• 0
Sign in to follow this  
vankosiara

Który "chińczyk"? Duży Dylemat Do 800Zł

Question

Siemka ;)

Od prawie roku już planuję kupić Xiaomi lecz co chwilę zapowiadają ulepszony/nowy model. Na początku miałem kupić RedMi 1 ale okazało się, że zapowiedziano 1S. Pomyślałem sobie, że poczekam. Następnie dowiedziałem się o RedMi Note Pro no i na niego się napaliłem. Następnie dowiedziałem się o innych wartych uwagi chińczykach, w tym RedMi 2.

No i do dziś nic nie kupiłem, bo teraz czekam na RedMi 2 z 2GB. :D

Mam wielki dylemat jakiego chińczyka wziąć do ok. 800zł.
Myślę o RedMi Note Pro/RedMi Note 4G/RedMi 2

Moje wymagania:

1. Duży ekran (4,5' to totalne minimum)

2. Nie wiem czy 1GB RAM wystarcza na dzisiaj (głownie FB + GG + przeglądarka + PowerAmp/Aimp i czasem jakieś gry).

3. Single-sim/dual-sim? Jest mi to obojętnie. Chociaż jeżeli miałby to być single to dobrze by było gdyby miał 4G.

4. Dobre wyjście słuchawkowe (aby słuchawki nie grały cicho).

Jak jest dzisiaj z VAT? Kiedyś ludzie mówili, że kuriera nie brać bo to pewniak by zapłacić VAT a brać PP a kiedy indziej było na odwrót. Wiem, że to jest w części loteria ale powiedzcie mi jak zmaksymalizować szansę na niezapłacenie?

Raczej najlepszym sklepem do zakupu Xiaomi będzie iBuyGou. Czy polecacie jakieś inne sklepy?

Recommended Posts

• 0

lg g2

To i ja podepnę się pod tę wypowiedź i spytam, czy lepiej właśnie będzie kupić Redmi 2 z 2GB RAM za ~800zł czy może jednak warto dopłacić do tego LG G2? Z tego co się orientuję to jest bodajże najlepszy flagowiec w tej cenie? Martwi mnie jedynie spory ekran w G2 (przez to i ogólna wielkość) oraz brak slotu SD, no można dopłacić do wersji 32GB, ale wtedy będą problemy z gwarancją :/

• 0

To i ja podepnę się pod tę wypowiedź i spytam, czy lepiej właśnie będzie kupić Redmi 2 z 2GB RAM za ~800zł czy może jednak warto dopłacić do tego LG G2? Z tego co się orientuję to jest bodajże najlepszy flagowiec w tej cenie? Martwi mnie jedynie spory ekran w G2 (przez to i ogólna wielkość) oraz brak slotu SD, no można dopłacić do wersji 32GB, ale wtedy będą problemy z gwarancją :/

G2 jest mniejszy od Redmi 1s i dużo mniejszy od Redmi Note.

Wysłane z mojego UltraOcta A80 p2 przy użyciu Tapatalka

• 0

ekran 5,2 a 4,7

sam się zastanawiam, czy nie kupić g2 zamiast mi4

Ale pamiętaj, że Xiaomi to też świetny system. Chyba, że Ci na tym nie zależy.

• 0

Popatrzyłem na tego LG G2 i wydaję się być ciekawą propozycją. Tylko ten brak slotu trochę boli..

Ale pamiętaj, że Xiaomi to też świetny system. Chyba, że Ci na tym nie zależy.

No właśnie mnie na tym zależy ;) Dlatego staram się wybrać coś od Xiaomi.

Redmi 2 z 2gb ramu to wersja TD

A nie zapowiedzieli wersji WCDMA?

Edited by vankosiara

• 0

Nie wie po co Ci to pamięciożerne, zabugowane MIUI..., Lada chwila będzie L na G2

• 0

G2 jest strasznie spoko. Patrzę na benchmarki, czytam/oglądam recenzję i widzę, że telefon jest dla mnie idealny (no prawie, ten brak slotu.. :D).
Lecz nie jest on już za 800zł. Nówki (wersja 32GB) chodzą po min. 1000zł. Widziałem kilka tańszych ale były to egzemplarze odnowione.

• 0

Miui ma bugi tak jak kazdy system, nie ma idealnego. Jednak pisanie ze lg jest takie super jest smieszne, dali juz nie raz ciala i to w swoich flagowych modelach.

• 0

Popatrzyłem na tego LG G2 i wydaję się być ciekawą propozycją. Tylko ten brak slotu trochę boli..

No właśnie mnie na tym zależy ;) Dlatego staram się wybrać coś od Xiaomi.

A nie zapowiedzieli wersji WCDMA?

Nie słyszałem o tym.

• 0

Robbo jak zawsze ze swoją gadaniną stara się przekonać ludzi na forum MIUI, że MIUI jest do bani.

