Jump to content

Zawiesza się statystyka zużycia baterii, dziwne wskazanie % baterii

frrancuz
 Share

Recommended Posts

Dane: whyred, stabilne miuipolska na Pie - xiaomi.eu_multi_HMNote5Pro_V10.3.1.0.PEICNXM_v10-9. Telefon po pełnym wipe, najnowsze TWRP, magisk (tylko ytVanced), brak modyfikacji i praktycznie jakiegoś grzebania w plikach telefonu/systemie.

W czym problem:

1. zawiesza się statystyka zużycia baterii, po jakimś czasie (raczej losowym) i stoi. Wszystkie aplikacje, zużycie ekranu zawieszają się. Również czas od odłączenia stoi w miejscu. A żeby dodać tajemniczości to wygląda na to że sam wykres nadal działa. Kreska "poziomu" zmienia swoj polozeni i wskazuje spadek % naładowania.

2. Tel używam raczej jednakowo, mniej więcej wiem ile i na czym u mnie zużywa się bateria. Obecnie wszystko wariuje. Przykład: rano słucham po BT, gram w pokemony. Wszystko normalnie telefon zużywał 10-15%. Dziś (bo to nie jedyne) w podobnym czasie wskaźnik pokazał że zostało 78%. Jednak nawet nie to jest dziwne, tylko to że następnie pomimo używania, te 78 stało w miejscu przez 6h normalnego używania. Dopiero po tym czasie drgnelo. Tak jak by % czekały na zużycie baterii właśnie do poziomu 78. 

Poza tym, telefon w ciągu dnia raczej wygląda na trzymający i działający normalnie. Nie odczuwam jakichś drenaży czy innych niepokojących stanów.

Czy ktoś ma jakieś sugestie, sensowne, inne niż zrób format/wipe/wyczysc wszystko?

To pierwsze to bug który jest już od jakiegoś czasu (również na becie), zauważyłem że jak nie wyłączam telefonu to zazwyczaj nie ma problemu i statystyki działają prawidłowo do kolejnego ładowania. Zgłaszałem to już na xiaomi.eu wcześniej, ale tam sporo zgłaszanych bugów pozostaje bez odzewu.

Co do tych procentów, też mam czasami podobnie że na pewnej ilości % potrafi się na dłużej zatrzymać, z tym że u mnie to jest jak już parę minut. W twoim przypadku to raczej coś jest nie tak, nie chcesz robić resetu do fabrycznych ale bez tego pewnie ciężko będzie dojść czego tak jest. Z drugiej strony skoro mówisz że bateria 'trzyma' normalnie to tym bym się nie przejmował i z takich bezinwazyjnych opcji zrobił bym wipe cache i dalvik cache w recovery.