Jump to content

Problem z aparatem. Szumy kreskowe.

Recommended Posts

Witam wszystkich

Zauważyłem ostatnio dziwny patent z aparatem w moim MI 9 SE. Otóż przy sztucznym świetle (choć nie zawsze) pojawiają mi się dziwne pasy. Mam ten telefon od lipca i wcześniej nie zauważyłem takich przebić. Telefon ani raz nie został zalany, ani raz mi nie upadł. 

Czy miał ktoś podobny problem? Czy jest to wina po stronie software czy hardware? 

Jest on niby na gwarancji, ale wolę wcześniej się dowiedzieć co niby mogło się stać. 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

Paweł

IMG_20191229_160935.jpg

Edited by Pawelzkrk

Porób więcej zdjęć, sprawdź czy problem się powtarza i czy jest on ograniczony tylko do danych warunków oświetleniowych, czy też występuje przy innych też, czy występuje tylko przy tym 1 typie oświetlenia, czy może przy żarówkach LED/zwykłe jest inaczej. Jak na razie obstawiałbym błąd softu.

3 godziny temu, Pawelzkrk napisał:

Czy jest to wina po stronie software czy hardware?

A żarówki ledowe? Jak tak to masz winowajcę. Interferują z aparatem (nie ma globalnych migawek w telefonach) i jedyne co można zrobić to zmienić ustawienia "Usuwania szumów kreskowych" w aplikacji aparatu. U nas teoretycznie powinno to być ustawione na 50Hz. Może zmiana pomoże ale nie musi. Ledy migają, szczególnie tanie. Lepsze miewają podwyższoną częstotliwość i migotania nie widać, ale też niestety może interferować.

• 1 year later...