Jump to content

Xiaomi do sluchania muzyki

awruk1
 Share

Recommended Posts

Witam,

od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu telefonu xiaomi, zależy mi głównie na jakości audio na słuchawkach. Zastanawiam się nad mi note 2 ze względu na 24-bitowy DAC AQUSTIC i mi6. Ktoś może miał okazję porównać oba telefony, który będzie lepiej grał? Podpowie na którym portalu w chinach kupić, słyszał o jakiejś promocji? 

1 godzinę temu, awruk1 napisał:

od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu telefonu xiaomi, zależy mi głównie na jakości audio na słuchawkach. Zastanawiam się nad mi note 2 ze względu na 24-bitowy DAC AQUSTIC i mi6. Ktoś może miał okazję porównać oba telefony, który będzie lepiej grał? Podpowie na którym portalu w chinach kupić, słyszał o jakiejś promocji? 

Ten DAC to fikcja. Wszystkie te, zintegrowane w nowych prockach Qualcomma, nie powinny nosić miana DAC, bo jakość dźwięku przez nie jest niewiele wyższa od tej, którą oferują zwykłe telefony.

Niestety, telefonów z separatywnym chipem audio wśród telefonów Xiaomi nie znajdziesz. Były, owszem, Mi Note i Mi Note Pro. Niestety już nie ma ich w sprzedaży.

Pozostaje więc szukanie wśród innych marek. Z tego co kojarzę, LV V30 ma kodek Hi-Fi. 

3 godziny temu, awruk1 napisał:

Dzięki za konkretną odpowiedź! Ten LG bedzie kosmicznie drogi niestety. Na telefon chciałem przeznaczyć +- 400 dolarów, poleciłbyś coś w tej cenie w najlepszej relacji jakość/cena?

Obstawałbym przy LG. Przed Xiaomi używałem smartfonów właśnie tej marki, więc z czystym sumieniem mogę polecić. 

Nie mniej, to co polecił @tpawel, też jest godne uwagi. Zwłaszcza, że ma zewnętrzny chip DAC AK4961 z kodekiem AK4490. Przyznam, że sam się zainteresowałem. Zwłaszcza, że Mi Note Pro używam od pewnego czasu i  zastanawiam się co będzie jeśli on "umrze"... :) 

[EDIT]

Chyba jednak ZTE odpada:

Za jednym z portali, testujących tego smartfona:

"...DSP i DAC pochodzą z katalogu firmy AKM: DSP to model AK4961, a DAC – AK4490EN. Czy przekłada się to na jakość dźwięku lepszą od tej, którą zapewnia rozwiązanie zintegrowane ze Snapdragonem 820? Tak, ale różnicę niełatwo usłyszeć.(...)

"...Jakość dźwięku generowanego przez Axona 7 porównaliśmy z tym, na co stać OnePlus 3T, czyli dość typowo grający smartfon oparty na platformie Qualcomma. Wnioski? Maksymalna głośność jest porównywalna, ale Axon 7 trochę lepiej buduje scenę muzyczną, precyzyjniej steruje niskimi tonami i ma lekko cofnięty wokal. Ale jak już wspominaliśmy, dla większości użytkowników różnice te będą pomijalnie małe, albo wręcz niesłyszalne, więc ma to znaczenie tylko dla tych najbardziej wymagających."

Sam z ciekawości śledzę ten temat, ponieważ wolę dobrej jakości audio niż aparat, i dlatego jako użytkownik Redmi Pro (a być może niedługo Mi Note 2) Zakupiłem sobie "player muzyczny" swoją drogą świetny. Nie jest to  jednak komfortowe rozwiązanie, gdy trzeba ze sobą nosić kilka urządzeń. Jeżeli Note 2 będzie grał tak jak Mi 5s, to da się to zaakceptować, nie jest rewelacyjnie, ale lepiej niż w Redmi Pro. Ostatnio miałem okazję pod tym kątem testować Mi 5x, i napiszę że, te urządzenie gra rewelacyjnie, nadal gorzej od playera Xduoo X3, ale nie jest to taka przepaść, jak w przypadku Redmi Pro. Niestety nie potrafię znaleźć informacji jaki tam jest DAC, jedynie wiem że nie jest zintegrowany z prockiem, i to słychać.

Edited by wojtekmarchewka

3 godziny temu, wojtekmarchewka napisał:

Jeżeli Note 2 będzie grał tak jak Mi 5s, to da się to zaakceptować, nie jest rewelacyjnie, ale lepiej niż w Redmi Pro.

Jedynymi telefonami z "prawdziwym" DAC  ofercie Xiaomi, jak napisałem wcześniej, były, czy są, Mi Note Pro i Mi Note. Pozostałe telefony ich nie mają (seria Redmi). Nowsze modele, bodaj od serii Mi5s mają go dzięki zintegrowaniu chipa muzycznego w SoC Qualcomma (o ile mnie pamięć nie myli, coś, co Qualcomm nazywa DAC, a ja wolałbym użyć nazwy Aqstic, pojawiło się w Snapdragonie 820). Niestety chip ten ma niewiele wspólnego z DAC. Dla mnie jest to układ niewiele odbiegający jakością od serii Redmi. Ergo... Jeśli myślisz o Mi Note 2, zwłaszcza pod kątem jakości audio, daj sobie spokój. Zgadnij dlaczego, mając Mi Note, kupiłem Mi Note 2, a następnie wróciłem do Mi Note Pro...? Mało tego, szukam (mam nawet już upatrzony ;)) jeszcze chociaż jednego egzemplarza Mi Note lub Mi Note Pro...

