Skocz do zawartości

Mi4 - jak to w końcu zainstalować? ROM


liberaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Otóż siostrze wyskakują często jakieś okna z uprawnieniami, których nie może potwierdzić. Chciałem zmienić na Mokee ale nie wiem co dokładnie trzeba zrobić. Szukam informacji i próbuje już drugi tydzień. Teraz zainstalowane jest miui Xiaomi.eu. Pobieram paczkę z Mokee wchodzę w twrp wybieram instaluj i wyskakuje 'błąd instalacji pliku' próbowałem różnych wersji i różnych downloadow. Jak do cholery zmienić ten rom? Bardzo dziękuję za pomoc. Jeśli taka wgle nadejdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uf, całe szczęście, że ktoś chce pomóc. Otóż tak zainstalowany jest android (tak było od kupna) 6.0.1 Miui 8.3 by xiaomi.eu 7.3.23 rozwojowa. Chciałem nawet zaktualizować jakoś ten miui, ale nie umiałem znaleźć romu w internecie. Rom mokee jaki pobrałem to MK81.0-cancro-190811-RELASE.zip

Twrp 3.0.2-0

@edit: Na ogół to telefon siostry. Teraz jej coś szwankuje i po prostu chciałem zmienić jej rom tak, zeby "wszystko" działało. Wpadłem na pomysł z Mokee ale jeśli jest jakaś lepsza opcja to byłbym wdzięczny za podpowiedź. 

Edytowane przez liberaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Ale kolejny problem się pojawił w tym, że siostra nie chce tego mokee, mówi że woli miui (chodzi do podstawówki, ale pewnie się już przyzwyczaiła po prostu). Mógłbyś jeszcze pomóc mi w ten sposób, żeby powiedzieć jak zaktualizować miui albo skąd pobrać nowsze czy coś? Bo ten problem z niemożnością kliknięcia zezwala przy wyskakujacym oknie jest strasznie uciążliwe. 

Jednak już teraz bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie miałem wcześniej komputera. Dopiero dzisiaj spróbowałem to zrobić i po prostu nie wierzę. Nie mam roota, chciałem go zrobić żeby zmienić to Twrp i tak. KingRoot, KingoRoot, Vroot, iRoot, towelroot, z poziomu komputera, z poziomu telefonu, przez Twrp, przez magiska, dno totalne. Jestem w takim stanie, że normalnie wkrecilbym telefon razem z komputerem w imadło i wyrzucił na śmieci. 

Edytowane przez liberaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty masz w ogóle TWRP czy prób jesz wgrywać przez "wbudowane"? TWRP zaktualizujesz przez TWRP. Pobierz nowsze, wrzuć do telefonu i w TWRP - instaluj i znajdź plik. Reboot do recovery I powinno być nowsze. Na telefon wrzucasz magisk (19.3) i rom. Ponownie w TWRP instalujesz najnowsze MIUI i od razu magiska. Reboot. I teoretycznie powinno grać. Żadne kingo i inne rooty, a toweloot to w ogóle od Samsungów był. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi4 zainstaluj ostatni rom Global Stable i już tyle. Na inne telefony które zakończyły żywot w Xiaomi.eu na 9.1.3 także nie polecam Xiaomi.eu bo Romy zostały wydane z Bugiem FC w kilku apkach i nie zostało poprawione. No Fc Pogody, była paczka ZIP pod twrp ale już nie ma jej pod linkiem.

Niestety ten telefon zakończył oficjalny jak i w miuipolska żywot dawno temu. Pozostaje użytkować na ostatnim dobrym romie Miui lub pobrać jakiś custom nie Miui i zainstalować przez twrp i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...