Skocz do zawartości

[Rom] Cyanogenmod 11 (Kitkat 4.4.4) Redmi 1S Build R26 [14/04/15]


eXclusive

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuciłem nową wersję. Na razie nie widzę różnicy - testnę dzisiaj gps.

 

 

Działą wam czujnik ruchu.

Mam na myśli że jak kończe rozmowe nigdy mi się nie zaswieca ekran.

 

No właśnie tu jest coś skopane. Czasem tylko jak kończę rozmawiać to jak oddalam tel od ucha to widzę to co trzeba - czyli ekran rozmowy i możliwość rozłączenia się.

Zwykle - albo jestem w jakimś dziwnym menu (tak jakbym uchem coś wyklikiwał) albo po prostu tel jest wyłączony i muszę włączyć ekran, odblokować, dostać się do rozmowy (z paska powiadomień) i dopiero tam mogę się rozłączyć. To coś mają niedopracowane, w MIUI było wszystko cacy :)

 

Zainstalowałem R6 ale musiałem wrócić do poprzedniej. Strasznie zamula i wyskakuje mi komunikat coś o "proces system miui.com " został zatrzymany. :shock:  

 

okulowiec - chyba system ui a nie miui ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba czyścić cache i dalvik po instalacji, i instalować najlepiej przez TWRP wtedy niema żadnych takich błędów z "ui" a z rozmową też nie mam problemów.. telefon chodzi szybciej według mnie, w antutu 21,3k pkt, tak jak miałem przy 24.0

Edytowane przez eXclusive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test gps był 13km po lesie biegania kolegi s4 traciła kilka razy sygnał a ja nie. yanosik 90km nie straciłem ani razy signic tak samo.

wydaje mi się że sygnał sieci komórkowych lepiej bateria minimalnie gorzej. ale nie wykasowałem ani dalvika ani cache. cała reszta śmiga nie mam problemu z czujnikiem zbliżeniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem CM i jestem mile zaskoczony :)

Faktycznie niby wyrzuca z sieci, ale dodzwonić się można i internet działa.
Głośnik rozmów zdecydowanie cichszy, niż na MIUI. Dziewczyna skarżyła się na echo przy rozmowie, jeszcze będę testować. Na MIUI tego nie było i mówiła, że jest dobrze.

Najgorsza jest bateria...po przesiadce z v967s procenty bardzo szybko lecą. Mam wrażenie, że i na MIUI i na CM trzyma podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam działa R6?

Mi chyba najgorzej z wszystkich.

Telefon dostaje lekkiego muła przy kilku aplikacjach.

Czasami muszę się naklikać w power aby się obudził.

No i czujnik ruch przy odkładaniu tez chyba działa najgorzej z wszystkich wersji.

 

albo to coś nie tak z R6

albo to wina że nei zrobiłem wipe data tylko tak jak pisaliście delvik i cache po instalacji. ( fajnie bo nic nie straciłem ale może tu pies pogrzebany? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coś mam z tym CM problem taki, że jak wyświetlacz włączam to nie zawsze reaguje. Jakby coś się zwiesiło. Kilka razy muszę wcisnąć przycisk zasilania, nie udało mi się znaleźć zależności.

Trochę uciążliwe, jak szybko potrzebuję coś zrobić i nie mogę telefonu uaktywnić. Zauważyłem, że jak się podpina/odpina ładowarkę to od się zawsze ładnie włącza, ale nie zawsze mam ładowarkę pod ręką ;) Zdarza się Wam też?

Poza tym wszystko ładnie śmiga (no i jeszcze to blokowanie w trakcie rozmowy jest trochę słabe..).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem full wipe do tego format w Mount, po instalacji od razu wywaliłem standardowy browser oraz pocztę, po czym dodatkowo zmieniłem luncher na nova zamrażając ten wbudowany. Po tym zabiegu powiem szczerze że ten telefon nigdy tak dobrze i szybko nie chodził. aha jeszcze na greenify mam ustawioną hibernacje kilku programów które jak dla nie muszą działać w tle, no i gapsy mini

Edytowane przez m.drozd.88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mto mam dokładnie to samo. Mam nadzieję że to poprawią

 

Dzisiaj po raz pierwszy musiałem zrestartować telefon, żeby się do niego "dostać". O dziwo, mimo wyłączonego ekranu był jakoś pod spodem aktywny, bo np. słychać było "plumkanie" jak zmieniałem głośność, dioda się zapalała po podpięciu/odłączeniu ładowarki, ale ekran - wciąż czarny. Dopiero reset pomógł.

Taka pierdoła, ale uciążliwa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mto mam dokładnie to samo. Mam nadzieję że to poprawią

i ja mam tak samo. nie jest to tak strasznie uciążliwe, a do tego uderzam w trasę dziś i nie ma szans żebym nawigację całej europy przeinstalował. wydaje mi się że wybudzanie a właściwie jego opóźnienie jest zależne od obciążenia telefonu lub wifi. jak ściągałem mapy to telefon nie chciał się wybudzić wiązało to się z wifi włączonym a z wyłączonym wifi opóźnienie jest minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim profilu wydajnosciowym uzywacie? Ja mam ciagle na zbilansowanym 1100mhz ondemand i wybudza sie normalnie nawet jak zejde do 800mhz.Problemy sa na profilu oszednym.

