Skocz do zawartości

Redmi 1S - pytania ogólne - wątek zbiorczy


mto

Rekomendowane odpowiedzi

No to czekam cierpliwie. Trochę teraz żałuję, że wcześniej tematu nie obadałem.. W swoich poprzednich telefonach ROMy zmieniałem łącznie już chyba z 50 razy, ale z takimi ciekawostkami się nie spotkałem ;)


@DrDee, chciałem sam przenieść, ale się trochę bałaganu narobiło (tak, wiem - z mojej winy, za co raz jeszcze przepraszam)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pozwólcie że podepnę się pod temat i zadam kilka pytań :)
Otóż zamierzam kupić RR 1S i dręczy mnie kilka rzeczy.

1. Czy nie ma problemów z Aero2?
2. Ile trzyma bateria przy normalnym użytkowaniu (wifi, czasem internet, sms, dzwonienie)
3. Czy dość wymagające gry (Sa, RR3, Asphalt 8) działają ok?
4. Rom Miui polska ma OTA, czy trzeba go wgrywać ręcznie?
5. Jeżeli Xiaomi (prawdopodobnie z Goldwaya) przyjdzie mi z jakimś syfiastym softem, to trzeba zastosować sposób instalacji nr.2 czy aplikacja Update i wgranie Miui Polska rozwiąże problem?
6. Można zdefiniować która karta odpowiada za internet, a która za dzwonienie i sms?
7. Jak długo Xiaomi aktualizuje swoje modele (Można liczyć na Androida L na RR 1s?)?


Z góry Wielkie dzięki za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jakiegoś długiego doświadczenia, ale postaram się odpowiedzieć:

 

1. Czy nie ma problemów z Aero2?

Nie ma problemów. Polecam do tego jakąś aplikację (ja używam Aero2 Asystent - po najnowszej aktualizacji umie sobie ładnie radzić z restartem połączenia). Choć mi tylko śmiga na SIM1, na SIM2 coś nie chciała zaskoczyć.

2. Ile trzyma bateria przy normalnym użytkowaniu (wifi, czasem internet, sms, dzwonienie)

1-1,5 dnia. Zależy od zasięgu sieci, czy używasz jednej karty sim czy dwóch i pewnie paru innych drobnych czynników..

3. Czy dość wymagające gry (Sa, RR3, Asphalt 8) działają ok?

Testowałem na Sky Force, Turbo fast - bardzo fajnie śmiga. W Antutu ma prawie 22 tys. punktów.

4. Rom Miui polska ma OTA, czy trzeba go wgrywać ręcznie?

U mnie wyskoczyło ostatnio powiadomienie o nowej wersji, ale pobrać/zaktualizować trzeba sobie samemu (na szczęści przy aplikacji "Update" jest to bardzo proste).

5. Jeżeli Xiaomi (prawdopodobnie z Goldwaya) przyjdzie mi z jakimś syfiastym softem, to trzeba zastosować sposób instalacji nr.2 czy aplikacja Update i wgranie Miui Polska rozwiąże problem?

U mnie nie było w ogóle aplikacji "Update", ale sposób nr 2 zaskoczył bez żadnych problemów.

6. Można zdefiniować która karta odpowiada za internet, a która za dzwonienie i sms?

Internet możesz mieć włączony tylko na jednej (można przełączać łatwo). Jeżeli obie są aktywne - to obie są do wyboru przy dzwonieniu/SMSowaniu (czyli np. po wybraniu kontaktu mi wyskakuje okienko gdzie wybieram Aero2/Play, po 10 sekundach się samo wybiera Play - jako ostatnio wybierane chyba). Przy wybieraniu numeru czy pisaniu SMSa są dwa przyciski "zadzwoń"/"wyślij".

7. Jak długo Xiaomi aktualizuje swoje modele (Można liczyć na Androida L na RR 1s?)?

To chyba trochę potrwa bo najnowsza wersja jest na JB - trochę śmieszne to, że zmieniłem telefon na nowszy o kilka lat a z systemem się musiałem cofnąć ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Owszem, widziałem. Jednak osobie która zadała podobne pytania jak ja nikt nie odpowiedział od 3 lipca :> Dlatego stwierdziłem, że dział dyskusja ogólna to lepsze miejsce aby zapytać o coś posiadaczy tego modelu :)

Edytowane przez SCIBNTY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moja paczka ryżu "1S" właśnie jest w drodze. Kupiłem dla żony w Goldwayu. Ale jak zacząłem czytać te forum to zastanawiam się czy nie wystawić zaraz na allegro. Ubijanie endomodo przez inne aplikacje + pare innych niuansów skończy się ciosaniem kołków na mojej głowie. Czy ten chiński multilangłicz jest zauważalnie gorszy od naszego V5 stable? Wolałbym nie robić zmian bo kompletnie nie mam o tym pojęcia, a używana przez Was terminologia ( dotycząca modów ) jest dla mnie równie zrozumiała jak jęz. chiński :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joker: Dlaczego?

