Skocz do zawartości

Zrywanie połączeń - Redmi 4A


Psemu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

mam problem z telefonem Redmi 4A (2/16), a właściwie z dwoma telefonami, bo ten sam problem mam z Redmi Note 4 (SD, 4/64). Obydwa telefony działają razem z kartami sim T-Mobile. Cały czas są zalogowane do sieci w LTE (jeden z pełnym zasięgiem, drugi powiedzmy że z połową). Z tego co pamiętam, to od początku lub prawie początku jak je kupiłem - podczas prowadzenia rozmów obydwa telefony przerywają połączenia. Nie ma znaczenia czy ja dzwonię, czy też odbieram połączenia, zawsze po pewnym czasie jest przerwane. Może to być po 10 sekundach, a może być po 6 minutach. Zdarzają się też takie połączenia, które nie są przerwane, ale należą do rzadkości. Oczywiście mówię o połączeniach na różne numery, ale również między sobą. Telefony są od dwóch różnych sprzedawców, kupione w odstępie 2 miesięcy. Obydwa działają pod najnowszym możliwym androidem i MIUI - ściągniętymi z en.miui.com w wersji Stable. Hard resety robiłem już na każdym ze 4 razy. Mam też trzeci telefon (Galaxy S5 - kupiony w PL), który w tym samym czasie i w tych samych miejscach jest zalogowany tak samo do tej samej sieci i nie ma żadnego problemu ze zrywaniem połączeń.

 

Czy ktoś może spotkał się z takimi przypadkami, zna rozwiązanie problemu? Może w ustawieniach trzeba coś zmienić, coś włączyć, coś wyłączyć? Nie próbowałem jeszcze zmiany na MiuiPolska, czy xiaoim.eu bo jestem raczej zwolennikiem oryginalnego, producenckiego oprogramowania, ale jeśli miałoby to oznaczać rozwiązanie problemu - zrobię to jeszcze dziś (jeśli ktoś się spotkał z takim problemem i taka zmiana go rozwiązała). Będę Wam wdzięczny za każde info, podpowiedź, bo menu i ustawienia przejrzałem już na wylot i nie widzę niczego co mogłoby taki problem powodować, a nie chce mi się wierzyć, że dwa różne modele, kupione w różnych odstępach czasu, od różnych sprzedawców nagle miałyby identyczną wadę fabryczną.

 

Z góry dzięki wielkie za pomoc.

P.

Edytowane przez Psemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na en.miui sobie wpisz w wyszukiwarkę (np.redmi 4a call) może gdzieś ktoś znalazł prostą metodę edycji pliku jakiegoś. Ciężko dostać odpowiedź na założony temat jeśli chodzi o połączenia na en.miui.

Jeśli będziesz miał czas i chęci wgrywać oprogramowanie to w takiej kolejności bym spróbował global developer w pierwszej kolejności nie pomoże następnie odblokowanie bootloadera i miuipolska w razie jak by nie pomogło linageos(czysty android tracisz wygląd miui) o ile dostępny jest ma te modele 

Mnie się na rn3 pro se (karta rbm) Dopiero na LineageOS udało komfortowo używać na tej karcie sim ale na karcie play na miui wszystko działało idealnie trochę dziwne.

Sprawdź slot nr 2 czy tak samo będzie. Sprawdź inną kartę sim(najlepiej innego operatora)

Trochę głupio powiem ale może spróbuj telefonu na 3g używać i zobacz czy dalej będzie przerywało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info.

Przeszukałem już pół internetu w tej kwestii, ale nic nie znalazłem (ludzie pisali o problemach przerywania połączeń WiFi czy Bluetooth, ale o przerywaniu połączeń głosowych nikt nie pisał, a przynajmniej się nie doszukałem). Napisałem też posta na en.miui ale na razie bez odpowiedzi. Szczerze mówiąc jestem mega zdziwiony sytuacją, bo na bank nie tylko ja mam te telefony w PL i w T-Mobile i nikt się na żadnych forach nie skarży. Zwaliłbym wszystko na jakiś defekt fabryczny, gdyby jeden działał normalnie, a drugi przerywał, ale przerywają obydwa i co więcej - nie są zalogowane do tego samego BTSa (jeden jest z jednej strony Warszawy, a drugi z drugiej) - dlatego pomyślałem, że może być przyczyna w ustawieniu gdzieś jakiejś opcji/funkcji w sofcie... Przejrzałem wszystko, ale nie znalazłem nic co by mogło to powodować. 

