Jump to content

Znajdź urządzenie


Trueerwu
 Share

Recommended Posts

Dzisiaj pierwszy raz przetestowałem tą funkcję znajdywania urządzenia z pomocą konta Xiaomi. Jako potencjalny złodziej oczywiście.

To jest jakaś kompletna kpina! Autorzy tej funkcji pozwalają na dostęp do ustawień WiFi ... kompletnie pomijając fakt, że w ten sposób dają dostęp do paska powiadomień w którym można wyłączyć dane, WiFi i lokalizację, co pozwala na BEZPOWROTNĄ UTRATĘ URZĄDZENIA!!

Jak zaznaczyłem, działałem jako potencjalny złodziej, a dojście do tej ciekawostki zajęło mi ... no nie wiem ... 10 sekund? Jak na pierwszy raz (w życiu) to chyba krótko.

Dziękuję za takie bajery, wyłączam, useless funkcja :) Chyba, że ktoś ma jakieś pomysły na odzyskanie skradzionego urządzenia, kiedy ich producent jest oportunistą konsumenta :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Trueerwu napisał:

To jest jakaś kompletna kpina!

Żeby wyłączyć dane, wi-fi, lokalizację, wystarczy po prostu wyłączyć telefon, nie trzeba wchodzić w ustawienia. Niby w jaki sposób miałbyś odblokować (zweryfikować hasło do konta Mi) zablokowany telefon bez dostępu do internetu? Właśnie dzisiaj odblokowałem tel znajomego skradziony ponad pół roku temu. Złodziej sprzedał w lombardzie, lombard klientowi na allegro. Na ekranie był tel kontaktowy, zdesperowany nabywca zadzwonił i tel. odzyskany. Nawet zresetowali do ustawień fabrycznych, ale bez hasła do konta nic nie mogli zrobić, włączenie wi-fi w niczym nie pomogło. Oczywiście tel miał zablokowany bl.

Edited by FromWP
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.08.2019 o 19:18, dzidexx napisał:

Miałeś ustawioną blokadę ekranu? Zdaje się, że nie. Bez pinu/hasła/wzoru 10 sekund to śtraśnie długo.

Blokada ekranu ustawiona na PIN i odcisk palca. Lost mode nie blokuje ekranu, przez co rozwinięcie paska powiadomień jest możliwe, kiedy system został włączony w trakcie użytkowania telefonu. Ale powiedzmy sobie szczerze, co w dzisiejszych czasach znaczy PIN... podpatrzysz komuś te 4 cyferki i możesz poruszać się po telefonie, jakby twój był. Taka prawda.

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Trueerwu napisał:

co w dzisiejszych czasach znaczy PIN... podpatrzysz komuś te 4 cyferki i możesz poruszać się po telefonie, jakby twój był. Taka prawda.

 

Ale przy "Lost mode" pin jest nieprzydatny, hasło do konta Mi trzeba podać. Nawet jak złodziej wyłączy telefon, wi-fi, czy dane komórkowe, telefonu nie użyje, ani nie dostanie się do twoich danych.

Link to comment
Share on other sites

MIUI Global nie jest na tyle inteligentne

 

Dnia 3.08.2019 o 19:02, FromWP napisał:

Nawet zresetowali do ustawień fabrycznych, ale bez hasła do konta nic nie mogli zrobić

Powiedz mi jakim sposobem przywrócili ustawienia fabryczne i nadal konto było przypisane do telefonu?

IMG_20190813_044205.png

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Trueerwu napisał:

Powiedz mi jakim sposobem przywrócili ustawienia fabryczne i nadal konto było przypisane do telefonu?

Chyba nie ma takiej opcji. Jedynie ponowne zalogowanie na konto, po resecie do fabrycznych, bez przywracania danych. 

Link to comment
Share on other sites

Jesteś potencjalnym złodziejem, kradniesz komuś taki telefon z przypisanym kontem Google i Mi oraz zablokowanym bootloaderem. Pierwsze co robisz, to factory reset (twoja wersja - chcesz go sobie przywłaszczyć) i powiedz mi co byś dalej zrobił. Podpowiem, pierwsze co widzisz to prośba o zalogowanie się na konto Mi do którego nie masz dostępu i w sumie na tym kończy się twoja przygoda. Oczywiście takie konto da się zdalnie usunąć przez kogoś z 'uprawnieniami' np. Xiaomi czy nawet w MiCenter, ale musiałbyś udowodnić im że to twój telefon.

W przypadku odblokowanego bootloadera sprawa się trochę komplikuje, ale zawsze jest jeszcze blokada IMEI która również powinna 'uceglić' taki telefon.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...