to tak, że gdy się już robi wystarczająco ciemno na zmianę na tryb nocny, to on sią włącza i po chwili wraca do trybu dziennego. I tak przez jakieś10-15 minut. Jest to wkurzające bo kamerka wydaje ten charakterystyczny odgłos który budzi już uśpione dziecko. Poprzednia kamerka po prostu przełączała się na tryb nocny i tyle, już było dobrze. Nowa wisi w tym samym miejscu, podłączona do tego samego WIFI, trudno to uznać za usterkę ale chyba tak nie powinno być. Dodam, że zrobiłem wszystkie aktualizacje i że kamerka śmiga już 2 dzień aż miło, gdyby nie ten szczegół. Czy spotkaliście się z czymś takim?
 3. Cześć. Możecie mi doradzić jakiś zewnętrzny termometr z higrometrem kompatybilny z Mi Home? Teraz używam Mi Temperature and Humidity mnitor, łączy się to z lampką przez bluetooth (bramka BLE) i działa jak złoto. Tylko z jednym ale konkretnym problemem - gdy temperatura spada poniżej zera czujnik wariuje, pewnie zaprojektowano go do warunków domowych. Jest coś podobnego, ale z szerszym zakresem temperatur? No i najlepiej żeby działało na bramkę BLE. Pozdrawiam i z góry dziękuję za poradę :).
 4. Acha, czyli (jeżeli dobrze zrozumiałem) cokolwiek co ma BLE będzie zbierać dane z czujników temperatury. Ale czy potrzebny jest do tego jeszcze ten (gateway) czy wystarczy bedside lamp i czujniki?
 5. Tak czytam o lampce nocnej Xiaomi i w jej opisie jest informacja, że ona ma i WIFI i Bluetooth. Czy taka lampka może zastąpić gateway? Czy może żeby to działało potrzebne jest i to i to? Tak jak pisałem wcześniej, zależy mi żeby mieć dane z czujnikjów temperatury jak jestem poza domem. Mam już kupione te z wyświetlaczem na bluetooth i nie mogę ich oddać, więc kombinuję jak koń pod górkę żeby to spiąć Lampkę nocnąi tak miałem kupić, więc gdyby to działało to bym był urządzony. Tylko czy będzie działało... I czy lampka może być kupiona normalnie w Polsce czy musi być chińska wersja?
 6. Co ty mówisz? Serio tak jest? Chodziło mi w zasadzie tylko o te termometry... Wiem, że pytania nowicjusza pewnie są wkurzające, ale weźcie mnie poratujcie bo nie wiem co robić. Zestaw mogę oddać do sklepu chyba bo kupowałem wysyłkowo, ale co w takim razie zrobić, żeby czujniki temperatury i wilgoci dawały dane do telefonu przez internet a nie tylko przez bluetooth?
 7. Cześć Nie chcę zaczynać nowego tematu, więc napiszę tu w zbiorczym wątku. Zajarałem się ostatnio na urządzenia do smart home. Zakupiłem kilka "Temperature and Humidity sensor" oraz zestaw czujników i centralkę "Mi smart sensor set". No i wszystko osobno działa (centralka z czujnikami otwarcia drzwi i czujnikami ruchu jest sparowana od razu, termometry działają z telefonem na bluetooth), tylko nie mogę dodać czujników temperatury do gateway. Z tego co doczytałem, to gateway nie ma bluetooth (a pisali na swojej stronie, że będzie się łączył z termometrami :/). Możecie mi doradzić, co dokupić, żeby dane z termometrów łączyły się z gatewayem i dalej z internetem? Tylko jak najmniejszym kosztem, bo już wydałem na to za dużo kasy... PS. Jeszcze jedna rzecz, gdy ustawiam region na Chiny to aplikacja mi nie rozpoznaje gateway... Mam polską dystrybucję i gdy wybieram urządzenia do dodania do centralki, to widzę tylko uniwersalny przycisk, czujniki ruchu i czujniki otwarcia drzwi, nic poza tym :/.
×
×
 • Create New...