• 0
Sign in to follow this  
otoja

Który Xiaomi będzie najlepszy? (max. 1000zł)

Question

Cześć! Przymierzam się do wymiany mojego staruszka Redmi 4 Pro (3/32). Mój budżet to max. 1000zł. Zastanawiam się nad 3 modelami i już sama nie wiem co wybrać. Rozważam kupno:

- Xiaomi Redmi Note 5,
- Xiaomi Redmi Note 6, 
- Xiaomi Mi 8 Lite.

Niemniej, z każdym z powyższych mam jakiś problem. Note 5 wydaje mi się już przestarzały, Note 6 z kolei ponoć niewiele różni się od 5. A w Mi 8 lite nie ma wejścia słuchawkowego, co jest dla mnie nowością i poniekąd sobie tego nie wyobrażam. 

Który sprzęt będzie najlepszy? Lub może powinnam celować w coś zupełnie innego? Zależy mi na w miarę dobrym aparacie (mam świadomość, że szału nie będzie w tej cenie, dlatego w miarę). Dobrze jakbym zamieściła się w budżecie z minimum 4/64 GB. Telefon też chciałabym zakupić w Polsce, bo zależy mi na czasie.

15 answers to this question

Recommended Posts

• 0
9 godzin temu, otoja napisał:

Niemniej, z każdym z powyższych mam jakiś problem. Note 5 wydaje mi się już przestarzały, Note 6 z kolei ponoć niewiele różni się od 5. A w Mi 8 lite nie ma wejścia słuchawkowego, co jest dla mnie nowością i poniekąd sobie tego nie wyobrażam. 

Niespelna roczny smartfon przestarzaly? Co w nim jest tak przestarzalego? Jeszcze zrozumialbym gdyby mial ekran w starych proporcjach, snapdragon 625 ktory tez ma juz swoje lata itd.
Co do rn6, no to tak poza notchem i przednia kamera nierozni sie niczym od rn5, tylko czemu sama tego nie sprawdzilas w jakichs porownywarkach telefonow np. gsmarena tylko piszesz ponoc. 
W tym budzecie w przypadku xiaomi bedzie mocno srednio jesli chodzi o aparaty. 

Zastanow sie nad mi a2, bo ma lepsze kamere niz wymieniona przez ciebie trojka.

Jesli chodzi o innych producentow zastanow sie nad motorola, sa to dosc dobre telefony z calkiem ciekawa specyfikacja. Niestety w Polsce bywaja dosc drogie, ale juz niemiecki amazon ma czesto gesto promocje i wtedy ceny sa bardzo dobre. A czas dostawy niewiele sie rozni od zakupow w Polsce. 

• Like 1

• 0

Motorola aktualnie to taki sam chińczyk jak każdy inny ;-). Spółka-matka Lenovo utrzymuje markę, ponieważ M sprzedaje się lepiej niż L... 

Ja tam na kamerki w Maxie3 nie narzekam... Do tego co potrzebuję zrobić "na szybko" wystarczająco są dobre, a plakaty jeżeli chcę drukować to biorę lusterko i torbę szkiełek... A to taki sam zestaw 12/5 jak w każdym siołmi z takimi cyferkami. 

Maxa3 spokojnie w globalu można kupić od kińska brat poniżej tysiąca... A jeżeli za duży, to co będzie Ci przszkadzało, czy wetkniesz mini jacka w telefon, czy w gniazdko na 2 cm kablu? 

Edytnę (po raz kolejny) : zdjęcia z maksa... Szału nie ma, ale szczególnej tragedii też. Nocka noworoczna i piro, oraz Nowy Rok. 

https://photos.app.goo.gl/nfA2XU9JTYcLEYxf9

Edited by JamCiTo

• 0

Note 5 jest naprawdę dobrym telefonem. Mi osobiście niczego w nim nie brakowało, siostra która ma teraz ten telefon jest również zadowolona :)
Albo on, albo Mi A2 - innych opcji do tysiaka nie widzę..

wysłane z Mi8SE via Tapatalk

• 0
14 godzin temu, PurpleHaze napisał:

Niespelna roczny smartfon przestarzaly? Co w nim jest tak przestarzalego? Jeszcze zrozumialbym gdyby mial ekran w starych proporcjach, snapdragon 625 ktory tez ma juz swoje lata itd.

