Tomek

MI3 a ładowarka 2A

Recommended Posts

Kabel który używam 1.5A jest oznaczony i przetestowany.

Skoro na ładowarce 2A idzie tylko 0.9 to wystarczy kupić dobry kabel USB i korzystać z zwykłej 1A ładowarki.

Moim zdaniem inwestowanie w ladowarke 2A jest bezsensowne :)

TapaTalk :)

To Twoim. Różnica jest taka, że ja i kilku innych w tym temacie ma porównanie praktyczne, a Ty opierasz się na przypuszczeniach i napisach na kablu. A Chińczyk potrafi napisać wszystko.

Nie nazwałbym tego przypuszczeniami.

Kable i miernik testowałem za pomocą dobrego miernika, ładowarki, zasilacza laboratoryjnego.

Zresztą nie będziemy się pochylać nad metodyka testu kabla i miernika przelotowego.

Moje zdanie napisałem jeśli masz jakieś inne odczucia to też fajnie :)

Pozdrawiam

Ok, pomierzyłeś to co masz, po czym stwierdziłeś, że ładowarka 2A, której nie masz i nie pomierzyłeś nie będzie działać szybciej. To ja Ci mówię z praktycznego użytkowania, że działa szybciej.

To co kolega pomierzył to ładowanie, ale na tym konkretnym kablu. Przy użyciu innych kabli można uzyskać inne dane. Pamiętajcie że te wszystkie oznaczenia 1A czy 2A nie są wartościami z jakimi pracują te urządzenia, ale wartościami maksymalnymi dla tych urządzeń. 

Było 35% bateri przed podpieciem do ładowarki. Ale jak nie zapomnę to postaram się w poniedziałek przypolować 5% lub mniej :)

Pokusiłem się o testy przy pomocy aplikacji AMPERE i wyniki takie:

Adapter Xiaomi + kabel Xiaomi - średnia wartość 760 mA

Adapter Xiaomi + kabel Nillkin - średnia wartość 800 mA

Adapter Nillkin + kabel Xiaomi - średnia wartość 900 mA

Adapter Nillkin + kabel Nillkin - średnia wartość 1050 mA

Powerbank Xiaomi 16000 + kabel Xiaomi (krótki od powerbanka) - średnia wartość 1070 mA

Tabliczki znamionowe: 

Adapter Nillkin 5.0V/2.0A

Adapter Xiaomi 5.0V/1.0A

Powerbank Xiaomi 5.1V/2.1A

Wnioski? To już każdy dla siebie, ale to pokazuje, że ładowarka 2A w istocie ładuje szybciej. Pokazuje także, że przy kupnie ładowarki warto dorzucić $4 na kabelek Nillkina ;-)

Pozdrawiam!

Nie testowałem bo często doładowuję telefon. Zaraz jak wracam z pracy to mi3 idzie pod kabel żeby dorzucić jakieś 30% by mnie nic nie zaskoczyło, a później podłączam na całą noc. Raczej nigdy nie schodzę poniżej 20% baterii i nigdy nie ładuję całej baterii, czyli powiedzmy pod 5% do pełna. Tak więc osobiście mnie ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ale może jest ktoś inny, kto ładuje do full.

To zgodnie z tym co gdzieś czytałem, że baterii li-poly nie należy rozładować poniżej 10 procent i ładować powyżej 90.

BTW nie ma co się piescic - baterie do mi 3 chodzą po 50 PLN:)

Wysłano z Mi3W waja Tapatok

Ale to nie dlatego ;-) na noc zostawiam akurat do pełna tylko jak podłączam to mam więcej. Po prostu bardzo dużo korzystam z telefonu z wszystkimi jego dobrodziejstwami i bateria pada jeszcze zanim słońce zajdzie, a potrzebuję mieć go zawsze w pogotowiu. Dlatego po pracy idzie na jakiś czas pod kabel.

Przyszedł wczoraj zestaw, zamówiony 18 kwietnia.

6e56b7a9a224d86574b6214449aaac4e.jpg

10d7a57a7ef3ffc823a5b595d1c82c6a.jpg

• Like 1

Z tego co zauważyłem to ładowarka Nillkin 2A (+kabel Nillkin) się sprawdza gdy chcemy na szybkości podładować baterię. Wtedy prąd ładowania jest ponad 1A, u mnie ok 1180mA (standardowa ładowarka osiąga ok 850-980mA) (wartości chwilowe).
Ale gdy ładowanie baterii jest w okolicach 80-90% to prąd ładowania się zmniejsza (przy obydwu ładowarkach) i dobicie do 100% zajmuje tyle samo ładowarce 1A jak i 2A.

Zgadza się. Używając tych samych akcesoriów, przy rozładowanej baterii (ok. 7-9%) prąd ładowania wynosi w szczycie nawet 1370 mA (napięcie ok. 3,55-3,60 V), ale jak stopień naładowania baterii osiągnie blisko 100% to prąd osiąga wartość ok. 150mA (napięcie 4,40-4,45 V). Wartości na podstawie wskazań "Ampere".

Innymi słowy, największą korzyść z ładowarki 2A mamy wtedy, gdy chcemy podładować baterię.

Po niespełna 5 miesiącach ten cały nillkin wylądował w szufladzie...

Po niespełna 5 miesiącach ten cały nillkin wylądował w szufladzie...

A to dlaczego?

Również zaprzestałem ładować telefon Nillkinem 2A, gdyż zauważyłem że przy którymś ładowaniu ekran zaczął świrować (telefon zaczął wybierać ostanie numery z listy połączeń, że nie nadążałem się rozłączać). Więc wolę nie ryzykować.

Miałem podobnie na HTC Sensation który ładowałem (jak się okazało) podrobioną ładowarką.

Przy oryginalnej ładowarce nie było i nie ma problemów z dotykiem.

Nillkin raczej oryginalny...

Guest
This topic is now closed to further replies.