Jump to content

MI3 - downgrade z v6, polecany rom na bazie Androida 4.3

KILu

Recommended Posts

Dzień dobry,

do tej pory uważałem MI3 za telefon niemal idealny, niestety dziś zachciało mi się przeprowadzić aktualizację... i zabrnąłem w ślepą uliczkę. Irytujące cechy v6 (nadmierne uproszczenia, brak zaawansowanych funkcji aparatu, w tym ręcznego focusa i ISO, z czego korzystałem, zmienione funkcje przycisków pod ekranem, zubożone toggle menu i kilka innych rzeczy) sprawiły, że staram się wrócić do sprawdzonej wersji MIUI. Mam w związu z tym parę pytań:

1. Czy to normalne, że romy z serwerów xiaomi tak się wleką? Od dłuższego czasu próbuję ściągnąć fastboot, prędkość to 100KB/s, w dodaku połączenie już któryś raz jest zrywane, a resume nie bardzo chce działać...

2. Czy fastboot to jedyna metoda, by cofnąć się z v6 do MIUI na bazie Androida 4.3? Zrobiłem już full wipe w recovery.

3. Czy jest szansa, by na serwerach miuipolska znalazł się rom miui v5 4.3.14 dla MI3? Do tej pory używałem tej właśnie wersji i nie miałem z nią absolutnie żadnych problemów, uważam ją więc za pewną. Ewentualnie który rom na bazie 4.3 będzie najlepszy? Próbowałem korzystać z MIUI na bazie Androida 4.4, ale w moim odczuciu działa on odczuwalnie wolniej od starszych wersji. A v6 cierpi natomiast na chorobę wieku dziecięcego i póki co nie zamierzam z niego korzystać.

Dziękuję za rady.

Powiem tak: olej 4.3. Serio. Zostaw temat i bierz ostatni v5 4.4.4.

Postawisz na świeżo i będzie super szybko.

Co do fastboota to nie potrzebujesz jeśli nie idziesz na 4.3.

Spróbuj zrobić full wipe (a jak nie pomoże to wipe all data w recovery, co usunie też nośnik USB!) 

Powinna pójść instalacja v5. Możesz wgrać MIUIPolska 4.8.22. Oczywiście jako update.zip z recovery.

Gdyby to wszystko zawiodło to pobierz fastboota z serwerów xiaomi za pomocą menedżerów pobierania np. axel czy aria2 albo coś tam innego co mają windowsy. Mi leci na full z tych serwerów.

Istotnie, poszło bez bólu i bez konieczności korzystania z fastboota. Wipe cache i user data z poziomu recovery był konieczny, bez tego zdowngrade'owany v5 wieszał się lub zapętlał przy wczytywaniu. Czysty v5 na 4.4.4 (ostatni stable) zdaje się śmigać jak burza. Dzięki!

Przy okazji mam pytanie... czy da się jakoś przywrócić animację podczas wygaszania ekranu (charakterystyczne zwężanie ekranu jak przy wyłączaniu telewizora kineskopowego), jaka była w 4.3 i jaką można spotkać w Xperiach? Bardzo mi tego brakuje.

Edited by KILu

Może po prostu komuś się znudziło. ;)

Odpowiadam sam sobie - animację można dograć przez WSM Tools (moduł screenoffanimation), niestety z tego co widzę dostępne efekty nie są tak ładne, jak ten w starszych MIUI (zwężanie z rozbiciem na kanały RGB).

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...