• 0
technik

Dla seniora z Lite Mode

Question

Witam, musze poszukac 70latkowi nastepce jego nokii, ma byc prosty w obsludze tylko dzwonienie kontakty sms mms i galeria zdjec + dobry aparat, przejrzałem typowe telefony dla seniorow i mam zagryzke wiekszosc bez aparatow albo 0,3Mpix do 2,0Mpix. Dotykowy chce chetnie ale z trybem lite mode, na jakich modelach idzie go wgrac z jakim miui bo slyszalem ze nie wszystkie go maja, telefon nie za duzy paletka nie przejdzie, wg mnie najlepsza opcja bylby jakis maxcom z biedronki z dobrym aparatem ale zobaczymy co doradzicie

11 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Tryb lite z powodzeniem zastąpisz launcherem squarehome 2 lub 1. Można zakłódkować jego układ, zahasłować ustawienia itp.itd.

Sam dwóm 70+ kobietom konfigurowałem Redmi 4x i Redmi Note 4. Więcej problemu sprawia im wyciszenie dzwonka niż sama obsługa podstawowych aplikacji.

O resztę będziesz musiał czasem sam zadbać. 

Nikt tutaj(gdzie indziej teź?) nie poleci ci MaxCom'a. Redmi 4x(nowy) pewnie znajdziesz z Miui 8 i trybem lite - nie aktualizuj.

• 0

W ten weekend musze to ogarnac...

Czy XIAOMI Redmi 5A 16GB z android 7.0 nogaut z duzej polskiej sieciowki ma juz lite mode ? Jak nie to co mu wgrac i w jaki sposob? Tylko rom global na to czy jak? Jakies odblokowania czy cos? 

• 0

Miui obecnie jest w wersji 9.+ i nie ma tego trybu. Wersja 8+ posiada - jeśli kupisz taki i nie będziesz aktualizował to będzie.

• 0

Redmi 5A wszystkie w sklepach maja android 7.0 miui 9 bez lite mode...

Duzo zabawy zeby cofnac sie na 8 ? Jak to potem z gwarancja wyglada?

• 0

To jaki model 5" do 500zł z lite mode kupic? Uzywka odpada i launcher tez

Myslalem ze to bedzie prosta misja :)

Edited by technik

• 0

Kolega @hej zwrócił mi uwagę, że Lite Mode jest ciągle w Miui 9(China). Tryb został usunięty/wyłączony w wersjach Global i Eu. Można go przywrócić poprzez doinstalowanie apki Jeejen i ustawienie jej jako domyślny homescreen.

http://en.miui.com/thread-2197581-1-1.html

Dostępna jest w App Store i/lub do poszukania.

• Like 1

• 0

Czy to jest nadal aktualne? W Sklep Play nie widzę Jeejen, a przydałoby się dla starszej osoby.

W poprzedniej wersji oczywiście było, a aktualizacja systemu usunęła to z Redmi 4.

• 0
1 godzinę temu, Robinson napisał:

Sklep Play nie widzę

Nikt tu nie pisał o tym sklepie. Możesz w nim jednak wyszukać "lite mode launcher" i jakiś może wam przypasuje.