Weź stąd idź.

Dlaczego mam iść, łamię jakiś punkt regulaminu...?

Gdzie w regulaminie jest napisane, że to forum jest tylko dla sekciarzy MIUI ?

Ja i G2

• Like 1

• 0

Dlaczego mam iść, łamię jakiś punkt regulaminu...?

Gdzie w regulaminie jest napisane, że to forum jest tylko dla sekciarzy MIUI ?

Ja i G2

Bo sposób w jaki argumentujesz swoje zdanie jest do d*py. Nie przekonasz na forum supportu MIUI (więc też troszkę fanów miui), że miui jest do kitu. Tak samo jak na forum apple nie przekonasz ich że Apple jest do d*py i zamyka się na cały świat i jest drogi i wyzyskuje Chińczyków. Po prostu nie wygrasz tutaj... jeśli chcesz odnieść zwycięstwo idź na forum o odrobinę szerszej tematyce, pozdrawiam i życzę dobrej nocy. Edited by avish
  • Like 2

• 0

Tu się z Tobą zgodzę, rzeczywiście jest do "d*py" .

Cytuję oczywiście kolegę.

• 0

czy ktoś z g2 może opisać swoje przeżycia z tym fonem?

I jednak zostałem namówiony do zakupu LG G2 32GB skoro prawdopodobnie nie będzie jeszcze wersji Redmi 2 z 2GB RAM na nasz rynek.

Właśnie dzisiaj dotarła do mnie świeżutka sztuka. I co tu mówić, pierwsze wrażenia po przesiadce z wysłużonego Galaxy S są znakomite, ale jeszcze muszę zaczekać na dotarcie folii i etui żeby móc normalnie korzystać z nowego cuda :D Mam nadzieję, że nie będę potrzebował korzystać z gwarancji, bo to może być utrudnione z wersją 32GB, która nie jest z polskiej dystrybucji.

• 0

Wybor nalezy do Ciebie. Wszyscy Ci napisali co jak. Jezeli chcesz zamowic z Chin to i tak teraz go nie kupisz bo oni nowy rok swietuja i wysylki beda dopiero w marcu.

• 0

wg mnie powinieneś poczekać na redmi 2 2gb ram

najlepszy wybór z tej trojki, bo i tak teraz nic nie zamówisz na ibg

• 0

Czy te 8 rdzeni w Redmi Note będzie kiedykolwiek dało się wykorzystać (nie licząc benchmarków itp)? Czy w ogóle jest sens to brać?

@up

Telefon już kupuję prawie rok.. Wypadałoby go już kupić :D
Jest jakaś przybliżona data premiery?

Edited by vankosiara

• 0

Napewno będzie wykorzystane w android 5.0

sugerując, że note na mediateku dostanie 5.0

• 0

Tu nie chodzi o miui tylko o mediateka który nie udostępnia 5.0 do żadnych swoich procków a nawet jak udostępni to nie do takiego starego modelu jak tu. Szanse na 5.0 to 0%

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

• 0

Starego modelu? Przecież MTK 6592 jest drugim flagowcem od Mediateka, zaraz po 6752. Raczej dostanie Lollipopa, skoro 6589 (Redmi 1) dostał KK, chociaż wszyscy mówili, że nie dostanie.

• 0

Tak KK dostały jakiś rok po premierze a i tak mediatek mówił o tym najpierw przez pół roku i dokładnie sprecyzowal które procki go dostaną. O lolipopie mediatek milczy wiec sobie sam odpowiedz jakie są szanse..... 6592 to już stare procki (prawie półtora roku maja) a tera mediatek chce dogonić świat (główna lte 4k i mnóstwo innych bajerow) a nie skupiać się na starych prockach. Oczywiście zawsze możecie mieć nadzieję tak jak ja ją miałem półtora roku temu na 6592 (nadzieje na kk) ale zanim tek KK powstał to już dawno olejem mediateka za kompletny brak wsparcia (wg mnie jaja se z ludzi robia)

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Edited by igoor1983

• 0

Mediatek nie sprecyzował jakie CPU dostaną, wszystko owiane było tajemnicą, miał dostać tylko high-end, a więc co do 6589 były wątpliwości.

Co do wsparcia, przy miui to bez znaczenia czy dostaniesz 5.0 czy nie, więc mediatek nie był złym wyborem z perspektywy czasu.

• 0

Co do wsparcia, przy miui to bez znaczenia czy dostaniesz 5.0 czy nie, więc mediatek nie był złym wyborem z perspektywy czasu.

Chyba jednak ma znaczenie, bo zostaną wykorzystane wszystkie rdzenie w MTK.

• 0

Wykorzystywane są, może nie jakoś super optymalnie, ale jeszcze nie widziałem telefonu nie na snapie 801 z tak płynnym UI. 5.0 raczej wiele by nie zmienił, chyba że byłby 64 bit, a nie jest.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this