Skocz do zawartości

Szkło hartowane / folia


data17

Rekomendowane odpowiedzi

3mk ma niezłe te szkła/folie. Korzystam od lat, zawsze byłam zadowolona. Teraz w ogóle są promocje na ARC-a. http://tnij.at/3mk A może ma ktoś Flexible Glass i pokazałby jak to wygląda? Wypatrzyłam etui do kompletu z tą hybrydką, ale nie wiem właśnie jak to będzie wyglądać na tym urządzeniu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=8708]k3lt[/mention]

Folia za 80 zł do telefonu za 699 zł z Polski? :shock:

Za niewiele więcej można kupić nowy wyświetlacz więc moim zdaniem kupowanie folii, która nie ochroni wyświetlacza przed upadkiem za taką kasę , mija się z celem. Od kilku tygodni nosze telefon bez żadnych szkieł, folii i zero rys, a o upadki się nie martwię, bo dbam o telefony i od kilku lat żadnego wyświetlacza nie rozbiłem. A jeśli się rozbije, to trudno. Jak kupiłem nowy samochód to każda rysa na karoserii była dla mnie osobistą tragedią. Potem miałem trzy stłuczki, nie z mojej winy i od tej pory olewam rysy, wgniecenia i się już nie przejmuję tym. Tak samo telefon, to tylko narzędzie, nie dzieło sztuki które się ogląda w zamkniętej gablocie i które przekażę w spadku swoim dzieciom. Za rok, dwa będę mieć nowy smartfon I o poprzednim zapomnę szybko, tak samo o rysach na nim i wszystkich ewentualnych upadkach, bo jeżdżę dużo rowerem i nie raz lądowałem z telefonem w plecaku lub kieszeni na glebie. Ktoś powie, że mam szczęście, bo nie rozbiłem jeszcze wyświetlacza. To prawda, ale skoro je mam i póki tak jest, to nie będę już obklejać wyświetlacza foliami, szkłami, które nigdy mi do końca nie pasowały

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[quote post=378398" timestamp="1503701955"
name="goszka" userid="2259] 3mk ma niezłe te szkła/folie. Korzystam od lat, zawsze byłam zadowolona. Teraz w ogóle są promocje na ARC-a. http://tnij.at/3mk A może ma ktoś Flexible Glass i pokazałby jak to wygląda? Wypatrzyłam etui do kompletu z tą hybrydką, ale nie wiem właśnie jak to będzie wyglądać na tym urządzeniu. 
 


Gdzie masz tą promocje, w oficjalnym sklepie? Bo coś nie mogę znaleźć.
Na fejsie się ogłosili.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś z Was czegoś takiego zamiast szkła i case? Siorka ma coś takiego na Galaxy S8+ i jako tako to ujdzie. Nie wygląda jakoś super spektakularnie ale zadanie spełnia. Wrzucam fotki poglądowe z feedback'a.
https://www.aliexpress.com/item/FOR-Xiaomi-Redmi-4A-redmi-4X-Case-Redmi-4-4-Prime-Ultrathin-Soft-360-Full-Body/32820768790.html

UTB8_0GhjJoSdeJk43Owq6ya4XXah.jpg

UTB8bJ3nj9nEXKJk43Ubq6zLppXaE.jpg

Edytowane przez BÓLterier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak dostał mi się brud pod Mocolo i zaczęło mnie ogólnie denerwować jego palcowanie także skusiłem się na 3MK ARC. Po naklejeniu foli, pierwsze wrażenie - WOW super wygląda, pokrywa cały ekran i nie palcuję się tak. Niestety rano kiedy się obudziłem zobaczyłem takie coś:

Spoiler

28522bd0699f6aeb.jpg

Niestety dociśnięcie ponownie foli pomaga na 2-3 minuty i folia znowu odchodzi. Używam etui carbon (z alliexpress jedno z najbardziej popularnych do RN4) więc obstawiałem, że to może być jego wina. Zgłosiłem sprawę do 3MK, ale olali temat. Poprosili o zdjęcia po czym dostałem wiadomość, że ta folia nie jest kompatybilna  z etui i nie polecają używać tej folii z etui. Cóż nie miałbym pretensji gdyby była taka informacja w opisie przedmiotu. Poza tym żeby było śmieszniej to przez weekend nosiłem specjalnie telefon bez etui - efekt? - Każde wkładanie/wyciąganie telefonu z kieszeni mniej lub bardziej podwijało folię i musiałem ją ciągle dociskać. Niestety 40zł wyrzucone w błoto w moim przypadku. Więc nie polecam tej folii użytkownikom z carbonowym etui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Raus napisał:

Po tym jak dostał mi się brud pod Mocolo i zaczęło mnie ogólnie denerwować jego palcowanie także skusiłem się na 3MK ARC. Po naklejeniu foli, pierwsze wrażenie - WOW super wygląda, pokrywa cały ekran i nie palcuję się tak. Niestety rano kiedy się obudziłem zobaczyłem takie coś:

  Odkryj ukrytą treść

28522bd0699f6aeb.jpg

Niestety dociśnięcie ponownie foli pomaga na 2-3 minuty i folia znowu odchodzi. Używam etui carbon (z alliexpress jedno z najbardziej popularnych do RN4) więc obstawiałem, że to może być jego wina. Zgłosiłem sprawę do 3MK, ale olali temat. Poprosili o zdjęcia po czym dostałem wiadomość, że ta folia nie jest kompatybilna  z etui i nie polecają używać tej folii z etui. Cóż nie miałbym pretensji gdyby była taka informacja w opisie przedmiotu. Poza tym żeby było śmieszniej to przez weekend nosiłem specjalnie telefon bez etui - efekt? - Każde wkładanie/wyciąganie telefonu z kieszeni mniej lub bardziej podwijało folię i musiałem ją ciągle dociskać. Niestety 40zł wyrzucone w błoto w moim przypadku. Więc nie polecam tej folii użytkownikom z carbonowym etui

Ja miałem tak z jakimś gumowym etui, kupiłem nillkin i problemu nie ma. Jak z tydzień nosiłem telefon w kieszeni bez etui, tylko z folią, to przez pierwsze dwa dni zdarzało się że folia "odlazła" z boku i trzeba było docisnąć, ale później ten problem już się nie pojawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaryzykowałem 2 tygodnie używania tel w samym etui. bez szkła / folii. dziś zauważyłem 2 mikroryski ok 2mm.
Nosiłem tel w kieszeni ale obchodziłem sie z nim jak z jajkiem.

Podjąłem decyzja założenia szkła MOCOLO i o ile ze spasowania jestem zadowolony, "palcowanie" jest też większe ale do przeżycia - za to refleksyjność powierzchni to jakaś masakra praktycznie lustro.. dodatkowo mam wrażenie, że czerń ekranu jest gorsza. Jestem wysoce niezadowolony :/

Porównałem szkło które mam na Redmi note 2 i jest o niebo lepsze.
Wychodzi na to, ze na chwile obecną nikt nie znalazł dobrego szkła do tego telefonu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, k3lt napisał:

Ja dzis po raz kolejny kupilem MSVII i nadal uwazam to za etui #1, szczegolnie jesli korzystamy z folii - wtedy wystaje ponad wyswietlacz i mozna spokojnie klasc ekranem w dol. Nie lubie jak etui powiekszaja telefon, a to jest zdecydowanie najbardziej "Slim" z wszystkiego co do tej pory widzialem.

Jakiej foli używasz ? Podlinkuj jak możesz. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, głupia ja... Założyłam Flexible Glass. No ja wiem, że problem to z tym ekranem, ale gdyby było trochę większe to byłby miód. Póki co to chroni płaski środek przed moją torebką. I fakt, tu się sprawdza. :D Ale niestety to wciąż wydaje mi się za małe. Chyba poszukam sobie czegoś większego... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2017 o 14:10, B3rcik napisał:

Witam ,czy ktoś ma to szkło ? wycięcie na diode ma po lewej stronie ,tak jak mój xiaomi.Jak się spisuje ? nie ma efektu tęczy ? : https://mobiexpert.pl/pl/p/SZKLO-HARTOWANE-9H-MOCOLO-CE-NA-CALY-EKRAN-XIAOMI-REDMI-NOTE-4-PRO-GLOBAL/744

 