To tylko słowa, które w rzeczywistości mogą nie mieć pokrycia (z prostego względu - nie znam się). Dlatego trafiłam na to forum, licząc, że otrzymam sensowną poradę ;-) Z racji tego, że telefony zmieniam średnio co 2 lata liczyłabym na jak najdłuższe jego wsparcie. Redmi Note 5 ma już blisko rok, a zatem pozostałe modele, które wydane zostały stosunkowo niedawno, wydawały mi się lepszą opcją ze względu na ich "nowość na rynku". Koniec końców wybór padł właśnie na Note 5 (Pro? 4/64), bo znalazłam dobrą ofertę w jednym ze stacjonarnych sklepów. ;-)

14 godzin temu, PurpleHaze napisał:

Co do rn6, no to tak poza notchem i przednia kamera nierozni sie niczym od rn5, tylko czemu sama tego nie sprawdzilas w jakichs porownywarkach telefonow np. gsmarena tylko piszesz ponoc. 

Oczywiście wiem, jak telefony wyglądają i wiem czym wizualnie się różnią. Chodziło mi bardziej o ich "wewnętrzne parametry", które są dla mnie czarną magią. Sorry, totalny laik se mnie :grin:

7 godzin temu, Orjon napisał:

Note 5 jest naprawdę dobrym telefonem. Mi osobiście niczego w nim nie brakowało, siostra która ma teraz ten telefon jest również zadowolona :)
Albo on, albo Mi A2 - innych opcji do tysiaka nie widzę..

Wybór padł właśnie na Note 5. Mi A2 nie przekonuje mnie ze względu na brak wejścia słuchawkowego. Korzystam często i nieraz zdarzyło mi się ładować i korzystać ze słuchawek jednoczenie, nie chciałabym musieć z tego rezygnować. Mam nadzieję, że będę zadowolona. ;-)

• 0
9 minut temu, JamCiTo napisał:

Nie musisz w razie "W" z tego rezygnować. 

Przykład pierwszy z brzegu:

https://www.gearbest.com/chargers-cables/pp_009319531004.html?wid=1433363

Są nawet takie śliczne różowe, albo białe, z gniazdkami razem i osobno... Kupa tego jest... To taka informacja na przyszłość jak coś ;-)

Dziękuję za informacje, może przy następnym telefonie się przyda :-)

• 0

Ja właśnie zastanawiam się nad Xiaomi Mi A2 Lite a Motorolą One... Zależy mi na tym, aby ekran nie był olbrzymi, tylko najlepiej okolice 5,5 cala no i celuję w taką samą kwotę jak Ty...

• 0

A ja zastanawiam się nad RN5 ,RN 6 pro,

A2 lite, A2 oraz ostatnio jest fajna promocja w Banngood na mi note 3 .

Przede wszystkim chciałbym żeby było global version. A w tym mi note 3 jest global rom myślicie że da się tego używać? Bez żadnego grzebania i wgrywania czegokolwiek. Nie znam się na tym wogole.

Co byście z tych telefonów wybrali?

• 0
4 godziny temu, JamCiTo napisał:

Mając w podobnej cenie Maxa3 to nawet sekundy bym się nie zastanawiał... 

O Maxie3 nie pisałem chyba że chodzi ci o Mi note 3? 

Bo mi maxa to nawet nie chce za duży.

Edited by sebastian88

• 0
18 godzin temu, sebastian88 napisał:

Przede wszystkim chciałbym żeby było global version. A w tym mi note 3 jest global rom myślicie że da się tego używać? Bez żadnego grzebania i wgrywania czegokolwiek. Nie znam się na tym wogole.

