Jump to content

Szpiegowskie oprogramowanie w Xiaomi?!


X-SKLEP
 Share

Recommended Posts

@actian: Nie powiedziałbym, że broni. Stwierdzili po prostu, że: "inne państwa też praktykują takie rozwiązania, więc czemu jedynie Xiaomi miałoby zbierać baty za swoją działalność?". Wg mnie każda taka działalność powinna być tępiona.

 

Planuję zmienić ROM w swoim Hongmi na AOSP mając nadzieję, że chiński rząd w porozumieniu z rosyjskim nie będzie mnie szpiegował.

Edited by grochu
Link to comment
Share on other sites

@grochu: zamiast wierzyć w post jednego człowieka, który umieścił wątpliwej jakości dowody na wyciąganie danych sam uruchom sniffer na routerze i sprawdź co i gdzie Twój telefon naprawdę wysyła. Ta rewelacja wygląda mi na czarny pijar, zero dowodów (logi) i konkretów.  Ja tak zrobiłem na mi2s i mam pewność że mój telefon nie robi takich rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

Zmieniając ROM, zmieniany też służby, które mogą nas szpiegować... Nie twierdzę, że nie można tego potępiać. Ale chyba takie czasy, że każdy nasz krok gdzieś jest zapisany.

PS. Jak kelnerzy mogą dużo podsłuchać, to specjaliści od oprogramowania w telefonach tym bardziej :-\

Tapatalk User from Mi2s

Link to comment
Share on other sites

No to poczytajcie co napisali potem:

http://blog.gsmarena.com/regarding-xiaomi-data-leaking-controversy-editorial/?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

 

 

It is clear that the source of the whole thing is questionable at best – just one guy, a forum member, who merely posted a few screenshots without proper details or independent confirmation and from there on the story was picked up and blown out of proportion. One thing is clear, we shouldn’t be as quick to draw conclusions about Xiaomi here.

Link to comment
Share on other sites

Możliwe też że to był bug ze względu na niedorobiony rom dla Redmi Note. ;) Gościu pisał, że wyłączył synchronizację, ale może jednak coś nie zadziałało i była ona włączona.

Ale ze względu na środki ostrożności i tak na przykład nie synchronizuję SMSów, bo mam wątek SMSów z bankiem (zapytania np. o stan konta wymagają podania dosyć ważnych danych...). Ale tu pytanie, może da się jakoś wybrać wątki które mają być niesynchronizowane? Możliwe, że po prostu na taką możliwość nie trafiłem. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Xiaomi wypuściło aktualizację oprogramowania, która ma pozwolić na ręczne wyłączenie wysyłania danych do chmury, a jednocześnie do serwerów w Pekinie. Dodatkowo aktualizacja wprowadzi szyfrowanie danych dla użytkowników którzy z funkcji nie zamierzają rezygnować.

 

Czy ta rewelacja, już się pojawiła, jeżeli tak, od której wersji romu ?

Link to comment
Share on other sites

A co powiecie o uprawnieniach mobilnego Aliexpress???

nawet kamerą może sterować :)

Aplikacja ali ma w sobie skaner qr code, czesto używany przy wszelakich promocjach, po to jest uprawnienie dla dostępu do aparatu. Chcesz się zdziwić sprawdź sobie uprawnienia facebooka/messengera/skype. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

tak sobei przeglądałem forum XDA i natknałem się na taki temat:
http://forum.xda-developers.com/general/security/xiaomi-firmware-multiple-backdoords-t2847069

http://forum.xda-developers.com/general/security/xiaomi-mi-3-stealing-documents-t2864618

co sądzicie o tym, ktoś się może zagłębiał bardziej w te informacje  ?

Edited by lg4xhd
Link to comment
Share on other sites

tak myślałem, że padnie podobna odpowiedź :)

tak przykładowo wszedłem na kika adresów z tej listy co ten gość na XDA podaje, niektóre z nich to jakieś wyszukiwarki tekstów utworów, informacje (wiadomości itp.).

ehh... ale zapytać można, skoro zamieszczane są takei informacje na XDA :)

Edited by lg4xhd
Link to comment
Share on other sites

tak myślałem, że padnie podobna odpowiedź :)

 

No i innych odpowiedzi na tym forum się nie spodziewaj :mrgreen:

 

Tu bardziej ważne jest jakie wodotryski będą w MIUI i czy w końcu będzie podawał kawę, kwestie bezpieczeństwa to na innych forach :-P

 

P.S. Dzięki za linki

Link to comment
Share on other sites

Nie no ludzie... Czy wy umiecie myśleć logicznie? W jednym linku gość wyrzucił połączenia aplikacji z serwerami Chin. No i czego się gość spodziewał jak zainstalował rom chinski? Wiecie ile tam jest chińskich apk? Nie wiecie. Nie wiecie dlatego bo co się da usuwamy z romow MIUIPolska. Gość w tej instrukcji zablokował co się da. I? Nie ściągniesz okładek w apce Muzyka i parę innych rzeczy.

Ja nie wiem. Byle gość pisze posta na cala stronę a tam jelenie jeden po drugim chcą jakichś pozwów. Ale żaden młotek nawet nie zagladnie do kodu, nie sprawdzi sam. A ten kod Java co gość podał to niby skąd? Który to plik? Jak samemu sobie to sprawdzić? Skąd gość ma czysty kod Java aplikacji MIUI?

A ten drugi link? No bez jaj.

//Ok ten kod jest najwidoczniej z aplikacji MMS.apk i odpowiedzialny za synchronizacje z chmura . Pytanie jak dekodowac odex do czystej Javy?

Wysłane z MI4 W

Link to comment
Share on other sites

XDA zawsze wydawało się dość dobrym forum dot. andorida, smartphone itp. dlatego też umieściłem ten link i pytałem, czy ktoś się w to zagłębiał może.

Ty masz wgląd w to, więc wiesz co z czym, jak i skąd. Skoro nie da się tego tak zdekodować, to ktoś może używał jakiegoś innego romu.
Sami wspominaliście, że te telefony mogą być z różnymi wersjami systemu. (jedne z updaterem, drugie bez niego itp.)

Edited by lg4xhd
Link to comment
Share on other sites

Nie do końca tak to wygląda. Brak Updatera wynika z czegoś zupełnie innego.

Xda jest dobrym forum w odpowiednich miejscach, gdzie wciąż są porządni deweloperzy. Ale dużo jest tu młodych którzy jak widać czasem nie mają dużej wiedzy ale szum potrafią wywołać.

Wysłane z MI4 W

Link to comment
Share on other sites

Mówimy tu o zagrożeniach ze strony Chin a nie przeraża Was, że na każdym kroku inwigilują nas USA czy nasze służby. Wiedzą z kim śpisz, kiedy i po co. W dzisiejszych czasach jak nie jedni to drudzy będą wykorzystywać technologie do obserwacji i kierowania społeczeństwem. Można nie korzystać z techniki, jej dobrodziejstw i zaszyć się w buszu. Lecz nie jest pewne, że tam będziesz bezpieczny. Pójdziesz za potrzebą w krzaki, namierzy Cię satelita, wpadną marines i każą Ci zakopać co narobiłeś. ;-) Tutaj mały przykład działania służb. http://m.newsweek.pl/czego-boja-sie-google-i-facebook--czyli-o-co-chodzi-z-prism-,105317,1,1.html Pozdrawiam

Nie tylko ja mam tutaj THL W200? ;-)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...