Skocz do zawartości

Pytanie o swap


igoor1983

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem swapa ale na karcie class 4 o prędkości pi razy dzwi 5mb no i telefon powtórnie zaczął zamulac (zrobiłem RAM expanderem bo juz miałem dość ciągłego wyzwalania aplikacji) powiedzcie czy zmieni cos jak zrobię to na karcie class 10? Czy ktoś tak ma zrobione i jest w sranie powiedzieć ze telefon śmiga jak wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja robilem swap na class4 to byl zamul, na class10 tego nie bylo, prosze was, class4 4mb zapis, class10, 11,5mb. 

 

jesli nikt nie ma nic przeciwko na tym forum ,to wrzucam link do mojego opisu zrobienia swapa , ktorego mialem i polecam. jak ktos cche moze go tutaj zamiescic i jesli bedzie go wykonywal to prosze o dodanie screenow, obecnie nie mam juz xiaomi, a na moim v970 chyba nie ma opcji swap w kernelu,choc w nim na 1gb ram nie jest potrzebny. na nim nie ma forceclose'ow :P

 

o to link :http://telchina.pl/xiaomi-redmi-s1-tworzenie-partycji-swap-tutorial-t9980.html#p94417

 

na tamtym forum , nikt nawet nie podjał dyskusji, chyba za wysoki lvl :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP, pisane bylo pod redmi s1, takze nie wiem jak to wyglada w thl ; ) 

 

Acid, probowalem zrobic swap początkowo wlasnie na pamieci wewnetrznej, nie wychodzilo, nie chcial dzialac, cos pewnie zle robilem, lub podawalem zla sciezke. aaa i pamietam,ze ja probowalem robic swap na pliku, nie na partycji. w sumie nie pomyslalem,ze moznaby zrobic partycje swap na wewnetrznej.  takze jesli ktos sie podejmie, to niech sprobuje najpierw na wewnetrznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy to aby nie jest ten sam rodzaj pamieci, ztym że zintegrowany na plycie glównej? btw, zna ktos chociaz jeden przypadek , zajechania karty poprzez przekroczenie limitu zapisu/odczytu? prędzej karta sie zestarzeje, bedzie za wolna, niz padnie od zajechania. tak jak jeszcze 2 lata temu myslalem,ze 16gb to juz gruba karta, dzis mam 32gb,a pewnie za rok bedzie to 64 lub 128. tak to juz jest z tym sprzetem : )nie nadążysz. 

 

na zachete napiszę ile odpalilem aplikacji jak mialem swap na s1:  endomondo, spotify, automapa , maps google i otworzona strona na ori przegladarce (kwejk) , jak to wnosi ,to wlaczony gps, wifi i dwie karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak kiedyś z dyskami SSD. Niby miały padać bo to flash i ograniczona ilość zapisów/odczytów. Ale zwykli użytkownicy nie mieli problemów z żywotnością dysków - choć media zrobiły swoje... Więcej problemów robiły same kontrolery niż ograniczenia wynikające z typu pamięci. 

Żywotność pierwszych SSD i tak liczona była na ok. 5 lat ciągłej pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis jak to serwis, ma więcej możliwości niż domowy użytkownik. Do czegoś styki pod klapką muszą służyć ;).

Ew. odpowiednio Ci policzą za naprawę, nie wiem jak to z tym jest. Jedno jest pewne - ładnie wdupiłeś, pewnie jesteś bogaty ^^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie liczylem sie z tym bo nie wiedzialem o tym se swp na wewnetrznej moze spieprzyc tel. dowiedzialem sie po fakcie:) pewnie macie racje ze wyjdzie nowy rom zanim mi tel przyjdzie naprawiony, no i tez pewnie mnie skasuja ,tylko ciekaw jeste jak z platnoscia, tzn za tel placilem tak ze sami mi pobierali z konta a nie zadnym paypalem, ciekawe jak to tera bedzie wygladalo, no i oczywiscie mam nadzieje ze nie bedzie to koszt rzedu polowy wartosci telefonu. jedno jest pewne , w porownaniu do ioceana x7s mojej zony to ten 1s to jakies porshe, telefon pierwsza klasa, myslalem zeby sobie kupic jakiegos kozaka flagowca ale jak sie tym pobawilem to stwierdzilem ze jest tu wszystko co mi potrzeba, nawet ekran 720p jest ok bo filmy wlasnie w takiej jakosci ogladam. no coz tera za glupote bede placil i czekal pewnie minimum miesiac (przy dobrych wiatrach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w rr 1s ekran jest kiepski. Czekam na mojego zenfona 5, podobno ma lepszy ekran, ale słabsze kąty widzenia nie napawają mnie optymizmem :P.

Jeśli mieszkasz blisko Białej Podlaskiej to mogę spróbować go ożywić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby go ozywic bys musial posiadac wejscie serwisowe do niego . a mieszkam w lubinie kolo wroclawia wiec po drugiej stronie polski:) ekran uwazam ze jest bardzo dobry - niezle podswietlkony kolory naturalne, choc przydala by sie mozliwosc wiekszej modyfikacji gamy kolorow nasycenia itd. jest jakis program do tego? czy to musi byc udostepnione przez roducenta? wlasnie chinczyk przyslal mi rma code czyli kod naprawy wiec ide na poczte wyslac tel.

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może robisz jakąś literówkę?

Po:

su
swapon /dev/block/mmcblk1p2

wstaw jeszcze jedną wolną linię.

A i jeszcze jedno, czym edytujesz init.qcom.post_boot.sh??

Bo jak u siebie edytowałem na kompie to nie działało, dopiero jak otworzyłem za pomocą ES  File explorerem to zaskoczyło.

PS

Ja robiłem zgodnie z http://telchina.pl/xiaomi-redmi-s1-tworzenie-partycji-swap-tutorial-t9980.html
i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...