Skocz do zawartości

Awaria gniazda słuchawkowego


cezar1125

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano, chcąc skorzystać ze słuchawek, napotkałem problem. Mimo włożonego wtyku telefon ich nie widział, wyjmowałem i wkładałem wielokrotnie i nic. Po kilku minutach znów spróbowałem i zadziałało.

Wieczorem znów nie działa, za nic w świecie nie widzi słuchawek. Próbowałem kilka egzemplarzy i nic.

Pomyślałem że może spróbuję zainstalować inny Rom, jako że działam na globalu to pobrałem najnowszy global dev, ale przy próbie instalacji ostrzega mnie że wymaże dane z telefonu, co mnie mocno zdziwiło. Czy nie ma opcji szybkiej zmiany romu?

Czy jest jeszcze jakiś sposób na sprawdzenie gniazda mjack?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tranzystor82

Dzisiaj rano, chcąc skorzystać ze słuchawek, napotkałem problem. Mimo włożonego wtyku telefon ich nie widział, wyjmowałem i wkładałem wielokrotnie i nic. Po kilku minutach znów spróbowałem i zadziałało.
Wieczorem znów nie działa, za nic w świecie nie widzi słuchawek. Próbowałem kilka egzemplarzy i nic.
Pomyślałem że może spróbuję zainstalować inny Rom, jako że działam na globalu to pobrałem najnowszy global dev, ale przy próbie instalacji ostrzega mnie że wymaże dane z telefonu, co mnie mocno zdziwiło. Czy nie ma opcji szybkiej zmiany romu?
Czy jest jeszcze jakiś sposób na sprawdzenie gniazda mjack?


Wyczyść gniazdo spirytusem za pomocą patyczków do uszu prawdopodobnie skrajny pin nie ma 100% kontaktu stad problemy z identyfikacja


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tranzystor82
Pomogło, ale też na chwilę. To już chyba definitywnie koniec mjacka.
Mam gwarancję z IBG, jak wygląda sprawa jej realizacji? Załatwiać coś ze sklepem czy od razu MiCenter?

Ja bym próbował do mi center bo sklepik to Heniu na zapleczu naprawia

To samo jest z zakupem z Allegro zaznaczone gwarancja serwisowa i okazuje się ze Heniu od domofonów będzie zajmował się telefonami


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tranzystor82
[mention=36779]tranzystor82[/mention]
Z tym że Heniek ma taniej niż Mi 5 w X-KOM itp.  

No tak ale weź później się bujaj z naprawa jedyne wyjście to chyba niezgodność towru z umowa robić kasę niech oddadzą a sami tez stratni nie będą gdyż serwis w Chinach ich obsluzy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej Chińczycy nie marnują czasu na odpisywanie na wiadomości tylko od razu zabrali się do roboty ;-) Nagle zaczęło działać - chyba zdalnie naprawili

 

Całe szczęście, że działa bo każą mi telefon wysłać do Chin :-(
Po to właśnie kupowałem na IBG aby k*** wysyłać do Chin... Ja rozumiem, że czasem nie ma części itp, ale to do jasnej ciasnej tylko mini Jack!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość tranzystor82

W ogóle to pierw trzeba sprawdzić czy to Jack bo być może filtr jest uszkodzony gdzieś lub zimny lut z tego co pamiętam gniazda są w mi5 całkiem porządne więc są dwie opcje brak styku na punkcie
Lub uszkodzony filtr lub kondensator na drodze punkt masa

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

W moim Xiaomi mi5 uszkodzeniu uległo gniazdko mini Jack.

Zakupiłem przejściówkę USB C do Mini Jacka ale po podłączeniu słuchawek przez przejściówkę telefon nie widzi słuchawek.

 

Czy jest jakaś możliwość żeby telefon zaczął widzieć słuchawki?

Edytowane przez March88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...