Skocz do zawartości

MI3 wisi na logo "Miui Polska" powrót tematu


GeoT

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym że identyczny temat został zamknięty a u mnie nie pomógł dlatego zakładam drugi.

Po zainstalowaniu najnowszego romu z kk dla MI3 coś mnie podkusiło żeby zainstalować nowe wsm. No i stało się.

Telefon wisi na ekranie logowania zarówno na pierwszym jak i na drugim systemie.

Nie mam pliku update.zip choć nie raz o tym czytałem ale po prostu zapomniałem tego zrobić.

Próbuję flaszować rom przez fastboota ale program MiPhone nie widzi mi telefonu. Obawiam się, że to kwestia tego iż posiadam Windowsa 8.1.

Potrzebuję pomocy. Co dalej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wisi dalej.

Żeby można było jakoś dostać się na dysk telefonu z peceta. Podmieniłby nazwę romu i by poszło

 

Edit:

niestety jest możliwe, że to były stare binarki ... coś dzisiaj u mnie kiepsko ze skupieniem.

Edytowane przez GeoT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko, że na Win8.1 coś jest ze sterami nie tak bo miflash go nie widzi


Pogrzebałem w necie i zainstalowałem xiaomi MiSync i nie wiem czy to pomogło ale miflash znalazł telefon. Sflaszowałem rom tyle że dalej wisi na ekranie ładowania tylko już oczywiście nie polskim.

Co dalej? Wipe?


No to już jestem po zabiegu. Na drugi dwa razy spojrzę i trzy razy pomyślę zanim coś zrobię (tyle, ze zawsze to sobie obiecuję)

 

Jeśli chodzi o flaszowanie przez recovery: czy chodzi tylko o to by zmienić nazwę jakiegoś romu (na przykład przedostatniego) na "update.zip"?

Edytowane przez GeoT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ja np mam jakiś stary deodexowany rom, tak na wszelki.

Twój błąd polegał na tym, że powinieneś poczekać po prostu na informacje np. od ZduneX25 co do wsm, a nie wrzucać jak popadnie. Przecież MI3 dostał nowego Androida, zawsze jest duże ryzyko, że mod grający ze starym Androidem nie będzie działać z nowym. Lepiej po prostu poczekać na info od innych osób.

Wysłane z MI3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem gorzej bo doczekałem odpowiedzi tylko jej nie doczytałem ze zrozumieniem a potem działałem mechanicznie i po łebkach co jeszcze gorzej o mnie świadczy. Ale przynajmniej dużo się dziś nauczyłem :)

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety zrobiłem wczoraj rano to samo. Całą sobotę (a może pół) starciłem na odzyskiwaniu systemu.

Myślę, że raczej powinno się instrukcję przywracania systemu napisać w dziale FAQ Instalacja - Xiaomi (to mogłaby być 3. metoda ... z dużą liczbą ostrzeżeń i warunków)

Na poniższych stronach jest instrukcja jak zrobić flash przez fastboota:

 

http://en.miui.com/thread-11047-1-1.html

http://xiaomi.eu/community/threads/mi3-wcdma-fastboot-4-1-10-eu-mirror.23311/

 

Niestety linki prowadzą albo do wersji TD albo są już martwe (oprócz linku do MiPhone)

Może są w jakiś innych miejscach w necie ale już nie szukałem bo mam swoje.

Poza tym instrukcja flaszowania jest źle napisana

(w pierwszym linku pkt. 1 źle, w drugim linku pkt. 2 nie do końca wyjaśniony).

 

1. Nie działa opcja "automatycznego" rozpoznania pliku .bat (po wskazaniu folderu i naciśnięciu 'Refresh') do   

    flaszowania. Trzeba ręcznie wskazac plik .bat

 

2. Nie powinno się flaszować poprzez uruchomienie pliku:

 

flash_all_except_data_storage.bat (jakiś błąd w skrypcie ... sflaszuje się ale nie uruchomi)

 

tylko

 

flash_all.bat (albo jakoś tak bardzo podobna nazwa... i  niestety w ten sposób pozbywamy się z telefonu WSZYSTKIEGO. Po restarcie witają nas krzaczki jak przy pierwszym uruchomieniu)

 

Ponieważ kiedyś tam w styczniu jak dostałem MI3 narobiłem sobie już problemów w czasie instalacji to pościągałem te pliki i mam je na swoim dysku. Wtedy udało się bez takich operacji.

 

Mogę ewntualnie podrzucić screeny z flaszowania na sucho i dać link z mojego synology do obrazów do flaszowania (ale mój upload to 70kB/s -- masakra- kilka godzin ściągania)

 

I jeszcze jedno: przy podwójnym bootlopie po instalacji WSM flaszowanie przez recovery update.zip nie działa

Edytowane przez yacup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...