Pójdę za Twoją radą i zacznę od Global Dev. Zobaczymy czy coś to zmieni. Ewentualnie zmiana sieci na 3G, co wolałbym wykluczyć ze względu na szybkość transferu w 3G. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ustawienia-informacje o telefonie klikamy parę razy na Wersja jądra sprawdź w teście głośnik do rozmów tak żeby wykluczyć uszkodzenie mechaniczne choć małe prawdopodobieństwo żeby na 2 wystąpiło jednocześnie.

jeśli chodzi o problemy z połączeniami to tu nawet czasem na niektórych modelach pojawiają tematy czasem pomaga zmiana operatora.Od wersji oprogramowania też dużo zależy(stable,dev,miuipolska) Trzeba dobrać w ostateczności linageos akurat nie którym pomaga.

Czasami jest jakaś wada fabryczna jak na redmi Note 4x to trzeba edytować plik i może pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim redmi 4a/32G w sieci Orange problem z przerywaniem połączeń też występuje - ale tylko jak mam wybrane preferowane lte lub preferowane 3g (w czasie rozmowy cały czas przeskakuje od lte , 3g, h+,h, edge i tak w kółko) .  Problem znika gdy ustawię tylko sieci 2g, ale wtedy o używaniu transferu danych można zapomnieć. Telefon zakupiony w Sferis - Miui Global 8,5 . Wymieniłem kartę sim na nową ,przywracałem ustawienia fabryczne przed każdą zmianą ustawień APN . Orange twierdzi, że to wina telefonu pozostaje już tylko reklamacja do sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy będą mieli taki sam problem jak ja - zmiana softu ze Stable na Developer nic nie daje, nie rozwiązuje problemu. Wymiana karty SIM na nową - również nic nie pomaga (tak jak Marcin79 napisał wyżej). Będę dalej testował teraz zmianę na MiuiPolska/ xiaomi.eu . Dam znać czy coś się zmieniło w kwestii zrywania połączeń. Jeśli ktoś w międzyczasie będzie miał jakiś pomysł lub gdzieś natknie się na rozwiązanie, będę bardzo wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rzadko dzwonię,pare razy mi zrywało,  ale czasami kilka razy muszę próbować się połączyć zanim usłyszę sygnał wybierania. mam wersję 32 gb operator play

 

EDIT

@Psemu na forum miui angielskim mi napisali apropo złego działania internetu u mnie

"Try to downgrade your ROM into 8.1.4.0 and test your network."

"8.1.4.0 as it has better network reception than 8.5.1.0"

Edytowane przez puc15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.09.2017 o 00:23, Marcin79 napisał:

Po licznych próbach zmian ustawień,  telefon odesłałem do serwisu, zobaczę co oni powiedzą? W reklamacji napisałem "że mój przypadek nie jest wyjątkiem".

Ja ustawienia to już znam na pamięć, ale nic co w nich zmieniłem - sytuacji nie zmieniło. Napisz plizz jak wróci z serwisu - ciekawy jestem co specjaliści wymyślą.  Ja miałem przesiąść się na MiuiPL, ale jeszcze nie miałem kiedy się do tego zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Psemu napisał:

Ja ustawienia to już znam na pamięć, ale nic co w nich zmieniłem - sytuacji nie zmieniło. Napisz plizz jak wróci z serwisu - ciekawy jestem co specjaliści wymyślą.  Ja miałem przesiąść się na MiuiPL, ale jeszcze nie miałem kiedy się do tego zabrać.

Ja miałem podobny problem :D
Okazało się, że w momencie gdy odbieram telefon lub dzwonię, i przybliżam telefon do ucha to wtedy działa "czujka" która wyłącza ekran. 

No a w momencie jak odrywam telefon od ucha, to czujka łapie że już go nie mam przy głowie i ponownie podświetla ekran. No ale czasami zdarzało się tak, że jak krzywo trzymałem telefon to szedł "zakłamany" sygnał, że oderwałem od ucha i telefon się odblokował. Ale Ty tego nie widzisz gdy masz go przyciśniętego do policzka, więc wtedy bardzo łatwo nacisnąć na czerwoną słuchawkę :-D

No i nauczyłem się. Zawsze gdy odbieram, albo wydzwaniam, to ręcznie blokuję telefon i nic nie rozłącza. Et voila! ;-)

Edytowane przez bezglowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bezglowy napisał:

Ja miałem podobny problem :D
Okazało się, że w momencie gdy odbieram telefon lub dzwonię, i przybliżam telefon do ucha to wtedy działa "czujka" która wyłącza ekran. 

