Sign in to follow this  
Williusz

Zablokowany telefon "This device is locked"

Recommended Posts

Witam, kupiłem dla syna telefon redmi note 6 pro. Syn sam sobie uruchamiał telefon i tu jest problem, że nie pamięta hasła do konta mi. Dodatkowo telefon przekazał mnie i wyczyścił go przed oddaniem. Pech chciał, że w okresie jego użytkowania zmienił numer telefonu i nie można uruchomić telefonu, gdyż  na początku wyskakuje komunikat "This device is locked" i domaga się wpisania kodu przysyłanego na nieaktywny numer telefonu. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Dziękuję.

a nie da się tego odblokować przy wgraniu jakiegoś flash-a i zwarciu punktów kontrolnych ?  Da się to zrobić bez dongle-a ?

A chciałbyś taki zamek, który można otworzyć byle jakim kluczykiem? Chyba to zabezpieczenie po coś jest. Głównie powoduje brak możliwości użytkowania urządzenia przez nieuprawnione osoby. 

Edited by mariusz.ur

Po coś to zabezpieczenie jest, chyba do stwarzania problemów właścicielom. Złodziej również za 150 zł w serwisie sobie odblokuje kradziony telefon, tak jak i uczciwy właściciel. Jakieś lepsze pomysły. Dzięki Orjon za alternatywne rozwiązanie.

A  czy złodziej (znalazca) ma pudełko z nr imei? Bardzo dobrze, że jest takie zabezpieczenie i mam nadzieję, że nie da się go obejść w nielegalny sposób.

Niestety wyrzuciłem pudełko z 3 imei-ami, bo nie wiedziałem, że mi zablokuje telefon i nie wyciągnę go kodem :(

4 minuty temu, Williusz napisał:

Niestety wyrzuciłem pudełko z 3 imei-ami

Jeśli wyrzuciłeś rachunek to możesz też wyrzucić telefon. MiCenter bez dowodu własności też nie zrobi.