Skocz do zawartości

MI3 i FlashPlayer


Yamnick

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wiem ze Android juz nie wspiera flasha.

Tak, uzywam obu mozliwych rozwiazan zeby flasha miec (Dolphin+JetPack+Flash oraz Puffin).

Tak, dzieki obu rozwiazaniom flash dziala.

 

JEDNAK jest uno piccolo problemo jak to mowia Nasi Bracia Eskimosi :)

 

Dla mnie flash to glownie strona weeb.tv (polska TV na zywo) - taka mam mozliwosc i taki mam wybor jesli chodzi o ogladanie TV. Nie inny. 

 

Wszystko bylo by fajnie - stronka dziala i na delfinie i na tukanie, streaming dziala i SD i w HD, ale... 

 

ALE sa mikroprzyciecia... Mniejsze, wieksze, mniej badz bardziej widoczne - ale sa. Cos szarpie, w sposob nie uniemozliwiajacy ogladania, ale co najmniej wkur.... Nie jest plynnie, gladko tak jak na HTC One M7, Xperii Z1, Galaxy S4 czy nawet S3 - a przeciez MI3 flaki ma w wiekszosci mocniejsze. 

 

Wniosek - to nie hardware, to software. Czyli... Nie chce tego mowic, ale chyba MIUI cos tu kwasi...

 

I tu prosba do Acida (chyba?) - czy ktos moze sie temu przyjrzec ? Mam zrobic jakis oficjalny ticket do supportu ? Po polsku, w lenglydzu, gdzie, co, jak ?

 

Technikalia: Sprawdzane na 4.3 stable, 4.4.2 najnowszy dev (MI 3), najnowsze dostepne przez OTA wersje ROMow (HTC One M7, Xperia Z1, Galaxy S4, Galaxy S3)

Edytowane przez Yamnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na wszystkich MIUI tak jest? 4.3 i 4.4?

Cóż przez chwilę myślałem, że to przez renderowanie na gpu ale w 4.3 tego nie robiłem.

Niestety nie mam pojęcia co... Masz rację to soft. Tylko pytanie co.

Możesz jedynie zawęzić i mi powiedzieć czy tak samo jest przy:

- transmisji po 3G (HSPA+)

- transmisji WiFi na sieci 2,4Ghz

- transmisji WiFi na sieci 5Ghz.

 

MI3 ma dual band Wi-Fi i tu właśnie prośba (o ile jest taka możliwość) podłączenia do tych różnych sieci.

Z 5Ghz możesz mieć problem chyba, że masz dobry router :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na wszystkich MIUI ktore sprawdzilem (4.3; 4.4)

 

3G - szarpie jakby minimalnie bardziej (ale moze to kwestia buforowania? Mam dosc slaby sygnal H+) ale nadal to nie jest brak mozliwosci ogladania tylko nie wiem, brak mi dobrego okreslenia. Mikro-szarpanie?

 

Z routere nie ma problemu - Cisco stoi :)

WiFi 2,4 - jak w opisie problemu w 1 poscie

WiFi 5 - jak w opisie problemu w 1 poscie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Pewnie jakieś biblioteki. Niestety nic z tym nie zrobimy. Jeśli tak jest na 4.3 i 4.4 to znaczy, że problem jest głęboko.

Możesz co najwyżej jeszcze oswoić się z logcatem i włączyć logcat podczas oglądania tej treści.

Być może jakieś wartości sie pokazują. I np. porównać z HTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mial okreslic na ludzkie zawodne oko (a moje szczegolnie, bo uzbrojone jak widac na foto) powiedzialbym ze na 4.4 jest gorzej. Na 4.3 interwal miedzy mikroszarpnieciami jest bardziej nieregularny i wiekszy. Na 4.4 jest krotszy i jakby bardziej regularny, przez ot bardziej widac problem.

 

Dodatkowo ustawienie HD na 4.4 wyglada slabo, SD jest w sumie bardzo slabe. Na 4.3 SD jest jak HD na 4.4. HD wyglada juz OK. Mowie o pikselozie, smuzeniu, itd. To po prostu widac.

 

Ad. logcat - zobacze co to i z czym to sie je i dam znac jakie beda wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jedną rzecz możesz spróbować:

dodaj poniższe linijki do build.prop i zainstaluj rom ponownie:

media.stagefright.enable-meta=true 
media.stagefright.enable-record=false

I ewentualnie to:

media.stagefright.enable-scan=false

W MIUI jest w tym miejscu true, a tych pierwszych dwóch nie ma w ogóle.