No a w momencie jak odrywam telefon od ucha, to czujka łapie że już go nie mam przy głowie i ponownie podświetla ekran. No ale czasami zdarzało się tak, że jak krzywo trzymałem telefon to szedł "zakłamany" sygnał, że oderwałem od ucha i telefon się odblokował. Ale Ty tego nie widzisz gdy masz go przyciśniętego do policzka, więc wtedy bardzo łatwo nacisnąć na czerwoną słuchawkę :-D

No i nauczyłem się. Zawsze gdy odbieram, albo wydzwaniam, to ręcznie blokuję telefon i nic nie rozłącza. Et voila! ;-)

tylko że ja rozmawiam przez słuchawki podłączone po kablu, a telefon leży na biurku. Przed każdym rozłączeniem najpierw słychać jakieś zakłócenia- piski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2017 o 02:43, bezglowy napisał:

Ja miałem podobny problem :D
Okazało się, że w momencie gdy odbieram telefon lub dzwonię, i przybliżam telefon do ucha to wtedy działa "czujka" która wyłącza ekran. 

No a w momencie jak odrywam telefon od ucha, to czujka łapie że już go nie mam przy głowie i ponownie podświetla ekran. No ale czasami zdarzało się tak, że jak krzywo trzymałem telefon to szedł "zakłamany" sygnał, że oderwałem od ucha i telefon się odblokował. Ale Ty tego nie widzisz gdy masz go przyciśniętego do policzka, więc wtedy bardzo łatwo nacisnąć na czerwoną słuchawkę :-D

No i nauczyłem się. Zawsze gdy odbieram, albo wydzwaniam, to ręcznie blokuję telefon i nic nie rozłącza. Et voila! ;-)

U mnie nawet pisków nie słychać, po prostu rozłącza. Poza tym, ja mam telefon w oryginalnym etui z okienkiem (Redmi Note 4), więc też policzkiem nie rozłączę połączenia. To raczej nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin79 napisał:

Dzisiaj telefon wrócił z serwisu. W środku pudełka lakoniczny opis  "Testowany, sprawny". 

Wkładam kartę  sim i  po 9 minutach rozłączył rozmowę. Tak więc wszystko ok - według serwisu Sferis i Orange.

Standardowa odpowiedź z serwisu jak nie wiedzą o co chodzi (gdzie jest problem)... Pracowałem kiedyś w T-Mobile w sklepie, klienci często oddawali telefony z jakąś usterką, którą mi nawet pokazywali, a telefon wracał właśnie z takim komentarzem z serwisu...

Ja właśnie wgrałem najnowsze MiuiPolska i chciałem zobaczyć czy coś to zmieni, ale na najnowszej wersji wywala się sklep Play - zaraz mam zamiar wgrać od nowa, bo nie wiem czy coś się zwaliło przy instalacji, czy zwalili najnowszą wersję - ale pech mnie prześladuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część osób z tym problem właśnie miała - to mechanizm przydzielania zasobów dla aplikacji (jeśli mnie Google nie myli). Aby to naprawić, trzeba wejść w Zaawansowane w TWRP i Naprawa SELinux. Potem reboot do systemu.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobiłem właśnie wipe (choć wywaliło w jednym miejscu czerwony komunikat "Unable to mount..." - dalej nie pamiętam - wiesz może o co chodzi?), i zainstalowałem rom od nowa, zobaczymy czy będzie ok...

 

EDIT:

ok - po wipe i wgraniu od nowa sklep działa jak powinien.

Edytowane przez Psemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok. Zmieniłem rom na MiuiPolska, ALE niestety nie wyeliminowało to problemu do końca. Zrywanie połączeń może jest ździebko rzadsze, ale nadal są zrywane... :( Powoli kończą mi się pomysły. Chyba trzeba będzie przejść na zupełnie inny jakiś custom rom, choć Miui mi się bardzo podoba... Szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...