Skocz do zawartości

MIUI10 zablokowane konto


majk3l

Rekomendowane odpowiedzi

problem z #redmi #note5. Jest zablokowany (dzieciak zapomniał maila/nr telefonu do konta #miui), zatem nie ma możliwości go odzyskać. Mam papiery do fona i oryginalne pudełko, także jest legitny.

No i w związku z tym, że jest zablokowany - szukam sposobu odblokowania.

comment_198dZBxgyvas7f7jtnjQcVrFooZl5Bnq,w400.jpg

Wertuję forum już kilka godzin, ale nie znalazłem podobnych tematów. Jeżeli są to prosiłbym o przekazanie mi linku.

Z takich tutoriali od hindusów, nic wydaje się nie działać ( próbowałem Wipe, Talkback itp).

Pytanie - jak wgrać inny soft, jakiś cyanogen czy coś? Czy to w ogóle coś da? Zakładam że tel ma zablokowany bootloader i w takim stanie to chyba nie mogę aplikować o jego odblokowanie? A jeżeli powinienem to muszę założyć nowe konto XIaomi i podać tam jakieś numery identyfikacyjne tego telefonu? Ktoś mi mówił, że nie odblokuje bootloadera w takim stanie, a wgrywanie softu przez piny nic nie pomoże. Także chcę się upewnić zanim popróbuję. Możecie pomóc?

 

A tak przy okazji - dlaczego nie macie działu dla Note 5 (Snap625), a wyłącznie dla Note5 Pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bootloader jest zablokowany to nie wgrasz nic, a odblokować go też raczej nie dasz rady bo trzeba się zalogować na powiązane konto. Możesz próbować pisać na [email protected] po angielsku, dajesz im numery imei, dowód zakupu ew. kod od odblokowania telefonu i powinni Ci go odblokować.  Ewentualnie możesz tutaj jeszcze sprawdzić https://c.mi.com/thread-929614-1-0.html.

 

To jest trochę pogmatwane z tymi nazwami, ale z tego co wiem to :

Redmi 5 Plus Global/China (Redmi Note 5 India) - snap 625 nazwa kodowa 'vince'

Redmi Note 5 Global/China (Redmi Note 5 Pro India) - snap 636 nazwa kodowa 'whyred'

Nie wiem dlaczego na różnych forach właśnie robią działy z tą nazwą pod Indie, ale tak już się chyba przyjęło. 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, majk3l napisał:

A tak przy okazji - dlaczego nie macie działu dla Note 5 (Snap625), a wyłącznie dla Note5 Pro?

Ponieważ dział dla RN5 z Snapem 625 istnieje. Jest to po prostu dział Redmi 5 Plus. To identyczne modele...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 25.05.2019 o 13:43, densa napisał:

Jeśli bootloader jest zablokowany to nie wgrasz nic, a odblokować go też raczej nie dasz rady bo trzeba się zalogować na powiązane konto. Możesz próbować pisać na [email protected] po angielsku, dajesz im numery imei, dowód zakupu ew. kod od odblokowania telefonu i powinni Ci go odblokować.

 

Dzięki, ale oni pomagają tylko odzyskać konta, tj. musisz znać utracone Miui ID lub email do niego przywiązany. Ja nie znam ani tego ani tego.

 

Byłem też w paru serwisach i wszędzie rozkładali ręcę. Ale ja chyba czegoś nie rozumiem. To jest tylko hardware, dlaczego więc nie można na sztywno usunąć całego oprogramowania, włącznie z bootloaderem i wgrać nowego, odblokowanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sobie to słać po serwisach, nic nie zrobią, nikt nie wie do końca na jakiej zasadzie działa ta blokada, instalacja jakiegokolwiek MIUI skończy się informacją o blokadzie konta, odblokować BL nie da rady, bo fon jest zablokowany, więc żaden AOSP/Cyan etc nie wchodzą w grę. Jedyny sposób to przypomnieć sobie adres email lub ID konta... Pod żadne rękojmie/gwarancję to też nie podchodzi, bo telefon się sam nie blokuje, wymaga do tego ingerencji użytkownika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...