 

Możesz otworzyć zip z romem i edytować build.prop na żywca czyli otwierać z paczki (nie rozpakowując!) i pozwolić na przepakowanie zipa po zapisaniu zmian. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia.

Aha gdybyś jeszcze mógł... w tym swoim HTC odpalić terminal (apka z google play) lub adb shell i wydać takie polecenie:

getprop > /sdcard/getprop.log
To zrobi zrzut z ustawień systemu i na pamięci wewnętrznej utworzy log.

Ten log mnie interesuje.

/to temat o Mi3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przyznaje, zielonym jak szczypior na wiosne. Otworzylem sobie build.prop z 4.3 (tu chce to zrobic) i nie wiem gdzie i jak wkleic Twoje linijki kodu :D Help :D ! Wyslalbym Ci pliczek via PW z prosba o wklejenie, ale chyba sie nie da...

 

Co do HTC - nie moj, ale wlasciciel powinien sie zgodzic, jutro pewnie bede mial go w zasiegu reki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, tylko to mi sie ni cholery zapisac nie chce, a jak juz zapisalem (niby...) to sie zip nie uaktualnil a po powtornym otworzeniu zmian nie bylo ...

 

Probowalem tu dodac plik, ale sie nie da - moge Ci go jakos podeslac ? Albo poprosic o wyslanie build.prop z MIUIpolska 4.4.27 z dopisanymi linijkami na mail (masz na PW) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to możliwe? Przecież otwierasz zip normalnie na komputerze i edycja pliku tekstowego jest możliwa bez problemu.

Jak dasz zapisz to na 7zip po zamknięci Notepada pojawi się info o aktualizacji zip. 
Ja wiem, że Windowsy są ograniczone ale bez przesady to jeszcze powinno się dać zrobić :)

 

Jeszcze inna możliwość to otwarcie terminala lub adb shell i wydać polecenia:

setprop media.stagefright.enable-meta true 
setprop media.stagefright.enable-record false
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem terminal, wklepalem i bingo - plynnosc wrocila. Przynajmniej na Puffinie, bo Dolphin cos sie zbiesil. 

ALE teraz dla odmiany Puffin czesto buforuje o_O

 

@edit 1

 

Dobra - po wklepaniu powyzszych polecen via terminal na andku plynnosc/jakosc wrocila na Puffinie, JEDNAK zaczal sie czesciej buforowac

 

Dolphin wymagal reinstalu i zabanglal. Jednak teraz przycinki sa jakby bardziej widoczne. 

 

@edit 2 

 

Dolphin dziala tylko do zamkniecia przegladarki. Ponowne jej uruchomienie powoduje juz brak dzialajacego flasha choc wtyczka sie laduje


@edit3

 

Dodalem na czuja via terminal

 

setprop media.stagefright.enable-scan false

 

 

Puffin dziala plynnie, jakosc ok, przestal buforowac jak dziki, poczatkowe buforowanie trwa, ale potem jest w miare ok, a na pewno lepiej. Jednak nadal to nie jest ideal - niemniej da sie juz w miare skorzystacz weeb.tv

Jakis sposob zeby nie buforowal ? Zwiekszenie dostepnego bufora ? Cokolwiek ?

 

Dolphin j.w. - po pierwszej instalacji przegladarki wszystko dziala. Wystarczy zamknac przeglarke i po ponownym uruchomieniu flash sie laduje ale nie odtwarza zawartosci. Wniosek - Spreparowany delfinek ze specjalnym flaszem out.

Edytowane przez Yamnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ddr - mialem ta instalke, jest nawet gdzies na forum. Bez tweakow od acida dziala na delfinie z opisanymi problemami. Po tweakach - nie dziala, problem jak wyzej :D

 

Dlatego mam puffina.

Edytowane przez Yamnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba poki co nie bede kombinowal, puffin dziala narazie znosnie, i tak go kupilem, wiec moze nie bede na ten moment rzezbil, bo nie ma takiej pilnej potrzeby.

 

Zobaczymy co powie acid jesli sprawdzi moje doniesienia u siebie - czy to problem jednostkowy, czy jednak systemowy.

 

@edit - ddr z ciekawosci wrzucilem Liska i flash z ICSa. Objaw taki jak przed dodaniem kodu na delfinie i tukanie - ciecie :)

Edytowane przez Yamnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze tak - dodalo plynnosc, troszke zepsulo buforowanie zdecydowanie (Puffin) i zabilo Dolphina (dziala jednorazowo, tak jak pisalem). Firefox polecany wyzej nie dziala - wtyczka dziala, w okienku TV bangla, na calym ekranie zostaje tylko dzwiek. Jakos/plynnosc/buforowanie ZTCW na FF - ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...