Sign in to follow this  
prexda

Lustrzana ściana

Recommended Posts

Cześć.

Jedną ze ścian mam zrobioną z lustra. Od samej podłogi idzie szkło. Przy mapowaniu pomieszczenia, miejsce za lustrem rozpoznaje jako pomieszczenie.
Cały czas chce tam wjechać i kombinuje z różnych stron.  Zauważyłem, że po każdej aktualizacji firmware'u coraz bardziej próbuje.. (co oczywiście jest OK w sumie).
Jedynym rozwiązaniem jest postawienie wirtualnych ścian.
Przy jednym z mapowań pomieszczenia zakleiłem dolną część lustra jakimś kartonem/czymś nieprzejrzystym. Zmapował jak trzeba, ale przy następnej wycieczce znów zobaczył tam pomieszczenie.
Czy komuś też się gubi na podobnej ścianie? Jak sobie radzą inne lub starsze modele. np. popularny S5 itp. ?

Roborock S6 firmware: ver. 3.5.4_0850
Xiaomi Home ver. 5.6.19

Mam lustro zamontowane w podobny sposób, od podłogi do sufitu. Wygląda to tak, że na mapie rzeczywiście pojawia się obszar za lustrem, ale odkurzacz próbuje raz, a potem już nie próbuje tam wjechać. Mam S55.

Mam cokoły w białym lakierze ale wszystko w porządku.
Za to na jednym z dywanów mam czarne kwadraty no i je omija, myśląc pewnie że to taśma od wirtualnej ściany.
Podobno jedynym sposobem jest zaklejenie czujników.

Dnia 11.12.2019 o 12:17, prexda napisał:

Mam cokoły w białym lakierze ale wszystko w porządku.
Za to na jednym z dywanów mam czarne kwadraty no i je omija, myśląc pewnie że to taśma od wirtualnej ściany.
Podobno jedynym sposobem jest zaklejenie czujników.

Fakt. Czytałem kilka opinii nt czarnych z połyskiem ;)

U mnie z szafy z lustrami i ten sam problem - stawiam wirtualną ścianę w aplikacji i tyle.
A jeżeli chodzi o czarną podłogę to jego czujniki odbierają to jako dziurę tj. nie wjeżdza tam, bo myśli, że spadnie jak np. przy krawędzie schodów w dół.

Edited by pepino