 

Ja nic nie zmieniałem, więc zakładam, że to jakiś standardowy. Trzeba zmienić? Jeżeli tak to gdzie się to w tej wersji ustawia (standard, czy trzeba sobie jakąś apkę dorzucić)?

Edytowane przez mto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie zmieniałem, więc zakładam, że to jakiś standardowy. Trzeba zmienić? Jeżeli tak to gdzie się to w tej wersji ustawia (standard, czy trzeba sobie jakąś apkę dorzucić)?

 

aktywuj ustawienia programistyczne  / Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Klikasz na Numer kompilacji aż zobaczysz że się uruchomią ukryte funkcje.

 

Potem Ustawienia -> Na samym dole Wydajność -> No i tam profil ustawiasz ( u mnie zbalansowany i jest git )

Edytowane przez eXclusive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktywuj ustawienia programistyczne  / Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Klikasz na Numer kompilacji aż zobaczysz że się uruchomią ukryte funkcje.

 

Potem Ustawienia -> Na samym dole Wydajność -> No i tam profil ustawiasz ( u mnie zbalansowany i jest git )

 

A fakt, zapomniałem, że są takie bajery ;-)

Jest zbalansowany, governora mam ustawionego: ondemand. Więc to chyba jednak coś innego.. :/

 

BTW - na starych HTCkach ponoć najfajniej się Smartass sprawdzał. Dla Xiaomi są w ogóle takie dostępne? To kwestia sprzętu czy softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by kogos interesowalo to instrukcja by wszystko na sd instalowac bez zadnych fm i innych programow, robsz raz i wszystko od razu na sd laduje

http://en.miui.com/thread-23243-1-1.html

edit: oj sory to mialo byc w dyskusji ogolnej o tym telefonie:)

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby telefon szybko reagował na odblokowanie, wystarczy odhaczyć ustawienie "zapobieganie przypadkowemu wybudzeniu". Do znalezienia w ustawieniach wyświetlacza ;)

O widzisz, to może być to. Włączyłem to bo w MIUI to bardzo fajnie działało. Dziś się przekonamy, czy o to chodziło :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

I co ? Podziałało? Bo na nowym miui strasznie żre baterię i chętnie bym jeszcze posiedział  na CM dopóki tego nie poprawią

 

Duża szansa, że tak. Od rana mam tę opcję wyłączoną i jak na razie ani razu mi się nie przyblokowało na czarnym ekranie. Co prawda pewności nie ma, ale wydaje mi się, że to to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby telefon szybko reagował na odblokowanie, wystarczy odhaczyć ustawienie "zapobieganie przypadkowemu wybudzeniu". Do znalezienia w ustawieniach wyświetlacza ;)

Ja niestety jutro wracam na miui. Głośnik rozmów na CM jest tak cichy, że dzisiaj w autobusie nie słyszałem NIC. : (

 

Witam

Myślałem że tylko ja mam ten problem. Przez tą głośność rozmów musiałem wrócić do R5 bo nie dało się korzystać z telefonu.- 

Miui póki co dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działająca CAMERA MIUI V5:

 

[APP][MOD][4.2+][AOSP,STOCK] MIUI v5 CAMERA … | LG G2 | XDA Forums

 

pobrać MIUICamera44-4.zip i wrzucić przez recovery

 

R6:

 

Prawdopodobna przyczyna cichych rozmów:

 

 

Dialer -> Ustawienia -> Wyłączyć tłumienie hałasu.

 

Są testowane aktualnie patche do głośności:

 

https://s.basketbuild.com/devs/Kra1o5/Xiaomi/armani/test/

 

via recovery

Edytowane przez eXclusive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem na MIUI. CM ma jeszcze błędy:
- przestała działać transmisja danych, ot tak. Restarty nic nie pomagały.
- MMSy nie dochodzą - tak, wciąż ludzie do mnie przesyłają mms. Nie dochodziły mimo ustawionych poprawnie APN.
- Przerywał dźwięk przy słuchaniu muzyki na Apollo, innych programów nie testowałem.
- Ciche rozmowy, niestety nie zdążyłem sprawdzić czy odhaczenie funkcji redukcji szumów coś dawało.
- Cichszy głośnik główny, ALE o dużo lepszej jakości dźwięku, niż na MIUI!
- Przy rozmowie, mimo, że ekran gasł to i tak działał - po zakończeniu rozmowy zawsze miałem włączony jakiś program albo ustawienia. Męczące szczególnie, kiedy coś się przestawi.
- Brak możliwości ustawienia innego dźwięku na powiadomienia, a innego na smsy. Tzn - Mimo ustawienia w programie SMS innego dzwonka to i tak był dźwięk powiadomienia domyślnego.
- Nie działały dźwięki, gdy ktoś dzwonił - pomogło przestawienie profilu na np. Dom.

Chyba tyle. Poza tym telefon na CM bardzo szybko chodził, bateria mniej więcej tak samo jak MIUI (średnio 30% na godzinę włączonego ekranu//eh, w v967s na godzinę szło 15% :P).
Oczywiście, może nie u wszystkich są te błędy. Ja zaobserwowałem tyle.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...