Skocz do zawartości

Zmiana rozmiaru siatki w MIUI launcher


sp4ubw

Rekomendowane odpowiedzi

Mod z innego forum dodający opcję w launcherze MIUI do zmiany rozmiaru siatki ikon. Dostępnych jest kilka wariantów.

Instalacja przez TWRP. Działa z większością dostępnych ROMów (lub wszystkimi).

 

 

  

Edytowane przez sp4ubw
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie zapewne pasował do wszystkich romów bo to w sumie zmienne odczytywane przez motyw.

Zawartość pliku to :

<MIUI_Theme_Values>
<integer name="config_cell_count_x_min">#00000004</integer>
<integer name="config_cell_count_x_max">#00000005</integer>
<integer name="config_cell_count_y_min">#00000005</integer>
<integer name="config_cell_count_y_max">#00000007</integer>
</MIUI_Theme_Values>

i można skopiować sam pliczek com.miui.home zawarty w zipie do system/media/theme/default bezpośrednio w telefonie bez instalacji całego zipa z poziomu TWRP :)

Edytowane przez fyme
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
22 minuty temu, fyme napisał:

Eee nie jest takie straszne. Ja zrobiłem tylko to:

reszta jak w temacie który linkuję :)

Mam tylko problem go otworzyć. Na fonie otwieram ES File Explorer, na kompie Notepad++ Nigdzie nie wyświetla mi sie poprawnie zawartość, same krzaczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fyme napisał:

Plik com.miui.home otwórz np 7 zip jako archiwum a dopiero w nim znajdziesz plik theme_values.xml który musisz edytować

Super, dzięki, zadziałało. Faktycznie nic skomplikowanego, będę wracał do EU. Tylko jeszcze jedna rzecz, nie chce zmieniać rozmiaru siatki ani odstępów, chcę tak jak jest normalnie, zależy mi tylko żeby nazw nie było pod ikonami. Jak mam wrócić do normalnej siatki, zachowując brak nazw pod ikonami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki, zadziałało. Faktycznie nic skomplikowanego, będę wracał do EU. Tylko jeszcze jedna rzecz, nie chce zmieniać rozmiaru siatki ani odstępów, chcę tak jak jest normalnie, zależy mi tylko żeby nazw nie było pod ikonami. Jak mam wrócić do normalnej siatki, zachowując brak nazw pod ikonami?

W teorii powinno wystarczyć zostawienie w pliku theme values tylko tej jednej linijki przy jednoczesnym usunięciu wszystkich pozostałych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem i jest dobrze.

19 minut temu, sp4ubw napisał:

Tak czytam i czytam, nie lepiej wrzucić jakiś launcher ze sklepu? Po co tak się męczyć? Większość ma zmianę etykiet albo ich ukrywanie.

Tak, tylko że nie po to mam najlepszą nakładkę MIUI żeby zastępować go jakimś innym launcherem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto co lubi. Ja się tak przyzwyczaiłem do launchera MIUI, że bez niego czuję się jak bez ręki i choć mam kilka launcherów zakupionych w sklepie w promocjach, to nie mogłem ich jakoś dopasować pod siebie. Pewnie to dlatego, że społeczność MIUI tworzy od groma motywów i mam kilka swoich ulubionych, łącznie z zegarkami, blokadami ekranu czy zestawami ikon oraz belką powiadomień z przełącznikami. Niby nie ma funkcjonalności, ale dla mnie ma jej wystarczająco dużo, to nie ma być gra akcji, tylko sprawna i wygodna nakładka. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gwalberg Ty mieszasz nakładki androida oraz same jego kompilacje z launcherami. Co ma CM do launchera, tam tak samo możesz zainstalować dowolny ze sklepu.

@mgcompany, rozumiem, co kto lubi, dlatego nie dyskutuję, a jedynie dałem radę koledze, skoro chce mieć coś czego nie ma normalnie :)

 

Swoją drogą gdyby do launchera MIUI dodali:

- edycję ikon;

- ustawienie etykiet;

- dowolną zmianę siatki;

- zmianę wielkości ikon;

- skalowanie widgetów;

- ukrywanie aplikacji;

- konfigurowalną obsługę gestów, to byłby używalny i przyzwoity launcher, a tak to jest tylko namiastka aplikacji.

Edytowane przez sp4ubw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...