Jump to content

GPS zawsze włączony po restarcie telefonu

Recommended Posts

Witam Mam problem z gps tzn zawsze jest włączony po restarcie telefonu. Szkoda mi baterii na gps kiedy mi jest zbędny. Z paska górnej belki dual gps jest wyłączone ale kiedy wejdziemy w ustawienia google jest tam coś takiego. Gdzie mogę to na stałe wyłączyć aby po każdym restarcie nie trzeba było wchodzić w ustawienia i zmieniać znowu na off

Screenshot_2019-05-24-16-09-23-134_com.android.settings.png

Ale po co restartujesz telefon? :) 

Mój się wyłącza tylko do aktualizacji, czyli raz na 1-2 msc. No i nie włącza mi się GPS sam z siebie, a to co pokazujesz to nie jest GPS, bo jest on wyłączony. 

9 godzin temu, galakty napisał:

Ale po co restartujesz telefon? :) 

Mój się wyłącza tylko do aktualizacji, czyli raz na 1-2 msc. No i nie włącza mi się GPS sam z siebie, a to co pokazujesz to nie jest GPS, bo jest on wyłączony. 

Jeśli GPS jest wyłączony to dlaczego na mapie Google pokazuje idealnie moja lokalizację? 

• 4 weeks later...

Do przybliżonej lokalizacji korzysta z rozmieszczenia stacji BTS. Nie jest ona tak dokładna jak GPS, ale jeśli w pobliżu masz sporo BTS-ów, to pozycję pokazuje dość poprawnie.

Taka lokalizacja nie drenuje nadmiernie baterii, przecież i tak telefon musi mieć stałą łączność z BTS aby móc rozmawiać...

Edited by Carburator