Skocz do zawartości

Problem sms i polaczen


mseifer

Rekomendowane odpowiedzi

#redmi3spro

Część smsów które ludzie wysyłają do mnie ginie i nie dochodzi. Czy to wina Playa czy telefonu ? Ani aplikacja sms ani textra ich nie pokazały. Problem działa w dwie strony ja nie widzę niektórych smsów od ludzi a ode mnie część nie dochodzi mimo że piszę że doręczone.

Screenshot_2016-12-31-09-28-52-906_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mseifer napisał:

Czy to wina Playa czy telefonu ? Ani aplikacja sms ani textra ich nie pokazały.

Najprawdopodobniej wina tej textry. Może się gryzie z wbudowaną,albo coś nie tak ustawione z uprawnieniami. Wywal textrę i powinno działać. Nie miałem w Playu żadnych problemów z SMS ami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, mseifer napisał:

Odinstalowałem textre wczoraj a rano kolega smsa nie dostał 

To sprawdź ustawienia i uprawnienia aplikacji do sms, może coś się poprzestawiało. Ja mam ustawiony raport po doręczeniu i wiem czy doszło i to jak najbardziej działa. Ostateczni reset do ustawień fabrycznych może pomoże, albo wgranie romu dev, jak to nie wina sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie przychodzą losowe SMSy od różnych osób z różnych sieci. Czasem nawet SMS autoryzacyjny z banku przychodzi dopiero za drugim razem.

Próbowałem Textra i standardowej aplikacji.

Sieć: a2mobile (nadajniki Plusa)

Bardzo wkurzający błąd. Jakby ktoś znalazł rozwiązanie, to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
9 godzin temu, DanielP90 napisał:

Znalazł ktoś odpowiedź? U mnie jest to samo, sieć Play, Redmi 3s i nagle od kilku(nastu) dni nie dochodzą do mnie losowo smsy. Nic nie zmieniałem w telefonie.

Ja przy textrze dałem opcje : Bateria i wydajność - zarządzaj użyciem,... aplikacje z ograniczeniami - wybierz aplikacje - Textra - Zachowanie aplikacji w tle - bez ograniczeń, lokalizacja w tle - włączona. I wszystko dochodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pomimo ustawień, jakie podałeś problem u mnie wciąż występuje :(

Mam nadzieję, że najbliższa aktualizacja MIUI poprawi ten błąd?

Dnia 16.02.2017 o 22:51, mseifer napisał:

Ja przy textrze dałem opcje : Bateria i wydajność - zarządzaj użyciem,... aplikacje z ograniczeniami - wybierz aplikacje - Textra - Zachowanie aplikacji w tle - bez ograniczeń, lokalizacja w tle - włączona. I wszystko dochodzi ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 3/8/2017 at 9:56 AM, Mariusz_007 said:

Pomimo ustawień, jakie podałeś problem u mnie wciąż występuje :(

Mam nadzieję, że najbliższa aktualizacja MIUI poprawi ten błąd?

 

U mnie też występuje ten problem! Miui 8.1.1.0 global stable, a do SMS używam od wielu lat GO SMS PRO. - zezwoliłem aplikacji zachowanie bez ograniczeń w tle juz kilka tygodni temu, ale to nie pomogło...

Część smsów w ogóle nie dochodzi i przepada bezpowrotnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Dnia 24.03.2017 o 14:11, afro001 napisał:

Usuń Textrę, wyczyść cache w TWRP. Mi pomogło, bo też SMSy ginęły jak opętane.

W moim przypadku też pomogło, i na moim RN3P z Textrą i na Mi5S żony z Chomp SMS - obydwa z numerami w sieci a2mobile.

Zobaczymy na jak długo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2017 o 22:47, Zderzaq napisał:

W moim przypadku też pomogło, i na moim RN3P z Textrą i na Mi5S żony z Chomp SMS - obydwa z numerami w sieci a2mobile.

Zobaczymy na jak długo ;)

Po 2 dniach ten sam problem, najwyraźniej MIUI nie lubi sieci a2mobile albo na odwrót ;)

Na szczęście czyszczenie cache z poziomu TWRP ponownie pomogło ...

Edytowane przez Zderzaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 26.10.2017 o 22:35, manieqsurf napisał:

Mam Redmi 4X i w nim 2 karty a2mobile. Na jeden numer sms i mms przychodzą a na drugi nie (spoza sieci a2 i plusa). Wysyłam z obydwu numerów bez problemu. To chyba raczej problem operatora?

 

To JEST problem a2mobile: miałem sporo problemów z niedochodzącymi do mnie smsami w tej sieci i jedynym rozwiązaniem jakie pomagało na jakiś czas było czyszczenie cache z poziomu twrp (co 1-2 dni).
W końcu miałem dosyć i przeniosłem numer do nju i problem zniknął: smsy dostaję bez problemu na bieżąco i nie nie muszę kombinować ;)

Koniec końców z 3 numerów jakie przeniosłem do a2mobile w sierpniu/wrześniu tego roku już żaden tam nie został, wszystkie przeniosłem do innych operatorów bo za dużo było u nich problemów (przede wszystkim z wysyłaniem/odbieraniem smsów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od jakiegoś czasu (gdzieś 2 tyg) u mnie nie dochodzą SMSy na apkę miui. Nie wiem, czy któraś z aktualizacji czegoś nie skwasiła. Karty sim to nju i t-mobile.
System to MIUI 9 Global 8.2.8
Moje SMSy dochodzą, ale ja na obie karty otrzymuję SMSy od innych z dużym opóźnieniem.
Zdarza się, że po okresie czekania, lawinowo dostaję kilka smsow na raz.
Zainstalowałem Textre i SMSy dostaję od razu. Wolałbym jednak korzystać z wbudowanej aplikacji.
Nie czyscilem nic w recovery.
Mam ktoś pomysł jak wyeliminować ten problem?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeżeli szukasz wróżki to pomyliłeś forum... Z takim opisem to ja Ci mogę ze szklanej kuli powróżyć... Gdzie kupiony, od kiedy problem, co się dzieje na fonie w czasie dzwonienia i jaki jest komunikat u 2 osoby... Boże, powinienem chyba takie tematy bez ładu i składu do kosza bez zastanowienia wpierdzielać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałeś na ŻADNE zadanych przeze mnie pytań... Sprawdź APN (wprowadź ponownie/przywróć do domyślnych). Najpierw napisałeś, że nie możesz odebrać telefonu, a teraz piszesz, że nie możesz wysyłać SMS. Opisz problem DOKŁADNIE, każdy szczegół... Idź również do salonu swojego operatora i wymień kartę SIM (powinno być to darmowe)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jestem świeżynką ;)

Ale problem na tyle mnie przerósł że potrzebna pomoc.

Przejrzałam forum, nie znalazłam (albo przeoczyłam) podobnego tematu.

Po aktualizacji z 8 na 9 jest problem z netem...rwie strasznie, ładowanie czegokolwiek do czego potrzebny net trwa wieki.

Pomaga reset telefonu ale tylko na ok godzinę. Na wifi działa bez problemu.

telefon w T-Mobile, wifi Orange

obecna wersja MIUI 9.5.5.0

Da się coś z tym zrobić?

Help mi...ale łopatologicznie :)

 

Edytowane przez plecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...