Skocz do zawartości

Długie ładowanie baterii


Marek_1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Około 2 tygodnie temu wgrałem na Xiaomi Redmi 4A polską wersję MIUI 9. Od tamtej pory telefon się bardzo długo ładuje, nawet do 6 godzin, a oprócz tego o połowę krócej wytrzymuje na jednym ładowaniu. Wcześnie ładował się około 2 godziny, i bateria wystarczała na około tydzień użytkowania, teraz telefon wytrzymuje około 3 dni. 

Może się ktoś spotkał z podobnym problemem i jest na to jakieś rozwiązanie? A może rozwiązaniem będzie wgranie ponownie starego systemu?

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czasem działy się takie anomalie, mi kilka miesięcy temu się też zdarzyło coś takiego. Teraz jest ok.

Spróbujcie może miflashem zainstalować globala a potem ponownie eu, mi chyba to pomogło, ale teraz już dokładnie nie pamiętam. Na globalu takie rzeczy się nie działy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam nad przywróceniem wersji globalnej, bo też ładowałem różnymi ładowarkami, w tym od Galaxy s8 i ładuje się tyle samo. Zauważyłem też że aż 36% bateria zużywa system Android jako aplikacja. Spróbuje jeszcze zformatować baterię sposobami z cegłofonów i zobaczę jakie to przyniesie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z baterią czasem tak się rozwala, najlepiej zrestartować i jest gut. 
Co do ładowania - spróbuj ewentualnie zrobić wipe cache, dalvik, data - i reboot system. pamietaj oczywiscie o backupie aplikacji, bo je stracisz w wipe.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kamil33 napisał:

Ktoś orientuje się czy gwarancja obejmuje baterię? Telefon od ABC Data wzięty w Play

O ile mnie pamięć nie myli, to na baterię jest zwykle pół roku gwarancji.

Swoją drogę to chore, że gwarancja na baterię ,w telefonach z brakiem możliwości  jej wymiany, jest inna niż na sam telefon...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Problem jak w tytule, telefon bardzo długo się ładuje, mniej więcej 10% przez 1h.

Telefon kupiony na Aliexpress, a bateria ładnie trzyma, więc mnie jako mało wymagającemu użytkownikowi to nawet jakoś nie przeszkadza. Jedynie martwi :/ VAT mnie ominął, więc o zwrocie nawet nie myślałem.

Problem występuje na różnych ładowarkach, także z komputera, nie testowałem opcji fast charge.

Mam opcję gwarancji Aliexpress, gdzie niby w ciągu 10 dni wymieniają telefon na nowy, jeżeli ze starym coś jest nie tak, także elektronicznie. Pytanie, czy takie coś w ogóle pod to podlega? Na początku myślałem po prostu o zakupie baterii, chociaż tutaj też jest problem, czy to na pewno jej wina, skoro prawidłowo trzyma, a podczas ładowania nie podnosi się jej temperatura. Podczas obciążenia telefonu potrafi w ogóle nie ładować. Nie wiem jak jest to rozwiązane, czy w tym momencie nie jest problem z samym modułem ładowania w telefonie.

Pytanie też, czy mogę w ogóle tą baterię samemu zamówić i wymienić, czy baterie dzielą się na te do telefonów z baterią wymienialną i nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, zapomniałem wspomnieć... Wersja Global 8.5

Dzieje się tak od nowości, tj. od pól roku i cały czas działa tak samo.

 

P.S. Wybrałem, aby pobrał aktualizację, chociaż nie wiem, czy to dobry pomysł...

Edytowane przez Plajer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem oczywiście dalej występuje, tylko nieco miejsca zabrało. Dodam, że programy diagnostyczne nie rozpoznają wartości przepływającego prądu, tak jakby w ogóle nie ma pomiaru.

Ktoś może potwierdzić, że usterka jest związana z baterią telefonu, a nie samym telefonem? Jak to wygląda z tymi niewymiennymi bateriami, mogę kupić standardową w sklepie? Dolar teraz tani, więc za 35zł kupić jakąś i spróbować, a do tego mieć drugą w zapasie to raczej warto. Tylko żeby w ogóle pasowała...

 

P.S. Ten telefon uruchamia się bez baterii, na samym zasilaniu?

Edytowane przez Plajer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...