Skocz do zawartości

Mi Band 3/ połącz z apk by uaktualnić


Alveryn

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Mam pewien problem. 

Ze trzy miesiące temu jeszcze tego samego dnia co kupiłem opaskę wgrałem mod, który między innymi zwiększył ilość powiadomień do 16. Wczoraj wyszła aktualizacja do mi fit 4.0.0, po zaktualizowaniu zaczął mi się wyświetlać komunikat "połącz z apk by uaktualnić". Próbowałem pozbyć się tego na różne sposoby...ponowne sparowanie z telefonem, z aplikacją mi fit, reinstal mi fit ale nic to nie dawało. Ktoś mi podpowiedział, że to może być kwestia tego, że kiedyś wgrałem tego moda więc zainstalowałem notify&fitness, na forum znalazłem oficjalne pliki i zacząłem wgrywanie, niestety zatrzymało się na językach, teraz już nawet żadne zasoby, nic nie chcę się zaktualizować, nie wibruje gdy robię test wibracji ani nie świeci sensor, z mi fit też już nie chcę się ponownie sparować. Jedyną oznaką życia jest to, że przez notify łączy się normalnie i zamiast czarnego wyświetlacza nadal widnieje ten napis, żeby połączyć się z apk. 

Jak myślicie jest jakaś szansa to naprawić czy ucegliłem opaskę na amen? Z góry dziękuję za waszą pomoc

Screenshot_2019-05-09-10-19-45-968_com.mc.miband1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś i robiłeś to?

Gadgetbridge:
Po rozłączeniu pary w Mi Fit i połączeniu opaski do Gadgetbridge, otwieramy menedżer plików w telefonie, naciskamy na plik ze zmodyfikowanym firmware/zasobami i wybieramy Gadgetbridge jako program który ma go otworzyć, potwierdzamy instalację.

Jeśli po naciśnięciu pliku nie ma opcji wyboru aplikacji, używamy innego menedżera plików, polecam MiXplorer).

Po skończonej operacji należy usunąć parę w Gadgetbridge (ikona kosza) i sparować opaskę na nowo z Mi Fit.

 

Notify & Fitness:
Ustawienia / Wersja oprogramowania Mi band -> Aktualizacja / Własne oprogramowanie sprzętowe -> wskazujemy plik z firmware/zasobami

Zalety: nie trzeba rozłączać pary w Mi Fit, nie kasuje się licznik aktywności
Wady: aktualizacja (przynajmniej u mnie) nie zawsze przebiega pomyślnie, jest ryzyko uszkodzenia opaski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=60174]Alveryn[/mention] Mi Fit powinien automatycznie zaktualizować firmware a następnie zasoby. Wygląda na to że firmware "wszedł", spróbuj teraz wgrać najnowsze zasoby przez n&f.
Tym sposobem udało mi się naprawić opaskę, dziękuję wam za pomoc. Temat do zamknięcia.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się