Skocz do zawartości

Czy warto kupić Xiaomi Red Rice 1s?


ElerDruid

Rekomendowane odpowiedzi

przypominam iz temat to 'czy warto kupic rr1s' a nie czy jeden lepszy od drugiego

Jedno wynika z drugiego. Podobny budżet i równie dobrze pytanie może brzmieć czy warto kupić 1s czy xxx, który jest w tej samej cenie.

 

tosshi2, na gównianym atomie nie przystosowanym do androida nie zgadniesz ale wszystko działa bardzo sprawnie

Bronisz tego 1s jakby twoje życie od tego zależało, nie miałeś w ręku zenfona i tylko bredzisz głupoty, dla mnie temat skończony bo widać, że niektórzy mają kompleksy. Xiaomi chyba rzeczywiście upodabnia się do jabłka ze swoimi fanatykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam argumentow a niekorzy tylko pisza ze nie miales zenfona. Tylko ja nigdzie nie napisalem ze zenfon jest gowniany tylko ze intel atom jest gowniany a wiem to bo sam interesowalem sie kupnem tableta na intel atomie, testowalem go ale sie rozmyslilem po testach. A bronie bo ktos mi probuje wmowic ze moj telefon jest beznadziejny wszystko chodzi tak i tak ale ja tego nie wiem i nie widze chociaz go uzywam i nie mam z nin problemow.

Jak Xiaomi naprawi problem z ramem na redmi 1s to moge sie zalozyc ze wszyscy ten telefon beda wychwalac. Tylko tego na pewno nie zrobia na miui v5 tylko na v6.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzien dzisiejszy póki nie naprawia ram to omijaj ten telefon daleka. wiem bo mam i sie cholernie tym ramem mecze a nie jeste jakos specjalnie wymagajacym userem. jezeli naprawia ram to bedzie to najlepszy buy w tej cenie. tak wiec sam wybieraj czy chcesz kupic i miec nadzieje ze naprawia a jezeli naprawia cieszyc sie super telefonem czy kupic i korzystac z moze mniej super telefonu ale jednak nie czekac. mam tylko ogromne nadzieje ze to szybciutko naprawia, a iestety telefon jest od prawie 4 miesiecy na rynku i xiaomi jakos tego problemu nie widzi

Edytowane przez Acid
Póki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge tylko potwierdzic, ze po podpieciu ladowarki w aucie, jezeli tylko cokolwiek w tle dzialalo, to nawi szalala. A i bez tego gps potrafil sie zgubic w otwartym polu na prostej autostradzie. Najgorzej jak sygnal znikal przy skrzyżowaniu.. Nie wiem co jest przyczyną, ale mi2s mial podobne problemy z gpsem. Tyle ze on nie obsluguje glonass. Mimo wszystko, rr 1s fixa lapie duzo szybciej niz mi2s, ale nadal gubi sygnal. Moze to przez to, ze potrafi sie zrobic naprawde cieplutki..

Tap tap from HM 1S

Edytowane przez pablitto83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge tylko potwierdzic, ze po podpieciu ladowarki w aucie, jezeli tylko cokolwiek w tle dzialalo, to nawi szalala. A i bez tego gps potrafil sie zgubic w otwartym polu na prostej autostradzie. Najgorzej jak sygnal znikal przy skrzyżowaniu.. Nie wiem co jest przyczyną, ale mi2s mial podobne problemy z gpsem. Tyle ze on nie obsluguje glonass. Mimo wszystko, rr 1s fixa lapie duzo szybciej niz mi2s, ale nadal gubi sygnal. Moze to przez to, ze potrafi sie zrobic naprawde cieplutki..

Tap tap from HM 1S

Tydzien temu uzywalem nawigacji sygic przez 4 godziny, w tle mialem wlaczone pobieranie danych i sciagalem mape niemiec. Nawigacja dwa razy zgubila mi tylko gps jednak szybko znalazla. Telefon byl delikatnie cieply ale nie mialem prpblemow. Duzo problemow moze powodowac ladowarka samochodowa, ten temat byl juz poruszany na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sa problemy z dotykiem to znaczy ze ladowarka gowniana. A dobra to znaczy jaka? Jakie ma napiecie 500mA czy 1000mA? Bo jak ma 500 to sie nie dziw ze telefon wariuje. Ladowarka musi byc dobra. Jedna osoba na forum kiedys pisala ze na redmi 1s przejechala pol europy i nie miala zadnych problemow.