Witam. Już jakiś czas temu zamówiłem to szkło razem z pokrowcem i szczerze... nie polecam... szybko popękało na rogach i na spodzie, na całej powierzchni były widoczne jakieś punkciki a na środku były jakieś dziwne przebarwienia jakby dobrze nie przylegał. Kupiłem w zestawie razem z pokrowcem NTX ULTRA SLIM- pokrowiec niby fajny, dobrze spasowany ale dla mnie trochę za cienki i nie ma rantu ponad wyświetlacz. Nie chcę robić reklamy ale teraz kupiłem niby to samo szkło MOCOLO w sklepie mispot.eu razem z pokrowcem ipaky i teraz naprawdę jestem zadowolony. Szkło też MOCOLO ale to na pewno jest orginalne zupełnie inny wygląd i nawet samo opakowanie. Etui IPAKY też jest super, delikatnie powiększa gabaryty ale na pewno lepiej zabezpiecza. Lepiej nie ryzykować z podróbkami na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, goszka napisał:

Ech, głupia ja... Założyłam Flexible Glass. No ja wiem, że problem to z tym ekranem, ale gdyby było trochę większe to byłby miód. Póki co to chroni płaski środek przed moją torebką. I fakt, tu się sprawdza. :D Ale niestety to wciąż wydaje mi się za małe. Chyba poszukam sobie czegoś większego... 

Byłbym niezmiernie wdzięczny za zdjęcie poglądowe założonego flexible glass od 3mk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2017 o 00:59, goszka napisał:

3mk ma niezłe te szkła/folie. Korzystam od lat, zawsze byłam zadowolona. Teraz w ogóle są promocje na ARC-a. http://tnij.at/3mk A może ma ktoś Flexible Glass i pokazałby jak to wygląda? Wypatrzyłam etui do kompletu z tą hybrydką, ale nie wiem właśnie jak to będzie wyglądać na tym urządzeniu. 

 

Mam flexibla i cieszę się że to mam czytając te wszystkie posty ludzi jak im odchodzi szkło albo mają tęcze albo nadmierne palcowanie się szkła. Kupiłem zestaw niklina czy jakoś tak (te etui takie popularne z wstawkami karbonowymi - pseudokarbonowymi) i szkło 3mk flexible glass. Fakt, zakrywa tylko płaską część ekranu ale to nawet dobrze bo tak ok 80-85% ekranu jest chronione, szkło nie odstaje, nie zostaje pod nim powietrze ani nie palcuje się nadmiernie. Kupiłem ten zestaw za jakieś 65-70zł z allegro i polecam. Myślałem nad folią 360, ponieważ bardzo chcę dbać o ten telefon przed jakimikolwiek rysami a niestety pod te etui czasem dostaje się kurz i jakiś  brud z kieszeni więc cóż.
Może ktoś napisać że głupota żeby kupować etui + szkło za 70zł do telefonu wartego na ten moment ok 550... No ale cóż, zainwestowałem i nie żałuję.
BTW swojej dziewczynie kupiłem Redmi 4X i tam szkło + etui no name z allegro za 16zł... Etui spoko ale szkło? Jest też na płaską część ekranu ale powietrze jest na krawędziach do okoła.. Rozumiem teraz różnice ceny do jakości w tych szkłach. Gdyby ktoś chciał zdjęcie to mogę podesłać dziś wieczorem na PW. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, fps napisał:

 Fakt, zakrywa tylko płaską część ekranu ale to nawet dobrze bo tak ok 80-85% ekranu jest chronione, szkło nie odstaje, nie zostaje pod nim powietrze ani nie palcuje się nadmiernie.

Fakt, ale wg mnie mogłoby być odrobinę większe. Racja, nie odstaje, zresztą w żadnym ze szkieł trzymki nie dostawało się powietrze i montuje się szybko i łatwo. Nie wiem co trzeba zrobić, żeby tam się powietrze dostało. Jednak palcuje się dla mnie bardziej niż taki Hard Glass. (bo do tej pory z nich korzystałam i do tego porównywałam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad tym szkłem hartowanym na cały ekran Mocolo. Czytałem że nie da się je zastosować z niektórymi silikonowymi etui. Czy to etui będzie odpowiednie do tego szkła ? http://allegro.pl/etui-case-armor-xiaomi-redmi-note-4-4x-szklo-9h-i6809907330.html 

Jak mam wersje telefonu na Snapdragonie, to mam szukać szkła dla Note 4X?

 

Edytowane przez Marioosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marioosz napisał:

Witam. Zastanawiam się nad tym szkłem hartowanym na cały ekran Mocolo. Czytałem że nie da się je zastosować z niektórymi silikonowymi etui. Czy to etui będzie odpowiednie do tego szkła ? http://allegro.pl/etui-case-armor-xiaomi-redmi-note-4-4x-szklo-9h-i6809907330.html 

Jak mam wersje telefonu na Snapdragonie, to mam szukać szkła dla Note 4X?