• mrosi changed the title to Xiaomi do sluchania muzyki
1 godzinę temu, mrosi napisał:

Jedynymi telefonami z "prawdziwym" DAC  ofercie Xiaomi, jak napisałem wcześniej, były, czy są, Mi Note Pro i Mi Note.

Racja, źle się wyraziłem :D, chodziło mi o wzmacniacz słuchawkowy. Który naprawdę daje radę

Dla mnie jest to układ niewiele odbiegający jakością od serii Redmi.

Coś w tym jest, ponieważ odsłuch Mi 5s, nie wywarł na mnie, gęsiej skórki, czy efektu "WOW". W porównaniu z Redmi Pro, jest lepiej, to prawda, ale nie na tyle, jak wskazywałyby dane i chwalenie na grafikach reklamowych

Jeśli myślisz o Mi Note 2, zwłaszcza pod kątem jakości audio, daj sobie spokój. 

Na razie go kupiłem, zobaczę czy zamieni mojego Prosiaczka :). Poprostu nie mogę się przekonać ponownie do Ips-a

Szkoda, że obrali taki kierunek, zwłaszcza, że mają przecież w portfolio fajne słuchawki, a jedyny "ficzer" to usunięcie jack'a w mi6, niechlubnym wzorem innych marek i ogólny wysp bezprzewodowych słuchawek. Wszystko wskazuje na to, że ten nowy Mi Note 3 nic w tej kwestii nie zmieni. Telefony pomimo swoich sporych rozmiarów, przynajmniej wyróżniałyby się czymś jeszcze i zawsze to wygodniejsze niż taskać jeszcze ze sobą np. FiiO - dobrze myślę, że dźwięk na takim zintegrowanym czipie będzie lepszy niż przy zewnętrznym DAC'u? +przy okazji dłuższa żywotność micro usb.

Pewnie za X czasu jak skończą im się już pomysły, pokuszą się znowu o wpakowanie jakiegoś DAC'a, na razie pozostają tańsze półśrodki czyli te rozwiązania qualcomm'a.

Edited by abc00

wojtekmarchewka daj znać jak jakość z mi note 2. Ja po przeczytaniu i obejrzeniu dziesiatek recenzji skłaniam sie do Mi 5X, troche marketingu " Słuchawka została wyposażona również w funkcje Hi-Fi audio. Według producenta, Mi 5X posiada dedykowany wzmacniacz audio, który pochodzi z DHS Audio Calibrating Algorithm. W skrócie – wszyscy audiofile powinni być zadowoleni! " ,  ale wg recenzji  całkiem przyzwoicie gra i super relacja ceny do jakości

Edited by awruk1

25 minut temu, awruk1 napisał:

wojtekmarchewka daj znać jak jakość z mi note 2. 

Napiszę krótko: szału nie ma.

25 minut temu, awruk1 napisał:

Według producenta, Mi 5X posiada dedykowany wzmacniacz audio, który pochodzi z DHS Audio Calibrating Algorithm. W skrócie – wszyscy audiofile powinni być zadowoleni! "

Masz jakiś link do tych danych? Nie bardzo chce mi się wierzyć, żeby do średniopółkowego telefonu z Snapdragonem 625 ktoś ładował DAC-a...

2 godziny temu, mrosi napisał:

Masz jakiś link do tych danych? Nie bardzo chce mi się wierzyć, żeby do średniopółkowego telefonu z Snapdragonem 625 ktoś ładował DAC-a...

I masz rację, tak jak pisałem, ja się źle wyraziłem, a inni(większość) w tym kolega @awruk1 myli pojęcie DAC( Digital to Analog Converter), ze Wzmacniaczem/AMP(Amplifier)

Według opisu, wychodzi na to że Mi 5x ma zintegrowany DAC, ale zewnętrzny wzmacniacz słuchawkowy.

Jeżeli chodzi o odsłuch Mi 5x, to głośność na Redmi Pro ustawiona na 100% odpowiada ok 85-90% na 5x, dźwięk czysty, szersza scena, wokal delikatnie cofnięty, bas opanowany, nie wylewający się, jest tam gdzie powinien być. Dźwięk testowałem na słuchawkach dokanałowych 1More Triple Driver, oraz zamkniętych Audio-Technica Ath M50x.

3 godziny temu, awruk1 napisał:

Kilka stron o elektronice podaje taką informację, mniej lub bardziej ogólną, na tej stronie do tej pory "najszerzej" było to opisane
https://cyanmod.pl/xiaomi-mi-5x-2/

Hmmm.... Prosiłem o link do strony producenta z danymi... ;)

To "jakaś" strona. Dla mnie absolutnie niewiarygodna. Przyjąłbym dane z mgsm lub android authority, bądź stron podobnego pokroju, o których wiem, że zamieszczają rzetelne informacje o specyfikacji.

1 godzinę temu, wojtekmarchewka napisał:

Według opisu, wychodzi na to że Mi 5x ma zintegrowany DAC, ale zewnętrzny wzmacniacz słuchawkowy.

Czyli z jakością dźwięku niewiele ma to wspólnego. Jedynie na zwiększenie natężenia, bądź niewielką korektę szumów. I tyle. ;) 

4 godziny temu, awruk1 napisał:

wojtekmarchewka masz juz mi note 2 czy dopiero zamowiles? który gra lepiej, mi note 2 czy dwa 5X? czy moze tak samo?

Nie mam jeszcze, w tej chwili oczekuje na przesyłkę. Jeżeli Mi Note 2 (na tym samym procku) gra tak samo jak Mi5s, to lepiej gra na pewno  Mi5x.

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...