Jump to content

Kamera Powolna Jak Reformy Gospodarcze

Marvinka

Recommended Posts

Hej, witam wszystkich! :)

Niedawno porzuciłam stareńskiego Samsunga S3, a w moje łapy wpadł (hyyyyyp) Xiaomi Redmi Note 4g LTE z polskim MIUI o wersji 5.1.30. Jestem bardziej niż zadowolona, ale mam pewien problem z kamerą. Otóż:

- W stosunku do innych Androidów (mam troszkę doświadczenia) oryginalne oprogramowanie kamery działa dość powoli. Po cyknięciu fotki mija długa chwila zanim z powrotem mogę cyknąć następną.

- Zdjęcia są raczej rozmazane, nieostre, sprawiają wrażenie poruszonych - zupełnie jakby był potrzebnys tatyw. Włączenie HDR poprawia jakość ale spowalnia robienie zdjęć jeszcze bardziej.

- Po zmianie aplikacji (probowałam Open Camera) nie ma różnicy - czas pomiędzy zapisem zdjęcia, a powrotem jest bardzo długi.

- Wyłączenie Auto Stabilizacji, przestawienie ostrości na nieskończoność (zamiast auto), oraz obniżenie jakości do powiedzmy 8 Mpixli powoduje znaczne przyspieszenie robienia zdjęć, ale carramba, to nie o to chodzi, żeby nie móc korzystać z dobrodziejstw sprzętu. :-|

HELP!!!

I jeszcze jedna kwestia - ten mój klamot jak rozumiem ma nazwę kodową "dior"? Jeśli w razie czego będe pobierać aktualizacje to mam właśnie takiej nazwy szukać, prawda?

P.S.

Sorry za zasmiecanie forum, jak się na początku wlezie gdzieś tam, to cięzko ogarnąć niuanse. Ale ja się poprawię! :)

Edited by Marvinka

Pięknie dziękować!

Jak rozumiem, ściągam tego *.zip, wrzucam gdziekolwiek na telefon, a potem wskazuję to w aktualizatorze i powinno smigać? Ja przepraszam za dopytywanie, ale MIUI to jeszcze dla mnie czarno magio. :)

Pięknie dziękować!

Jak rozumiem, ściągam tego *.zip, wrzucam gdziekolwiek na telefon, a potem wskazuję to w aktualizatorze i powinno smigać? Ja przepraszam za dopytywanie, ale MIUI to jeszcze dla mnie czarno magio. :)

I właśnie dlatego na MIUIPolska.pl jest instrukcja instalacji w dziale Jak korzystać.

Wszystko tam jest wyjaśnione.

Wysłano z MI Note

I właśnie dlatego na MIUIPolska.pl jest instrukcja instalacji w dziale Jak korzystać.

Wszystko tam jest wyjaśnione.

Szanowny Acid, ja i przeczytałam, i nawet chyba pojęłam, ale nie zmienia to faktu, że jestem baba ostrożna i skorzystam z każdej okazji aby się dodatkowo upewnić, i potwierdzić, i w ogóle. Taka natura ludzka - pierwszy raz jest zawsze przeraźliwie przerażający i wizje zniknięcia z obiegu albo koniecznośc pożegnania się telefonkiem na jakiś czas pojawiają się jak grzyby po deszczu. ;)

Powitac :) dawno nie pisałem na forum, ale przeglądam je regularnie. Ja ze swoim redmi note 4g też mam problem z apartem, a mianowicie zdjęcia wychodzą naprawdę ładnie, ponieważ nauczyłem się korzystać z dostępnych opcjii, ale nie zawsze tak jest. Telefon nie zawsze "umie" złapać ostrość raz zdjęcia wychodzą wręcz można by powiedzieć ślicznie,a raz moze łapać ostrość w nieskończoność.

Jakoś specjalnie aparatu nie używam, ale zdaży sie zeby zrobic ładnie zdjęcie. Przydało by się, chociaż dlatego że pracuje w serwisie i czasami musze zrobic jakies zdjęcie dla dokumentacji, albo zrobić zdjęcie licencji zeby potem nie odwracać laptopa ^^. Własnie wtedy zauważyłem problem z ostrością.

@XiaoYanG jak masz problemy z złamaniem ostrości to przesuń na chwilę na bok gdzie łapie i ponownie na kod. Walczyłem z tym samym problemem robiąc dokumentację liczników wody na bloku i musiałem mieć dobrze widoczne kody kreskowe.

Panowie, po dalszych eksperymentach i zasięgania porad słownika wyrazów brzydkich, ostatecznie wygląda na to, że problemy wychodzą na linii Telefon <-> alternatywne aplikacje.

Jak już ogarnąć tą domyślną, to w zasadzie zdjęcia wychodzą i szybko i na akceptowalnym poziomie. Ło na przykład totuj - ciemno, oświetlenie przednie, trzęsące się łapska, a jakoś wygląda.

RFDW91j.jpg

Jakoś specjalnie aparatu nie używam, ale zdaży sie zeby zrobic ładnie zdjęcie. Przydało by się, chociaż dlatego że pracuje w serwisie i czasami musze zrobic jakies zdjęcie dla dokumentacji, albo zrobić zdjęcie licencji zeby potem nie odwracać laptopa ^^. Własnie wtedy zauważyłem problem z ostrością.

Fakt, ostrość nie zawsze zaskakuje automatycznie, nawet jak się pod długie przyciśnięcie przycisku podepnie funkcję "łap ostrość". Ja stosuję taki myk, że pracuję na ekranie - tapię w różne miejsca, najlepiej takie pół na pół oświetlone i jak aparatowi uda się uchwycić ostrość to dopiero robię fotkę. :cool:

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...