Jump to content

AmazFit- problem z ładowaniem

greg_king
 Share

Recommended Posts

Witam.

Mam problem z naładowaniem zegarka po podłączeniu pod komputer pojawia się komunikat. Nie rozpoznano urządzenia USB. Jedno z urządzeń USB podłączonych do tego komputera nie działa właściwie i system Windows nie rozpoznaje go. Sprawdziłem na 2 komputerach które mam w domu i komunikat który się pojawi jest taki sam.

Zastanawiam się czy można ładować zegarek bezpośredni z ładowarki, jeżeli tak to jakie parametry powinna mieć taka ładowarka?

Proszę o pomoc!

Z góry dziękuję.

38 minut temu, greg_king napisał:

Proszę o pomoc!

Każda ładowarka powinna ładować, nie ma secjalnych wymagań (5V i nic poza tym). Możliwe że coś jest nie tak ze stacją ładującą, lub zegarkiem i nie przechodzi do trybu "tylko ładowanie".

• 1 month later...

Dziś też doświadczyłem problemów z ładowaniem zegarka. Po przeczyszczeniu wszystkiego wpadłem na to, by sprawdzić samą podstawkę, okazało się, że w niej robi się chyba jakieś zwarcie i przez to nie ładuje. Podobny błąd po podłączeniu do komputera, że port USB nie jest w stanie dać tyle prądu ile podłączone urządzenie potrzebuje i do tego wszystkie porty przestawały działać aż do restartu komputera. Kiedy podłączyłem się do ładowarki sieciowej i wpiąłem szeregowo miernik prądu USB, po wpięciu podstawki, wyświetlacz miernika gasł. Po zmianie na inną podstawkę,  ładowanie zegarka wróciło do normy. W międzyczasie podpiąłem ładowanie z pominięciem podstawki z użyciem starego kabelka USB z użyciem żyły 5V i GND przytkniętych bezpośrednio do pinów na spodzie dekla zegarka. I zadziałało, więc odetchnąłem, że to jednak nie sam zegarek był tutaj problemem. 

Dodam, że zegarek używam 2 tygodnie, ładowałem go łącznie ze 3 razy...