 

1. Mam to szkło oraz etui od 3 tygodni i na razie nic się nie odkleja.

2. Tak snapdragon to 4x, zapoznaj się z tematem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu folii 3MK bo szkła poległy, każde jak dotąd ma jakąś wadę.

Sprzedawcy twierdzą w opisach, że wszystkie folie się nadają do RN4 tj. Shield, Matte, HD+, Edge, Arc etc, ale na stronie 3MK dowiaduję się z grafik, że tylko ARC nadaje się na zakrzywiony ekran.

 

Kto nie ma racji? Macie jakieś doświadczenia z tymi foliami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Kolega poszukuje dobrego case + szkła hartowanego do swojego Redmi 4 (Wersja global ze snapdragonem 625)

 

Polećcie jakiś dobry zestawik, żeby case był solidnie wykonany, wszystkie otwory żeby pasowały no i szkło jeśli to możliwe na cały ekran i by nie odstawało jakoś specjalnie nie odklejało się itp.

No i żeby szkło pasowało do case, bo czytałem, że niektóre case nie pasują dobrze do szkieł  3d

Edytowane przez mateusztbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał do czynienia ze szkłem od NILLKIN http://allegro.pl/szklo-hartowane-nillkin-9h-do-xiaomi-redmi-note-4-i6585670381.html ?

To jest skandal z tymi szkłami, że jest tyle fake-ofert... Wystarczy zobaczyć na allegro jak sprzedawcy dużo zbierają negatywów na szkłach do tego telefonu. Xiaomi też się nie popisało ale to inna sprawa.

To szkło Nillkina akurat zbiera dobre komentarze, przynajmniej na allegro, pytanie czy ktoś z forumowiczów testował...

 

 

PS. Jeśli nie szkło to folia... Ale i tu wybór marny. W zasadzie zostaje tylko ARC w wersji na ekran (ok 30zł) lub w wersji 3D na plecki i boki - sprawdza się to? http://allegro.pl/3mk-arc-3d-folia-caly-xiaomi-redmi-note-4-global-i6949521118.html

 

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie Hartowane szkło Nillkin'a w zestawie z Etui. http://allegro.pl/etui-nillkin-sparkle-xiaomi-redmi-note-4x-4-szklo-i6937107221.html Problem w tym, że mimo to iż udało mi się szkło przykleić idealnie, jest węższe od ekranu bo jak wiadomo pokrywa tylko płaską jego część a mimo to odstaje jeszcze wokoło jakiś 1-2mm :/ W jednym miejscu ładnie przylega do samej krawędzi a w innych nie. Możliwe że jeszcze się to jakoś rozejdzie? 

Edytowane przez hCYk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest słabej jakości ale widać tą ramkę z boku. I tak jest dookoła. Tylko w jednym miejscu na długości od 3 cm ładnie przylega do samej krawędzi. Co do etui to jeszcze go nie zakładałem bo dopiero dzisiaj do mnie przyszło. Wygląda "porządnie" ale myślałem że wersja kolorystyczna Navy jest trochę ciemniejsza. 

Zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem pełne szkło z aliexpress za 8zł i jak na razie jest ok. Ładnie przylega i nic nie odstaje. Palcowanie mniejsze niż bez szkła.

https://pl.aliexpress.com/item/9H-Full-Cover-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Redmi-3-Redmi-Pro-Redmi-Note-2-Note-3/32734753920.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.JrTjHZ

Jednak po dłuższym użytkowaniu  szkło też sie palcuje,  ale przylega idealnie. 

Edytowane przez Lukasz1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lukasz1988 napisał:

Zakupiłem pełne szkło z aliexpress za 8zł i jak na razie jest ok. Ładnie przylega i nic nie odstaje. Palcowanie mniejsze niż bez szkła.

https://pl.aliexpress.com/item/9H-Full-Cover-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Redmi-3-Redmi-Pro-Redmi-Note-2-Note-3/32734753920.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.JrTjHZ

Dobra wiadomość :) Rozumiem, że trzeba zamówić Redmi Note4 Global ? Mam wersje ze Snapem, 3/32GB Global Version