Przede wszystkim fon ciągle laguje, większość apsów ciągle sie wysypuje,

bluetooth audio to największa zmora, ja może i słysze wyśmienicie ale respondent prawie nic nie słyszy. Muwią że to jakby przy 80 km/h wystawić go przez okno i prubować rozmawiać. Ja używam blu przez większość dnia.

Co tam dalej, klawiatura pojawia sie z dość dużym opuźnieniem, co jest bardzo uciążliwe. Mało pamięci na apsy, karta zewnętrzna nadaje sie co najwyżej na muze, nawet map z navi tam nie można przeżucić bo aplikacja ich nie widzi. 16 gigsów to mało a co dopiero 8, właściwie to dla użytkownika zostaje troche ponad połowa. Mój poprzedni fon miał kit kata a tu trzeba było sie cofnąć o epoke. Jest tego jeszcze całe mnóstwo ale teraz nie przychodzi mi do głowy. Ogulnie NIE polecam.

Chyba zainwestuje w HTC ONE E8, boje sie następnego chińczyka, za drogo wychodzą te testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SCIBNTY, @joker,

Mi nic nie laguje, czasem (raz na kilka dni) może przytka na kilka sekund, ale nic niepokojącego.

Klawiatura pojawia się od razu (używam SwiftKey).

Faktycznie na początku mi przeszkadzało, że nic systemowego się nie da przerzucić na kartę SD, ale okazało się, że ta wewnętrzna spokojnie wystarczy. Tylko duże rzeczy trzymam na SD. Są aplikacja do mountowania katalogów ze zdjęciami na kartę SD, ale coś mi to nie działało tak jak trzeba. Przydałaby się jedynie jakaś prosta apka do cyklicznego przerzucania zdjęć/filmów na SD.. Pewnie takich jest mnóstwo, ale coś mi szukanie nie wychodzi ;)

 

Co do lagów, nie wiem, może na początku. Na stronie 4pda.ru znalazłem pewne tweaki, zainstalowałem miui 29, do tego jądro z initd, swap 1G, mniejsze taktowanie zegara. Zero problemów. Dla chcących spróbować:https://yadi.sk/d/lZxhvmoTUiEby

 

Jest gdzieś jakiś temat do tych downloadów? W sumie chętnie bym poeksperymentował :)

A - przy okazji, czegoś używasz do backupu ROMu (w razie wpadki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prubowałem już wszystkiego, czyszczone pamięci etc i ciągle laguje. Mam już dość.

A co dokładnie rozumiesz przez lagowanie? Może masz jakiegoś pamięciożernego lanuchera albo jakieś aplikacje z wymagającymi usługami w tle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lagowania, jak ktoś otworzy 10 aplikacji to oczywiście, że będzie lagować. Telefon ma 1 gb ramu czego wy wymagacie? Trzeba było kupić Mi3 która ma 2gb ramu i by nie lagowało. Jak używa się 3 aplikacji na raz to nic nie laguje. Ja tam nie zauważyłem, żeby lagowało. Od czasu do czasu jakiś mały wyskoczy. 

Co do pamięci. Jak się kupowało telefon to się wiedziało, że telefon ma 8gb pamięci. Ponadto są sposoby na przeniesienie na kartę sd np aplikacja links2sd. Ja korzystam z tego sposobu:

http://en.miui.com/thread-23243-1-1.html

Mod przez który wszystko automatycznie zapisuje mi na karcie SD.

Co do klawiatury, ja używam standardowej od google i jakoś nie zauważyłem, żeby długo wyskakiwała.

Co do zamykających się apek, u mnie jakoś się nie zamykają.

Jedynymi problemami redmi 1s to jest długość działania na baterii oraz ilość wolnego ramu. Bo gdzieś ewidentnie jest bug.

