Skocz do zawartości

Problem z wymianą baterii


jarzyslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam tak problem z moim MI5

Zaczął się on od unoszących się zacisków. Potem pęknięcie klapki, Przyczyną okazała się puchnąca bateria. I tu zaczął się problem. Nie miałem zbyt wiele czasu więc zdecydwałem wymienić ją sam. Zakupiłem baterię z allegro, rozebrałem urządzenie,zamontowałem nową. Tu zaczeły się schody, telefon uruchamia się, jednak bateria nie jest ładowana, pojawia się komunikat o rozpoczęciu ładowania, po chwili jednak znika, na ładowarce poziom baterii jest jedynie podtrzymywany, skończyły mi się już pomysły jak to rozwiązać. Miał ktoś z was podobne przygody lub ma pomysł czy wina softu czy nowej baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zaczeły się schody, telefon uruchamia się, jednak bateria nie jest ładowana, pojawia się komunikat o rozpoczęciu ładowania, po chwili jednak znika, na ładowarce poziom baterii jest jedynie podtrzymywany.

Wyjmij baterię z telefonu. Jeśli masz możliwość, to sprawdź miernikiem elektrycznym napięcie baterii. Jeżeli będzie poniżej 3.85V to można ją pobudzić/podładować zasilaczem laboratoryjnym (każdy serwis powinien mieć na stanie).

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jarzyslaw napisał:

Bateria orgyginalna się ładuje normalnie więc to nie wina kabelka. Sugerujecie, że zmiana softu może pomóc ?

To nie jest takie oczywiste bo  kabelek o którym piszę np. na innej ładowarce ładuje mi normalnie to takie niuanse jakości  a Twoja oryginalna bateria jak sam napisałeś jest spuchnięta co z tego, że oryginalna więc analogicznie warto wpierw  sprawdzić ładowarkę i kabel jak nie pomoże to reklamować nową baterię.

Edytowane przez Adamcom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, ktoś pewnie kojarzy moje kiepskie wyniki na baterii więc postanowiłem zakupić nową. Jako że w polecanej hurtowni od ponad miesiąca chyba nie ma http://www.dragon-tt.com/xx.aspx?id=6323 to zakupiłem z allegro... na moje 99% podróbka. Trzyma niewiele dłużej o ile w ogóle, jest wyraźnie szersza, ledwo wcisnąłem w obudowę a przez to minimalnie klapka odstaje i telefon się obraca jak bączek ponadto logo producenta ma inną czcionkę a bateria zamiast ok 1h 10minut ładuje się na QC 3.0 ok 1h 40 minut... dziś zacznę walczyć o wymianę na produkt oryginalny z tym że... wątpię że sprzedawca mi go dostarczy. Oprócz w.w. sklepu/hurtowni gdzieś można jeszcze dorwać pewną i oryginalną baterię do MI5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Bateria w MI5 spuchła, pokazywała nagle skoki w dół, więc zamówiłem nową baterię i zmieniłem. Z nową baterią, kiedy telefon podłącze do ładowania ładuje się przez sekundę i nagle przestaje. O dziwo na wyłączonym telefonie ładuje się, ale nadal są nagłe skoki - z 5% na 27% itp. ktoś może mi podpowiedzieć co jest nie tak, jak to naprawić? Załączam screena z informacji o telefonie.

received_1503392913062204.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...