Skocz do zawartości

Przypisywanie dzwonków do kontaktów fixuje.


Bambek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zauważyłem ostatnio u siebie problem z odgrywaniem dzwonków przypisanych do kontaktów.

Np kontakt: "mama" ma przypisany dzwonek_X, kontakt "tata" dzwonek_Y. Dzwonek ogólny telefonu to jakiś tam powiedzmy dzwonek_Z.

Gdy zmieniam sobie dzwonek_Z (ogólny telefonu) na jakiś inny to wtedy też od połączeń przychodzących "mama" i "tata" (niektórych ale nie wszystkich z przypisanymi dzwonkami) zmienia się także dzwonek na ten nowy ogólny, mimo że nadal do kontaktów są przypisane dzwonki spersonalizowane X i Y. Po jakimś czasie samoczynnie znów wraca dzwonek przypisany do kontaktu ale nie na stałe, tylko losowo jak się zechce dzwoni albo ogólny albo przypisany bez żadnej prawidłowości.

Wyczaiłem, że dzwonek głupieje na pewno wtedy jeśli mamy przypisany ten sam numer do osoby zapisanej np. raz jako "Jan" drugi raz jako "Janek" (czyli ta sama osoba zapisana 2 razy inaczej z tym samym nr telefonu) a kontakty te mają ustawione różne dzwonki, wtedy też dzwoni sobie losowy dzwonek jeden lub drugi.

Ale dlaczego identyczna sytuacja dzieje się kiedy kontakt w książce jest zapisany tylko raz pod jedną nazwą i ma przypisany tylko jeden nr?

Sytuację na 90% naprawia ponowne wskazanie (przypisanie) dzwonka do danego kontaktu, gdyż wtedy zamiana dzwonka przypisanego na ogólny zdarza się sporadycznie.

Jest to trochę irytujące. Problem jak sięgam pamięcią pojawił się po aktualizacji MIUI do wersji 9.

Ktoś ma podobne boleści? Znalazł lekarstwo?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamo64 napisał:

Sprawdź czy masz katalog MIUI i tam powinien być katalog Ringtones i tam wrzuć dzwonki..

Tak mam taki katalog. Wrzucę tam "melodynki' i wskażę je ponownie do poszczególnych kontaktów. Dam znać czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety fixowanie dzwonków trwa nadal. Zmiana folderu nie pomogła. Chyba muszę już z tym żyć.:-(

Aktualizacja 23.04.2018.

Dogadałem się ostatnio ze znajomym i też ma identyczny problem z dzwonkami. Jemu - jak twierdzi - zrobiło się to po którejś aktualizacji, poza tym zauważył, że telefon zamula w codziennym użytkowaniu. Czyżby xiaomi przejęło politykę zgniłego "japka" znaczy się iPhona?

U mnie przynajmniej nie zamula.

Edytowane przez Bambek1
Nowe informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...