Skocz do zawartości

Błąd połączenia z aparatem


bpiatkowiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji MIUI Polska aparat w mojej mi8 nie włącza się. Wyskakuje komunikat: błąd połączenia z aparatem, uruchom ponownie telefon. Po ponownym uruchomieniu problem niestety nie znika. Jak myślicie jaka może być tego przyczyna i w jaki sposób się jej pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Mam ten sam problem. Zainstalowałem rom 8.8.30, wyczyściłem Cache i Dalvik i jest Błąd aparatu.

Zrobiłem Wipe, znów instalacja, Cache Dalvic, bląd aparatu. Powtórzyłem to kilka razy. Aparat na wersji Global działał ... 

 

PS: Po kilku próbach niestety w dalszym ciągu jest błąd. Dopiero zmiana wersji na 8.8.24 rozwiązuje problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na moim Mi8 nie mam tego problemu na tym sofcie, być może to wina TWRP, być może czegoś innego,  spróbuj ponownie zainstalować system, w TWRP po jego uruchomieniu wejdź w wipe i wybierz wipe cache, wipe Dalvik cache, wipe System po zakończeniu operacji cofnij się do głównego menu i wybierz menu Reboot, tam wybierz recovery. Po ponownym uruchomieniu TWRP wybierz Install i zainstaluj ROM ponownie, u mnie ten zabieg na Mi5 wielokrotnie pomógł rozwiązać różne problemy, w przypadku Tego Romu na MI8 pomógł mi naprawić połączenie internetowe, WiFi działało ale internetu od operatora nie było, po tych czynnościach wszystko śmiga poprawnie nie mam najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale zainstalowane aplikacje , kontakty i dane zostają bo są na partycji data :D, to taki trick by nie konfigurować od nowa, telefon uruchomi się normalnie po chwili 

robiłem to dzisiaj ze względu na błąd internetu

Edytowane przez kaudii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

mam też problem z aparatem. Używając TWRP dipper nie chciał mi po instalacji miui polska się uruchomić tel. ściągnąłem inny TWRP-3.2.1-0611-XIAOMI8 i system się zainstalował tel odpalił ale aparat nie działa.... 
Spróbować na twrp-3.2.3.0.-dipper ??

wersja twrp-3.2.3.0.-dipper nie dała rady to samo... Błąd aparatu Nie można połączyć z Aparatem

Edytowane przez Bob17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Ściągnij obraz poniżej i przenieś go do katalogu minimal adb and fastboot.
  2. Uruchom fastboot, telefon podepnij do kompa, uruchom minimal adb and fastboot.
  3. Wpisz fastboot devices, aby sprawdzić, czy telefon jest wykrywany przez kompa.
  4. Jak tak to fastboot flash persist persist.img, potem fastboot reboot.
  5. Sprawdź czy aparat działa.

persist.img

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2019 o 21:07, Orjon napisał:
  1. Ściągnij obraz poniżej i przenieś go do katalogu minimal adb and fastboot.
  2. Uruchom fastboot, telefon podepnij do kompa, uruchom minimal adb and fastboot.
  3. Wpisz fastboot devices, aby sprawdzić, czy telefon jest wykrywany przez kompa.
  4. Jak tak to fastboot flash persist persist.img, potem fastboot reboot.
  5. Sprawdź czy aparat działa.

persist.img

Niestety to nie idzie...

mam tak:

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot flash persist persist.img
target reported max download size of 536870912 bytes
sending 'persist' (32768 KB)...
OKAY [  0.793s]
writing 'persist'...
FAILED (remote: Partition is write protected)
finished. total time: 0.822s

Jakieś pomysły jak to rozwiązać?
Dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...