Czy przy Mi2 uzywales tej samej ladowarki?

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie nieco sprostować. Wartości które podałeś to prąd ładowania. I te wartości nie mają nic do dotyku. Jedyna rzecz, to taka, że ładowarka 500mA nie da rade ładować takiego tel z włączonym ekranem i aplikacjami, bateria i tak bedzie ubywać. Ładowarka 1000mA bedzie jakos ładować tel w samochodzie ale niezbyt szybko, ładowarki i prądzie 1500-2000 dobrze poradzą sobie z ładowaniem tel z odpaloną navi, gps, yanosikiem i ustawionych na max jasnosci, Co do napięcia. Ładowarki bez wyjątku dostarczają 5V stabilizowanego napięcia, w gorszych zwykle od 4.9-5.2V. To telefon posiada wbudowany kontroler ładowania ni on steruje napięciem i prądem dostarczanym do baterii. Przy naładowanej baterii ten poziom ustala sie na około 4.21V. Problemy z ekranem dotykowym wynikają z słabych układów w chinskich ładowarkach, słabe filtrowanie, brak izolacji galwanicznej z siecią lub tez interferencja czestotliwości zle wpływają na tel. Jednym słowem słabej jakości przetwornica potrafi zniszczyć telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie nieco sprostować. Wartości które podałeś to prąd ładowania. I te wartości nie mają nic do dotyku. Jedyna rzecz, to taka, że ładowarka 500mA nie da rade ładować takiego tel z włączonym ekranem i aplikacjami, bateria i tak bedzie ubywać. Ładowarka 1000mA bedzie jakos ładować tel w samochodzie ale niezbyt szybko, ładowarki i prądzie 1500-2000 dobrze poradzą sobie z ładowaniem tel z odpaloną navi, gps, yanosikiem i ustawionych na max jasnosci, Co do napięcia. Ładowarki bez wyjątku dostarczają 5V stabilizowanego napięcia, w gorszych zwykle od 4.9-5.2V. To telefon posiada wbudowany kontroler ładowania ni on steruje napięciem i prądem dostarczanym do baterii. Przy naładowanej baterii ten poziom ustala sie na około 4.21V. Problemy z ekranem dotykowym wynikają z słabych układów w chinskich ładowarkach, słabe filtrowanie, brak izolacji galwanicznej z siecią lub tez interferencja czestotliwości zle wpływają na tel. Jednym słowem słabej jakości przetwornica potrafi zniszczyć telefon.

Wlasnie o to mi chodzi ze ladowarka musi byc dobra, tylko niektorzy podlacza tania ladowarke no name i dziwia sie ze cos nie dziala i oczywiscie to wina telefonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taką

http://allegro.pl/ladowarka-samochodowa-belkin-10w-2-1a-usb-kabel-i4569806983.html

 

przy włączonej nawigacji i włączonym 3g ładuje telefon i to w miarę szybko

 

do tego 2.1A na dwóch niezależnych wyjściach a nie tak jak inne, że niby 2.1A ale jak się podepnie urządzenia pod dwa wyjścia to wtedy na obydwu spada do 1A

Edytowane przez zgred83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1A i jest ok. Jednak z tego co wiem to moze byc 2A, bo telefon i tak pobierze wtedy ten 1A. Co do samej ladowarki to musi byc jakas firmowa np nokia, samsung, sony. Nawet xiaomi robi ladowarke samochodowa. Ta co zgred83 podal tez jest dobra bo belkin akurat jest dobra firma. Nie kupujcie ladowarek no name bo to jest gowno. Ja kiedys taka kupilem wydalem 20 zl napisane miala ze ma 1000mA jednak mysle ze miala 500mA bo telefon w ogole prawie sie nie ladowal, przy drugim ladowaniu spalila sie. Jakosc byla po prostu super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich sprawach (akcesoria tego typu) najcenniejsze jest polecenie kogoś, kto już używa, bo teoretyczne parametry niezwykle często są bardzo naciągane czy wręcz fałszywe. Dzięki zgred83, zamówię tą sobie, bo moja obecna ładuje MI2S w tempie 10% na godzinę i to pod warunkiem, że żadna konkretnejsza aplikacja nie jest odpalona. Przy nawigacji to nawet nie zauważyłem, aby rozładowywanie było wolniejsze na tej mojej obecnej no-name. Jakoś dawałem radę, bo akurat w Mi2S nawigacja całkiem długo jest w stanie pociągnąć bez doładowania (myslę, że 7-8 godzin, maksymalnie jechałem 6 godzin).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ladowarka samochodowa powergen ma 3.1A, i jako jedyna potrafila ladowac mojego starego ace 2, gdy rozladowal sie do zera. Zadna inna w takiej sytuacji nie potrafila podniesc telefonu.