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za poradą zakupiłem to całe szkło Mocolo. Jestem niezadowolony. Widoczność w słońcu spadła, odwzorowanie kolorów także. Bez sensu. Tracisz cały efekt WOW z użytkowania tego telefonu. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłem ze szkłami. Nie warto się z nimi męczyć. Nie ważne czy jest za 1$, czy za 4$, czy na cały front, czy zwykłe, z każdym jest coś nie tak. Szkła nie wytrzymują długo, odklejają się po kilku tygodniach, a czasem nawet dniach. Wpadają pod nie śmieci i nic z nimi nie można zrobić oprócz usunięcia szkła. Z dopasowaniem jest różnie, jedne są lepsze, drugie gorsze, w dodatku kupowane w tym samym miejscu mogą się różnić wykonaniem. A ostatnie słabo przewodziło dotyk w prawym dolnym kwartale ekranu, co mocno przeszkadzało w używaniu klawiatury, aż się bałem, że coś z dotykiem się stało, na szczęście to tylko gówniane szkło. Zresztą nazwa "szkło" też jest na wyrost, bo to w większości plastik.

Olałem temat szkieł i używam na stałe flip case z otwieraniem pionowym, bo jest wygodnie w przeciwieństwie do poziomego, chroni ekran i przez kilka tygodni nie mam żadnej ryski.

Jak ktoś chce chronić ekran przez rysami, to lepiej jest posłuchać kolegów, którzy opisywali folię 3MK nakładaną w ich punktach sprzedaży. Reszta nie ma sensu, bo kupowanie co miesiąc szkła za 5zł czy za 10zł jest droższe niż dobrej jakości, profesjonalnie nałożona folia. Albo dobry futerał. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest odpowiedź. Na ten ekran nie ma się co mordować. Szkoda mi tylko tych 30 Zeta za Mocolo. Jadę na 3MK Shield. Poza słabym przycięciem jakby go nie było.
A są jakieś ciekawe etui typu wsuwka?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mgcompany napisał:

(...) 3MK nakładaną w ich punktach sprzedaży. 

Ile taka folia kosztuje w punkcie z nałożeniem np. w porównaniu do cen z allgero? W Krakowie znalazłem jeden punkt ale ceny folii są mniej więcej x2 w porównaniu do cen allgero. To już lepiej chyba samemu nałożyć...

No i kluczowe pytanie, którą folię wybrać oprócz tego, że do zakrzywionego ekranu nadaje się tylko ARC, ale i tych jest kilka do wyboru:

1. 3D z folią na przód, tył i boki: http://allegro.pl/3mk-arc-3d-folia-caly-xiaomi-redmi-note-4-global-i6949521118.html

2. przód + tył (bez boków): http://allegro.pl/3mk-cover-arc-folia-tyl-xiaomi-redmi-note-4x-i6889311678.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=ZmE2ZjNiZWQtZjQzYy00MWU0LTgxMGUtZGVjMTQzMzFjODBiAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=f5564202-137b-4056-9df3-0e6ab0d6b064

3. na sam przód: http://allegro.pl/3mk-arc-folia-na-caly-ekran-xiaomi-redmi-note-4-i6645128568.html

Jest jeszcze Shield ale ona nie jest podobno zbyt dobrze docięta więc tej nie biorę pod uwagę.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mgcompany napisał:

Ja skończyłem ze szkłami. Nie warto się z nimi męczyć. Nie ważne czy jest za 1$, czy za 4$, czy na cały front, czy zwykłe, z każdym jest coś nie tak. Szkła nie wytrzymują długo, odklejają się po kilku tygodniach, a czasem nawet dniach. Wpadają pod nie śmieci i nic z nimi nie można zrobić oprócz usunięcia szkła. Z dopasowaniem jest różnie, jedne są lepsze, drugie gorsze, w dodatku kupowane w tym samym miejscu mogą się różnić wykonaniem. A ostatnie słabo przewodziło dotyk w prawym dolnym kwartale ekranu, co mocno przeszkadzało w używaniu klawiatury, aż się bałem, że coś z dotykiem się stało, na szczęście to tylko gówniane szkło. Zresztą nazwa "szkło" też jest na wyrost, bo to w większości plastik.

Olałem temat szkieł i używam na stałe flip case z otwieraniem pionowym, bo jest wygodnie w przeciwieństwie do poziomego, chroni ekran i przez kilka tygodni nie mam żadnej ryski.

