Jump to content

Dobry aparat foto - szukam


latet
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

Czy możecie polecić jakąś naprawdę dobrą aplikację typu "Aparat" - do robienia zdjęć i kręcenia filmików? Warunek podstawowy - dobra współpraca z Mi2S na MIUI6/Kit-Kat.

 

Systemowa apka to totalna porażka, a odpowiedź Acida na moje pytania w tej sprawie odebrała mi nadzieję, że będzie ona poprawiona (w wersji z Kit-Katem).

 

Wiem, że sprzęt ma potencjał - dowodem zdjęcia wykonane tym telefonem na MIUI5.

 

Dzięki!

Edited by latet
Link to comment
Share on other sites

 

Ta apka jest dla mnie głównym powodem, dla którego muszę mieć KitKat-a. Chodzi o te zarąbiste panoramy 360° oraz mini-planetki.

 

Ale jako zwykły aparat do normalnych zdjęć, to sorry, ale nie bardzo - bo jest wyjątkowo ubogi w podstawowe funkcje, a jakość zdjęć też się niczym nie wyróżnia.

Edited by latet
Link to comment
Share on other sites

Polecam przetestować aplikację Focal. Jest to aparat instalowany w CyanogenModach. Sporo opcji, zdjęcia wychodzą przyzwoite. Tylko Jest to wersja beta, więc mogą się trafiać błędy. Mam ją od wczoraj ( :D) i jak na razie raz mi się wywaliła :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki - ciekawy trop ten Focal. Sprawnie łapie ostrość.

 

Główny problem - nie działa robienie zdjęć z lampą, nawet w trybie wymuszenia lampy, tym bardziej w Auto. Ale można włączyć latarkę, co chyba na jedno wychodzi (?) Czy normalnie w trybie flasha ta dioda mocnej świeci przez moment robienia zdjęcia, czy tak samo mocno jak latarka?

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie, u mnie zdjęcia z lampą też nie działają. Za to tryb latarki działa. Co do siły święcenia lampy to nie mam pojęcia.

 

 

U mniej jest jeszcze 1 problem z Focal - taki z gatunku potencjalnie mega wkur..........  Bardzo skutecznie zapobiega przejściu telefonu w deep sleep. Ale tu na szczęście rozwiązanie jest bardzo proste - wystarczy go dodać do Greenify. Kocham Greenify :)

Edited by latet
Link to comment
Share on other sites

Proponuje jeszcze obadać aplikację VSCO Cam. Też się wydaje ok.

Korzystając z okazji zapytam, czy Greenify utworzyło Ci skrót do hibernacji na pulpicie? Bo u mnie ma z tym problem :/

Edit: po aktualizacji skrót się dodaje. A ta kamerka lenovo, jak dla mnie na razie najlepsza :)

Edited by artek
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

To ja odgrzebię stary temat. :)

 

Open Camera - darmowa, sporo fajnych opcji w rodzaju ręcznego ustawienia trybu macro/infinity, czy zabawy kontrastem bieli, który powiedzmy sobie szczerze w trybie auto nie zawsze się dobrze dostosuje.

 

DSLR Camera - kosztuje ponad dychę, ale ma świetną funkcję blokady ekspozycji, oraz przydatne suwaki naekranowe, które pozwalają pracować z oświetleniem w czasie rzeczywistym. Niezłe efekty można uzyskać.

Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...