Jump to content

prexda

Użytkownicy
 • Posts

  7
 • Joined

 • Last visited

prexda's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Mam cokoły w białym lakierze ale wszystko w porządku. Za to na jednym z dywanów mam czarne kwadraty no i je omija, myśląc pewnie że to taśma od wirtualnej ściany. Podobno jedynym sposobem jest zaklejenie czujników.
 2. Cześć. Jedną ze ścian mam zrobioną z lustra. Od samej podłogi idzie szkło. Przy mapowaniu pomieszczenia, miejsce za lustrem rozpoznaje jako pomieszczenie. Cały czas chce tam wjechać i kombinuje z różnych stron. Zauważyłem, że po każdej aktualizacji firmware'u coraz bardziej próbuje.. (co oczywiście jest OK w sumie). Jedynym rozwiązaniem jest postawienie wirtualnych ścian. Przy jednym z mapowań pomieszczenia zakleiłem dolną część lustra jakimś kartonem/czymś nieprzejrzystym. Zmapował jak trzeba, ale przy następnej wycieczce znów zobaczył tam pomieszczenie. Czy komuś też się gubi na podobnej ścianie? Jak sobie radzą inne lub starsze modele. np. popularny S5 itp. ? Roborock S6 firmware: ver. 3.5.4_0850Xiaomi Home ver. 5.6.19
 3. Nie. Opróżniam po kilku odkurzaniach sam.
 4. Cześć. Jedną ze ścian mam zrobioną z lustra. Od samej podłogi idzie szkło. Przy mapowaniu pomieszczenia, miejsce za lustrem rozpoznaje jako pomieszczenie. Cały czas chce tam wjechać i kombinuje z różnych stron. Zauważyłem, że po każdej aktualizacji firmware'u coraz bardziej próbuje.. (co oczywiście jest OK w sumie). Jedynym rozwiązaniem jest postawienie wirtualnych ścian. Przy pierwszym mapowaniu pomieszczenia zakleiłem dolną część lustra jakimś kartonem/czymś nieprzejrzystym. Zmapował jak trzeba, ale przy następnej wycieczce juz zobaczył tam pomieszczenie" Czy komuś też się gubi na podobnej ścianie? Jak sobie radzą inne lub starsze modele.. np. popularny S5 itp. ? Zaważyłem jeszcze jedno. Nie wiem na ile ma to związek z dzisiejszym updatem 3.5.4_0850 Sprzątał przedpokój i były zamknięte drzwi do łazienki. Posprzątał przedpokój, OK. Później otworzyłem drzwi i zadałem mu samą łazienkę, i nagle komunikat że nie może wjechać. Nie pojechał na miejsce nie sprawdził czy można się tam dostać tylko odmówił. Zapewne wziął pod uwagę ostatnie mapowanie miejsca (sprzątanie przedpokoju) i zamknięte drzwi, które naniósł na mape. Nie zauważyłem wcześniej podobnego zachowania. Roborock S6 firmware: ver. 3.5.4_0850 Xiaomi Home ver. 5.6.19
 5. S6. Czy komuś udało się połaczyć apke Roborock z google Home? Czy musze używać XiaomiHome ?
 6. Właśnie sprawdziłem, rzeczywiście.. wystarczyło włożyć mopa i ogarnąć jak działa. Z niego po prostu kapie woda na ścierkę, mniej lub więcej, to jest do regulacji. Jest mus za kazdym razem no-zony stawiać lub wczytywać inną mapę, już z ustawionymi no-zonami.
 7. Najnowszy Roborock S6 od kilku dni jeździ po moim mieszkaniu. Pierwsze urządzenie tego typu w domu. Zainstalowałem do niego aplikacje dedykowaną do S6 od Roborocka. Fajna apka, spore możliwości, ogólnie ok itd. Położyłem również Xiaomi Home. Ale w niej są ograniczone możliwości w porównaniu do dedykowanej, np. rodzaje ssania, czy mopowanie. Roborockowa ma ze 6 możliwości i mopowanie, a Xiaomi Home tylko 4 i to bez mopowania.Używałbym chętnie roborockowej, ale niestety nie da się (?) jej wpiąć w Google Home/Assistant. Tylko konto xiaomi można spiąć z asystentem. I pytanie: 1. Co z mopowaniem w xiaomihome? 2. Czy mopowanie działa zawsze jeśli włożony jest pojemnik z wodą czy musi być opcja (jak w dedykowanej apce) aby mopowanie działało? 3. Co z dywanami podczas mopowania? Za każdym razem trzeba NO-GO-zony robić czy jak? 4. Czy szczotki / filtry pasują od starszych modeli np. od popularnego S5 ? Brak dedykowanego wątku S6. Tak mało popularny jeszcze?
×
×
 • Create New...