Skocz do zawartości

LTE jak to w końcu jest?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przejrzałem to forum oraz angielsko języczne w związku z tematem LTE.

I mam lekki mętlik...

Co jest pewne brak pasma 800 i planów na jego wprowadzenie... (Jak narazie). Brak pasma 800 jest bolączką dla Europy.

Na xda też raczej brak szans na uruchomienie pasma 800, chociaż walka trwa...

I tutaj mam pytanie odnośnie Polski, które MIU jest bardziej optymalne dla LTE w PL - GLOBAL CZY MIU PL?

W odniesieniu do obecnie obsługiwanych pasm...

FDD LTE: 2100, 1800, 850, 2600, 900
TDD LTE: 2600, 1900, 2300, 2500

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym jak i drugim romie LTE chodzi tak samo.

Bardziej zależy to od sieci.

W Plusie LTE na MI 5S chodzi jak bajka, natomiast teraz mam w Playu (bo darmowy mam) i tu jest znacznie gorzej z internetem w Playu, ale to nie przez telefon tylko ich infrastrukturę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat

Dziękuję Adminowi za wyrozumiałość,

W weekend przejrzałem fora angielskie i wysłałam zapytanie odnośnie LTE 800 do wsparcia Xiaomi ([email protected]).

Dwa maile nie zrobią wiele, może jednak jak będzie ich więcej to coś drgnie w temacie...?

 

Poniżej załączam: dwie otrzymane odpowiedzi:

Hi Artur,

Greetings from Xiaomi! 

I understand your concern and would request you to check the network bands of your device in the specifications. If it does not match to the particular carrier band width, so we cannot assure you that your device works with the EU network because this particular product is designed on the basic requirement of that particular region. Also, would like to inform you that as of now we haven't started selling our phones in your region, so we would not assure you regarding a phone with LTE 800 support in future. However, we will record this as your feedback and forward the same to our relevant team, so that they may work upon the same in order to avoid further inconvenience. Please stay updated on our website http://www.mi.com/en/ and forum page http://en.miui.com/ for further updates.

Please write us back in case you need any further assistance, we will be happy to help you.

Regards,

Pragya

Xiaomi Customer Support

Hi Artur,
Greetings from Xiaomi!

I understand your concern and would like to inform you that, we are not selling the Mi phones in US/European region and also not having the service centers as of now. So regret to inform you that we do not provide any assurance for the same. However, we will forward your case to our relevant department for checking, hoping that they can continue to make improvement in the future. Stay updated with our official website http://mi.com/en and Facebook page https://www.facebook.com/xiaomiglobal for future launches and further information.  

Please get in touch with us if you need any further assistance.

Regards,

Avinash

Xiaomi Customer Support

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niekoniecznie odludziach. To zależy od sieci. Play np. uruchamia dużo b20 w dużych miastach, ale nie likwiduje innych pasm. Plus w miastach praktycznie nie ma, bo olali to pasmo. Powodów do paniki nie ma, ale zawsze lepiej mieć niż nie mieć to 800 Mhz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm plus olał ale jak już postawił 3500nadajnikow więc i tak ma póki co nawiecej 800. Mają tez, grubo ponad 5500szt 1800mhz więc spoko można się bez obyć.
Ale ja już nie chce telefonu bez B20. Nawet w centrum Warszawy się przydaje. Fizyki nie oszuka, będziesz w zasięgu 1800,2100czy 2600 ale propagacja fal przy wyższych częstotliwościach jest słabsza i wewnątrz lte ginie. Jak jest 800 to wskakuje na 800 i siedzi grzecznie.

Wysłano z Redmi Note 4x

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem od siebie (MI 5S), w Plusie LTE w Warszawie wszędzie mam, po za Warszawą także nie ma z tym problemów.

Co innego w Play, w tej sieci nawet w Wawie gubi LTE, poza także ale tragedii nie ma. Dodatkowo Play ma bardzo kiepski zasięg w porównaniu do Plusa, co z tego że przełącza roaming na inne sieci, ale to jest bardzo upośledzone.

Wniosek jest jeden, chcesz mieć dobry zasięg i LTE bez problemów? Omijaj niestety Play... niestety bo to dobra sieć poza zasięgiem.

 

Innych sieci poza Plusem i Playem nie testowałem na Xiaomi MI 5S.

Pasmo B20 w Plusie nie jest potrzebne w innych głównych sieciach podejrzewam że także nie... no ale fajnie jakby było:)

Coś za coś, nie ma idealnych telefonów i nigdy nie będzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogole na dziś plus to najlepszy wybór dla chińskich smartfonów. Orange i T-mobile praktycznie już nie budują 1800, na wioskach zrobili tylko 800. A plus wiesza praktycznie gdzie się da 1800, którą chińczyki obsługują, do tego LTE 900 które od przyszłego roku będą uruchamiać też jest obsługiwane przez sporą część telefonów bez lte800. Taki był plan jak komunikowali nieprzedluzenie rezerwacji 800 i w sumie to ma sens. 1,7 mld zł to spora kasa więc faktycznie lepiej wieszać na wioskach za to te 1800mhz. Różnice w prędkościach są znaczne, a przy odpowiedniej konfiguracji,w terenie gdzie nie ma wysokich zabudowań też ma dość dobry zasięg. Temat Playa pomijam bo poza miastami bez roamingu prawie nie istnieje.. Choć trzeba przyznać że się wzięli za siebie i stawiają nowe maszty. Ale pozostałej trójce było łatwiej. Ceny usług kiedyś były sporo wyzsze

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...