Skocz do zawartości

MIUI a internet mobilny - jak skutecznie wyłączyć


Axles

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Axles napisał:

Cześć, jadę do Czarnogóry i internet kosztuje jak złoto tj. 3,6zł za 100KB. Moje pytanie jak skutecznie wyłączyć internet, czy przełączenie ikonki z wysuwanego menu wystarczy by aplikacje same nie mogły go sobie włączyć?

Heh, temat na rzeczy. Z autopsji: kumpel był kilka tygodni temu w Turcji, na wczasach. Przez cały czas miał wyłączony przesył danych, właśnie przyciskiem na panelu nawigacyjnym. Z Wi-Fi w hotelu nie korzystał - z względów oczywistych (bezpieczeństwo). Efekt - rachunek powiększony o blisko 50 PLN. 

Fakt, że on używa Huawei, nie Xiaomi, ale... Myślę, że dla pewności, oprócz wyłączenia przyciskiem, wyłącz Przesył danych w Ustawienia -> Karty SIM i sieci mobilne -> Użycie danych. Oprócz tego, w sekcji Ustawienia -> Karty SIM i sieci mobilne, odznacz opcję "Zawsze odbieraj MMS", a w "Roaming" wyłącz Roaming krajowy, w panelu "Przesył danych podczas roamingu" zaznacz "Nigdy" .

Oprócz tego, na wszelki wypadek, w Ustawienia -> Karty SIM i sieci mobilne -> ustawienia danej karty SIM (pierwsze pozycje), zmień Preferowany tryb sieci na "Tylko 2G".

Wiem, że sporo tego i pewnie niektóre elementy nie są konieczne, ale z drugiej strony licho nie śpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast wyłączania, opcja danych mobilnych w roamingu za 1$ dziennie od Xiaomi, bez dodatkowej karty sim was zainteresuje. Można płacić PayPalem, lub kartą. Apka Mi Roaming https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/mi-roaming/mi-roaming-4-3-2-release/ i temat z opisem jak to działa: http://en.miui.com/thread-1699594-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...