Skocz do zawartości

MI BAND 2 i sen w ciągu dnia


urma1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich jako nowy użytkownik opaski M.B. 2

Mam pytanie do znawców tematu i możliwości  opaski czy jest taka opcja aby opaska robiła analizę snu w ciągu dnia , otrzymałem ją jako dodatek do świątecznego prezentu i niestety mój sen niejednokrotnie odbywa się w czasie dnia ale wtedy opaska nie robi analizy , ze snu późnym wieczorem lub w nocy pozostaje analiza do odczytania na telefonie

Jeśli umieściłem temat w nieodpowiednim dzaiale to przepraszam i proszę moderatora o przeniesienie ale nie usuwanie 

Wszystkim zainteresowanym tematem dziękuję za jakąś sensowną odpowiedź

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, frrancuz napisał:

Nie. To jest w sumie zabawka [miałem, mam mb3]. Opaska próbuje analizować sen tylko "nocą". Nie da się tego zmienić.

RN5p - whyred
 

zabawka zabawką ale skąd wie że jak położyłem się przed północą to wtedy zaczynała analizę prawdopodobnie od czasu zaśnięcia bo tak mniej więcej z odczytu to wyglądało i jak położyłem po północy jest podobnie mniej więcej po zaśnięciu zaczyna analizę snu 
Widziałem że jest tu na forum możliwość pobrania jakiegoś innego oprogramowania ale czegoś takiego chyba w zmianach raczej tam nie ma 
Kol. frrancuz dziękuję za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W apce miFit nie ma ale w N&F jest opcja "Analiza całego dnia (Analizuje cały dzień, aby wykryć wszystkie wystąpienia snu. Przydatne dla osób pracujących w systemie zmianowym.)"

zapomniałem dodać, że Ja mam miBand3 ale to chyba nie ma znaczenia dla apki. 

Edytowane przez Miodeczek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja mifit po prostu w konkretnych godzinach zaczyna sprawdzać czy śpisz → puls, kroki, etc. W ciągu dnia jak masz mało ruchu to z założenia coś robisz - przed kompem, za kierownicą, są pracę mało ruchliwe. I wtedy by łapało spanie.

N&FfMB posiada co prawda taki tryb, ale o ile się bawiłem - nie używam, nie potrzebne mi to - to nawet ogladniecie filmu wylapywało jako sen.

RN5p - whyred

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zainstalowałem N&F i jest to aplikacja o wiele bardziej rozbudowana niż miFit ale potestuję troszkę i zdecyduję co zostawić na telefonie ale jeśli wieczorne oglądanie tv miało by być potraktowane jako sen to też jest to bez sensu 

Fakt jest też taki że traktuję Banda 2 bardziej jako gadżet niż coś bardzo dobrego no ale cóż potestuję i się przekonam ewentualnie pobawię się jeszcze w jakąś zmiane oprogramowania tylko jeszcze nie wiem czy takie oprogramowanie wgrywa się z pozycji kompa czy pobiera się je na telefon

Kol.Miodeczek również dziękuję za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, frrancuz napisał:

Może coś dopracowali. Próbuj. Ja tego nie używam.
Zmiana oprogramowania to głównie zmiany wizualne, nie w samym działaniu. Pobierasz plik na telefon i wgrywasz nawet przez N&FfMB. Jest temat z modyfikacjami, tam się zainteresuj.

RN5p - whyred
 

no i już się pobawiłem maleńkie zmiany są bo dni tygodnia są w języku PL i na wyciszonym telefonie opaska pokazuje kto dzwoni być może zbyt wiele info na raz ale może orientujesz się kol. frrancuz czy na M.B.2 jest możliwość wyświetlenia pogody (temperatury

zabawka ale fajna do zabawy :-D;-):-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy samym N&FfMB to się da. Mb3 ma to już zaaplikowane. Jedynie np. Taskerem, wysyłanie pogody po kliknieciu guzika [Tasker odczytuje pogodę z danej strony, zwraca wynik i wysyła na opaskę]. Jest to jednak już trochę bardziej skomplikowane i nie wiem czy warte zachodu.

Albo szukaj jakiegoś dodatku, np. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.miband2.miband2ifttt i kombinuj.

Tylko że takie wyswietlanie pojawi się tylko w formie komunikatu[jak SMS czy coś] a nie jak w mb3 stały podgląd.

RN5p - whyred

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 31.12.2018 o 14:32, urma1 napisał:

Witam Wszystkich jako nowy użytkownik opaski M.B. 2

(...) czy jest taka opcja aby opaska robiła analizę snu w ciągu dnia , (...)  niestety mój sen niejednokrotnie odbywa się w czasie dnia ale wtedy opaska nie robi analizy(...)

Jeśli umieściłem temat w nieodpowiednim dzaiale to przepraszam i proszę moderatora o przeniesienie ale nie usuwanie 

 

Wiele osób ma problem z rozpoznawaniem snu podczas całej doby przez oprogramowanie. 

Wydaje mi się, że rozpoznawanie snu odbywa się lepiej (=bardziej poprawnie), jeżeli opaska jest non-stop na ręce. Jeżeli będzie leżeć przez pół nocy na stole, a potem ją zakładasz i kładziesz się spać najprawdopodobniej będą problemy. Dodatkowo wydaje mi się, że całość działa lepiej jeżeli połączenie BT jest na telefonie non-stop włączone.

 

W każdym razie podczepiam się do tematu.

 

Używam:

  • Bi Band Notify
  • Mi Band 3, dawniej v2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...