Jak ktoś chce chronić ekran przez rysami, to lepiej jest posłuchać kolegów, którzy opisywali folię 3MK nakładaną w ich punktach sprzedaży. Reszta nie ma sensu, bo kupowanie co miesiąc szkła za 5zł czy za 10zł jest droższe niż dobrej jakości, profesjonalnie nałożona folia. Albo dobry futerał. :) 

Kurde, ja albo miałem dużo szczęścia, albo Ty pecha. Miałem mocolo z chin, wyczekane przez 3 tygodnie zanim przyszło. Na ekranie jakieś 2 miesiące, ale niestety upadł mi telefon w samochodzie i się lekko wykruszyło. Denerwowało mnie to więc postanowiłem je zerwać i zamówiłem jakieś "mniej firmowe", które ma mój kolega, kosztuje 4 pln i u niego prezentuje się identycznie jak moje mocolo. Stare szkło pasowało idealnie, nie wpadały żadne paprochy, pierścienie były, ale tylko jak się mocniej nagrzał telefon. Co ciekawe, to miałem problem z odklejeniem go. Wykruszone fragmenty usunąłem i zacząłem podrywać paznokciem to najpierw pękło na pół, a potem musiałem się namęczyć i napodważać, żeby całe odeszło od ekranu. Co więcej nie zostawiło kleju i wystarczyło przetarcie o koszulkę, żeby wyglądało normalnie. Także tak jak mówiłem, albo moje szczęście albo Twój pech.

Mam nadzieję, że te co zamówiłem będą trzymały jakość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie również szkoda czasu na szkła hartowane, przetestowałem już kilka i zawsze był jakiś defekt.

Obecnie mam Mocolo.
Co z tego, że zakrywa cały ekran, skoro kolory są dużo bledsze i czasami występuje miejscowy brak reakcji na dotyk.
Nie polecam nikomu.

Myślę intensywnie nad folią 3mk, bo cierpliwość moja powoli zbliża się do końca :)
Poczekam jednak na więcej opinii - wciąż się waham.

Redmi 3S / Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, k3lt napisał:

W Krakowie nie maja oficjalnego sklepu, sprawdzalem juz i pytalem ich mailowo.

A to ciekawe bo na ich stronie jest jak byk: W&K na ul. Limanowskiego 4 - punkt z montażem.

Ale mniejsza z tym. Są trzy folie 3MK do wyboru: 

1) 3D z folią na przód, tył i bok w cenie ok 39pln

2) przód + tył (bez boków) w cenie ok 29pln

3) na sam przód w cenie ok 20pln

Skłaniam się na razie ku najtańszej opcji tylko na ekran. Na boki tył jednak etui będzie lepsze (zamówię MSVII).

Opcja na folią na tył może być spoko jak ktoś planuje korzystać ze wsuwki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, GoldSnickers napisał:

Kurde, ja albo miałem dużo szczęścia, albo Ty pecha. Miałem mocolo z chin, wyczekane przez 3 tygodnie zanim przyszło. Na ekranie jakieś 2 miesiące, ale niestety upadł mi telefon w samochodzie i się lekko wykruszyło. Denerwowało mnie to więc postanowiłem je zerwać i zamówiłem jakieś "mniej firmowe", które ma mój kolega, kosztuje 4 pln i u niego prezentuje się identycznie jak moje mocolo. Stare szkło pasowało idealnie, nie wpadały żadne paprochy, pierścienie były, ale tylko jak się mocniej nagrzał telefon. Co ciekawe, to miałem problem z odklejeniem go. Wykruszone fragmenty usunąłem i zacząłem podrywać paznokciem to najpierw pękło na pół, a potem musiałem się namęczyć i napodważać, żeby całe odeszło od ekranu. Co więcej nie zostawiło kleju i wystarczyło przetarcie o koszulkę, żeby wyglądało normalnie. Także tak jak mówiłem, albo moje szczęście albo Twój pech.

Mam nadzieję, że te co zamówiłem będą trzymały jakość. 

Raczej masz szczęście. Zamawiałem kilka, różnych firm i wszystkie były praktycznie takie same, ale przygody z nimi różne, takie jak opisałem. Te droższe miały tylko trochę lepszą powłokę, że łatwiej się czyściły i odrobinę lepiej ślizgały, tylko czy warto za nie płacić kilka razy więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę jak przyjdą nowe czy będą takie same czy też zaraz się przeniosę na 3mk. Na razie nie mam szkła i telefon chociaż wygląda ładniej :) 

Szkoda tylko, że te szkła mają te kropki do przewodzenia dotyku. Na słońcu to aż przeszkadza, ale tej technologii się raczej nie przeskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...