Dotyk wariowal mi tylko na oryginalnej ladowarce htc, akurat siostra miala taki tel wiec skorzystalem z jej ladowarki.

Dodam, ze mając starego ace 2, testowalem kilka ladowarek, gdy tel byl calkowicie rozladowany. Nawet ladowarka 2.1 A, kupiona w sklepie elektronicznym, nie dawala rady. Kolega mial mocniejszą, ktora sie sprawdziła. Najtansza na Amazonie nie byla, ok. £8, ale nie żałuję. Fakt, jak chodzi navi, muzyka prrzez kabel do auta, BT, to niemal nie ładuje , tj. poziom naladowania niemal sie nie zwiększa.

Tap tap from HM 1S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablito niestety lądując ampery do głęboko rozładowanie baterii skracasz jej żywotność. Mogles to samo osiągnąć lądując dlugo małym prądem. Prawda ze ogniwa litowe dobrze znoszą udary prądowe jednak do czasu. Inaczej sprawa się ma gdy korzystamy z tel wtedy kontroler kieruje tylko część prądu prosto na baterie reszta zostaje wykorzystana na działanie telefonu. Co zresztą odczuwamy świecącym ekranem i ciepłem wydalanyn przez obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladowarka slabsza nie dawala rady wogule wzbudzic ladowania telefonu, gdy ten byl na maksa rozladowany. Jak koledzy pisali , slabe ladowarki nie sa w stanie nawet utrzymac poziomu baterii na tym samym poziomie w trakcie pracy navi.

Nie wiem na ile inteligentnie telefon laduje, czy ma mozliwosc pobierac taki prąd jaki jest mu potrzebny. Z elektryki jestem noga. Ladowarki sieciowe mają 0.8A, ale albo ladowarki sa lepsze, albo inne parametry prądu z sieci a z gniazda zapalniczki mieszają tutaj.

Tap tap from HM 1S

Edytowane przez pablitto83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zminiam zdanie ten elefon sie bardzo oplaca tylko trza od razu zainstaowac cm11 a nie miui v5. zainstalowalem cm11 i jak na razie podziekuje miui bo v5 na tym teleonie jest komletnie nieuzywalny a jak zainstalowalem cm11 to jak bym wskoczyl do mercedesa - nie wiedzialem ze ten telefon potrfi tak zap...ć. dopuki nie bedzie v6 ja miui dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na cm11 zadnych problemow z ramem nie ma, a system chodzi o niebo lepiej. tak smutne to jest ale niestety xiaomi ma w d*pie uzytkownikow budzetowych telefonow i nawet nie jest powiedziane ze v6 cos poprawi pod wzgledem ramu i jak narazie jestesmy skazani na cm11 tym bardziej ze jest to naprawde porzadny system

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tylko jego konserwatywny wyglad i brak takiej funkcjonalnosci odstrasza jak w miui, siedzialem na cm od czasu xperi u i miui mega mi sie podoba, licze na miui 6, jak sie zawiode to wtedy pomysle o alternatywach, poki co hm1s po kilku moich zabiegach chodzi mi fajnie od 37 takze poki co nie nazekam az tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie narzekaj, specjalnie dla CIebie stworzyli rom bez bugów, wkoncu wszystko u CIebie dziala dobrze, to tylko inni zle obslugują telefon. 

 

a wracajac do tematu, Acid kiedys juz napisal,ze miui bylo napisane dla mii3, a dla s1 zostal poprostu przeportowany, stad te wszystkie bugi . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie narzekaj, specjalnie dla CIebie stworzyli rom bez bugów, wkoncu wszystko u CIebie dziala dobrze, to tylko inni zle obslugują telefon.

a wracajac do tematu, Acid kiedys juz napisal,ze miui bylo napisane dla mii3, a dla s1 zostal poprostu przeportowany, stad te wszystkie bugi .

Boli cie to ze ktos moze tak zoptymalizowac urzadzenie ze nie odczuwa tego bledu co? Edytowane przez tosshi2
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...