Co do samego androida, niedługo będzie nowe Miui V6 które będzie na androidzie 4.4 więc w czym problem?

Redmi 1S to telefon budżetowy i za tą cenę jest bardzo dobry. Jak ktoś jest taki mądry to niech kupi telefon lepszy za te pieniądze. Bo HTC ONE E8 to inna kategoria i ocenianie Redmi 1S względem tego telefonu jest śmieszne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Hugo Barra nie był na tym spotkaniu. Hugo Barra był na spotkaniu w Malezji. Mi chodzi o spotkanie w Singapurze około 3 miesięcy temu. Wtedy ktoś właśnie z Xiaomi potwierdził, że będzie aktualizacja do Androida 4.4 latem, nie pamiętam czy mówili precyzyjnie lipiec czy sierpień. Info można znaleźć na Miui.com, mi się nie chce tego szukać teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lagów, nie wiem, może na początku. Na stronie 4pda.ru znalazłem pewne tweaki, zainstalowałem miui 29, do tego jądro z initd, swap 1G, mniejsze taktowanie zegara. Zero problemów. Dla chcących spróbować:https://yadi.sk/d/lZxhvmoTUiEby

 

dzieki wielkie za podane linki z 4PDA, wgralem sobie TWRP - niebo lepsze niz to MIrecovery, wgralem tweak procka, plus obluge INIT.D i jest bajera :D patrze tylko czy warto miec tego swapa, poki co dodalem sobie te 512 tylko swapiness zmienilem na 40% i testuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za podane linki z 4PDA, wgralem sobie TWRP - niebo lepsze niz to MIrecovery, wgralem tweak procka, plus obluge INIT.D i jest bajera :D patrze tylko czy warto miec tego swapa, poki co dodalem sobie te 512 tylko swapiness zmienilem na 40% i testuje

Instalowałeś to z poziomu update i wskazując odpowiedni plik zip? Tak jak nowy ROM?

Pytałem wcześniej @michu1210, ale bez odpowiedzi - czy jest gdzieś w sieci jakiś temat związany z tymi pliczkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za podane linki z 4PDA, wgralem sobie TWRP - niebo lepsze niz to MIrecovery, wgralem tweak procka, plus obluge INIT.D i jest bajera :D patrze tylko czy warto miec tego swapa, poki co dodalem sobie te 512 tylko swapiness zmienilem na 40% i testuje

Sprawdzałeś wyniki antutu po tych zmianach?

Swypniete z RedMi 1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki w antutu nie są wyznacznikiem. Niektórzy lubią cyferki ale najważniejsze, żeby system działał sprawnie. Ja na przykład mam 19 tyś coś tam ale fon śmiga jak należy. Co do strony z 4pda, zaraz wrzucam.

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=548150

Wysłane z mojego HM 1SW za pomocą Tapatalk 4

Co do instalacji, tylko twrp wrzucamy jako update, potem resztę normalnie jak przez zwykłe recovery.

Ps. System podziękowań na tym forum jeszcze istnieje? :-P

Wysłane z mojego HM 1SW za pomocą Tapatalk 4

Edytowane przez michu1210
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wczesniejszych pytan tak pierw zainstalowalem TRWP normalnie poprzez systemowy updater, a reszte po kolei juz z poziomu TWRp do ktorrego juz od dluzszego czasu z innego fona jestem przyzwyczajony hyh, pierw poszlo dodanie obslugi INIT.D, potem mod procka a na koncu swap


ok jesli chodzi o antutu to przed modami 21549 a po modach wrecz to samo 21546

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (Panie?), trochę luzu :)

Ja ze swojego Redmi jestem bardzo zadowolony. Stosunek ceny do jakości/wydajności uważam za bardzo korzystny.

Minus z zamykającymi się aplikacjami to jedyny jaki może doskwierać, ale to kwestia oprogramowania i liczę na to, że prędzej czy później zostanie rozwiązany. A sam póki co mam rozwiązanie "zastępcze" (dla mojego konkretnego przypadku), więc nie płaczę i nie tupię nogami ;)

 

P.S.

Znajomy, który niedawno kupił sobie Xperia Z2 mi zazdrości mojego Redmi. W codziennym korzystaniu z telefonu różnicy nie widać, a mój zdecydowanie lepiej "leży w dłoni" i ogólne wrażenia przyjemniejsze :) To tak na pocieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...