Skocz do zawartości

Kabel USB-C - jakich używacie?


mini21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kilku dni jestem posiadaczem Mi MAx 2.

Ogólnie (jezu, jakie to wielkie) fajny telefonik :) (wcześniej max. miałem 6" Lumie 1520, ale co tam - raz się żyje).

Ale do rzeczy...

Potrzebuje kabelka do ładowania, gdyż ten dołączony jest niestety za krótki (pójdzie do kompa).

Długość - najlepiej w okolicach 2 metrów, choć dłuższy też nie będzie zły...

Pytam Was, gdyż nie chcę kupować jakiś no-name'ów z Allegro czy tym bardziej z Chin (choć miałem takiego 3 metrowego na micro usb od Oneplus One i działał bez zarzutu) bo trochę się obawiam jakiś "skoków napięć" czy czegoś w tym stylu co mogłoby uszkodzić telefon.

Poczytałem też kilka postów na tym forum i szczerze mówiąc - jestem coraz głupszy.

Najchętniej kupiłbym coś z PL bo czekanie 3-4 tygodni jakoś średnio do mnie przemawia, ale możliwe, że kupię też jakiś na zapas.

Co byście polecili z własnego doświadczenia?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Kabel USB-C - jakich używacie?

Wydaje mi się (choć mogę się mylić) że kabel do ładowania to nie jest jakaś kosmiczna technologia. Kupiłem w hipermarkecie 2 m micro za 6 zł do poprzedniego telefonu i działał pół roku bez zarzutu. Teraz dokupiłem przejściówkę micro/C za niecałe 20 zł, bo i tak jest mi potrzebna w samochodzie. Oczywiście Mi Max 2 działa na tym zestawie. Debugowanie USB, transfer plików bez widocznej różnicy w szybkości kopiowania danych. Oryginalnego nie używam prawie wcale, właśnie dlatego że jest za krótki.

Życie jest za krótkie, żeby sobie kablem głowę zaprzątać. A Mi Max 2 ma bardziej dokuczliwe wady.

Natomiast stanowczo odradzam przejściówki (adaptery) z Allegro w cenie poniżej 15 zł - nie mają zaczepów, kabel potrafi wypaść z takiego adaptera.

Edytowane przez Pan Pszeniczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pan Pszeniczny napisał:

Wydaje mi się (choć mogę się mylić) że kabel do ładowania to nie jest jakaś kosmiczna technologia. Kupiłem w hipermarkecie 2 m micro za 6 zł do poprzedniego telefonu i działał pół roku bez zarzutu. Teraz dokupiłem przejściówkę micro/C za niecałe 20 zł, bo i tak jest mi potrzebna w samochodzie. Oczywiście Mi Max 2 działa na tym zestawie. Debugowanie USB, transfer plików bez widocznej różnicy w szybkości kopiowania danych. Oryginalnego nie używam prawie wcale, właśnie dlatego że jest za krótki.

Życie jest za krótkie, żeby sobie kablem głowę zaprzątać. A Mi Max 2 ma bardziej dokuczliwe wady.

Natomiast stanowczo odradzam przejściówki (adaptery) z Allegro w cenie poniżej 15 zł - nie mają zaczepów, kabel potrafi wypaść z takiego adaptera.

Dzięki.

Z tymi kablami to jest różnie.

Miałem już kable do ładowania tel. które miały tak mały prąd, że zamiast 4 godzin (w Oneplus One względem oryginalnego) pokazywały czas ładowania 8 godzin czy 10.

Czytałem też gdzieś (nie przytoczę tego jako cytat) że jakiś "chińczyk" usmażył komuś telefon.

Adapter planowałem zamówić z Gearbest'a którego sprzedają jako orgniał XIaomi.

 

49 minut temu, ewaldus70 napisał:

Polecam mimo długiego czasu oczekiwania aliexpress. Kupiłem kabel, przejściówkę, pokrowce, szkło na ekran 3,4 razy taniej niż na allegro. Dodatkowo na aliexpress nie płacę za przesyłkę. Robiłem zakupy przed kupnem telefonu.

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka
 

To wiem - już od kilku lat robię tam zakupy (ostatnio częściej na Gearbest).

Właśnie planuje tam zamówić jakiś kabel, ale jednak czas oczekiwania potrafi wynieść nawet parę miesięcy a chciałbym mieć kabelek wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki.

W międzyczasie doszedł mi kabelek BlitzWolf® AmpCore Turbo BW-TC10.

Ogólnie - działa bardzo dobrze.

Chciałbym dorwać miernik usb żeby sprawdzić i porównać go z oryginalnym.

Kupie może jeszcze jeden na zapas z ugreen'a, ale czekam na 11.11 (choć to pic).

Teraz muszę jeszcze kupić jeszcze jeden kabelek usb-c ale taki króciutki - max. 50cm (do powerbank'a Xiaomi 20000 v2).

Mógłbym użyć przejściówki, ale jakoś nie jestem ich fanem.

 

   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...