Skocz do zawartości

GPS - WIFI (zła lokalizacja) a przesył danych (dobra lokalizacja)


kapslock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Telefon ma problem z ustaleniem prawidłowej lokalizacji używając internetu z sieci domowej WIFI. Jestem w zupełnie innym mieście w grze Pokemon GO, w dodatku rzuca mnie raz pod dom raz do innego miasta. Dodatkowo co chwile w grze pokazuje komunikat (GPS not found).

Natomiast gdy przełączę na transmisję danych po chwili jestem pod domem.

Ustawiłem w zakładce Bateria i wydajność grę Pokemon Go na działanie "bez ograniczeń"

Również próbowałem wpisywać w "punkty dostępu" ustawienia ręcznie operatora PLUS ale nie pomaga.

Czy ktoś ma jakieś pomysły jak to skonfigurować by działało dobrze jak na moim poprzedniku Xiaomi MI MAX 2.

 

Zaczyna mnie to drażnić. Aż straciłem siły i pomysły jakby to skonfigurować aby nie było komunikatu.

 

Edytowane przez kapslock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam włączoną wysoką dokładność,a pokazuje mi,że jestem w innej miejscowości.Tak sie dzieje od wczoraj.Po wyjsciu emui10 trzeba będzie się z tym smartfonem pożegnać,błędy w lokalizacji,nie działający hot spot i tethering z kartami orange.Ciekawe co będzie następne.Xiaomi to niewypał.Gdy była emui9 nie miałem żadnych zastrzeżeń,smarfon wręcz idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kapslock napisał:

Czyli co nie ma na to rozwiązania? Czy cierpliwie czekać na aktualizacje? A kiedyś w końcu coś poprawia. Też mam wysoka dokładność...

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka
 

Trzeba czekać.Przywróć jeszcze ustawienia fabryczne,i poustawiaj dokładnie lokalizację.U mnie na razie pomogło i jest ok.

10 minut temu, Max33 napisał:

Trzeba czekać.Przywróć jeszcze ustawienia fabryczne,i poustawiaj dokładnie lokalizację.U mnie na razie pomogło i jest ok.Zobaczymy na jak długo.

 

10 minut temu, Max33 napisał:

 

 

 

12 minut temu, Max33 napisał:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowano na Gugiel mapach z buta... Dokładność giepieesu bardzo wysoka. Tak jak wcześniej pisałem o współrzędnych w zdjęciach, dokładność z +/- 5-10 m. W dyliżansie przetestuję w najbliższym czasie, jak Małżonka zechce gdzieś mnie zabrać... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2018 o 07:30, kapslock napisał:

U mnie nie pomogło nawet do ustawień fabrycznych cały telefon. Ciągle to samo

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka
 

To samo,chwilę było dobrze.Na szczęście pozbyłem się tego cholerstwa.Oprogramowanie to jakieś nieporozumienie.Jeśli wywala się podstawowe funkcje,to nie mam pytań.Czekać na poprawki nie miałem zamiaru,bo nie wiadomo kiedy będą.Wystarczyło tylko nie aktualizować do miui 10,i byłby super smartfon.Nigdy więcej xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router WiFi ma ustalany(lub nie) adres przez dostawcę internetu,
GPS potrzebuje przynajmniej okna. W zamkniętym pomieszczeniu lub pod dachem nie komunikuje się z satelitami,
Po nadajnikach GSM też działa, ma jednak najgorszą precyzję.
Wyjdź na dwór i będziesz miał dobrą dokładność.
Ps.
Emui to Huawei.
Tam mam. Ale wyczytałem. Że jak dopisze coś do sieci. _nomap czy_ ssid. Nie pamiętam ... To one problem. Nie wiem ile w tym racji

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...