Sprawdz czy na gearbest nie ma go przypadkiem w podobnej cenie.
Z bg niektorym osobom przychodzila wersja 4/64 zamiast 6/128, bylo o takich przypadkach kilka wpisow na pepper.pl w temacie o promocji na ten telefon.

Ja kupujac go z GB dostalem normalnego globala, ktory bez problemu sie zaktualizowal OTA do najnowszej wersji. Bootloader byl zablokowany. 
Jak dla mnie telefon idealny, NFC, czytnik palca z przodu, sensowny rozmiar. 

• 0
19 godzin temu, sebastian88 napisał:

mi note 3 

Nie zapominaj, że nie ma Lte B20(800 MHz). Nie ma to znaczenia jeśli jesteś w Plusie lub nie przebywasz zbyt często poza miastem.

Ps.

Jest na Gearbest za 229$, wersja 6/128.

Edited by dzidexx
  • Thanks 1

• 0

czyli podsumowując z tych telefonów co tu piszemy to mi note 3 będzie najlepszy? a drugi z tych ? RN 5/6/ a2/a2lite te chociaż mają global version lub androida one ( mi max3 odrzucam)

tylko na gearbest jest international typowy. A podobno na banggood international + wgrany global rom. Więc tu mam dylemat. A ogólnie to nie chciałbym bym już nic odblokowywać ani  wgrywać tylko mieć telefon gotowy do użytku

2 godziny temu, PurpleHaze napisał:

Sprawdz czy na gearbest nie ma go przypadkiem w podobnej cenie.
Z bg niektorym osobom przychodzila wersja 4/64 zamiast 6/128, bylo o takich przypadkach kilka wpisow na pepper.pl w temacie o promocji na ten telefon.

Ja kupujac go z GB dostalem normalnego globala, ktory bez problemu sie zaktualizowal OTA do najnowszej wersji. Bootloader byl zablokowany. 
Jak dla mnie telefon idealny, NFC, czytnik palca z przodu, sensowny rozmiar. 

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009601631974.html?wid=1349303

chodzi Ci o to ofertę? fakt coś tam o OTA jest  i wielu językach. Wgrywałeś coś do niego po przyjściu zmieniałes czy od razu do użytku?

Edited by sebastian88

• 0
1 godzinę temu, sebastian88 napisał:

czyli podsumowując z tych telefonów co tu piszemy to mi note 3 będzie najlepszy? a drugi z tych ? RN 5/6/ a2/a2lite te chociaż mają global version lub androida one ( mi max3 odrzucam)

tylko na gearbest jest international typowy. A podobno na banggood international + wgrany global rom. Więc tu mam dylemat. A ogólnie to nie chciałbym bym już nic odblokowywać ani  wgrywać tylko mieć telefon gotowy do użytku

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009601631974.html?wid=1349303

chodzi Ci o to ofertę? fakt coś tam o OTA jest  i wielu językach. Wgrywałeś coś do niego po przyjściu zmieniałes czy od razu do użytku?

Nie odpowiem ci ktory bedzie najlepszy, bo to indywidualna sprawa. Jednemu nie bedzie lezal ekran w mi note 3 o "starych proporcjach", inny przeklada baterie nad procek i dla niego mi a2 lite i redmi note >>> wszystko inne, a ktos inny (jak np. ja) chcialby miec czytnik linii z przodu i NFC. 

Co do gearbest i tego mi note 3, to poszukaj na wykopie/pepper.pl jakis kodow na ten telefon. Mozna go bylo kupic w cenie ~210$ z kodem rabatowym, zawsze to te 20$ do przodu, czy to na jakies dobre etui, czy szklo i inne wynalazki.

Do mnie z gearbest przyszedl telefon z wgranym globalem miui9 i zablokowanym BL, normalnie przez aktualizacje zainstalowal sie najnowszy global miui10. Normalny zwykly global, tyle ze ja i tak zawsze instaluje xiaomi.eu wiec nie siedzialem na tym globalu zbyt dlugo. 

Edited by PurpleHaze
  • Thanks 1