Skocz do zawartości

Bootloop Redmi Note 3 Pro SE


tazos

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, tazos napisał:

Panowie a wiecei może w czym tkwi mój problem z niekończącym flashowaniem ?

Za mało danych. Może to być problem komputera, miflasha, może nieodpowiedniego romu, albo coś po drodze robisz źle. Normalnie trwa to około 200 sekund.

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam dziwną sytuację. Chciałem zainstalować MIUIPolska. Robię według poradnika no i chyba coś zepsułem, bo przy tym kroku

Cytat

Dla urządzeń z fabrycznym Androidem 6 (np. MI5, MIMAX, MI5S, HMNote4, HMPro itd) w TWRP przechodzimy do menu Wipe > Format data i wpisujemy yes co usunie fabryczne szyfrowanie partycji danych.

Kilka razy pojawia się błąd failed mount /data . Googlowałem już i szukałem na forum i większości porad nie zastosuję (nie chcę roota) albo są dla innych modeli, co nie jest zbyt pomocne (inne twrp itp), bo nie wiem co z tym zrobić. Próbowałem już przejść do następnego kroku

Cytat

Z menu Reboot wybieramy Reboot recovery

Ale wtedy telefon zawisł na godzinę z logo MIUI i ładowaniem androida..

Próbowałem raz jeszcze przez fastboota i to samo.

Wtedy przeszedłem od razu do instalacji romu MIUIPolska. Wisiał przez godzinę, po czym zrezygnowany go wyłączyłem.

Teraz nagle odpala mi się MIUI, przeklikuję instalator, wszystko odpala się elegancko. W ustawieniach MIUIPolska jest MIUI 8.3 by xiaomi.eu 7.3.16 (rozwojowa), czyli chyba o to chodziło. Czy ktoś może mi powiedzieć, czy tak powinno być? Jestem laikiem w tych sprawach (jak widać) i nie wiem, czy się zaraz coś nie posypie.

P.S. Nie wiem czy to jest dokładnie temat bootloopa, ale tu zostałem skierowany, bo mój temat wylądował w koszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, starycezary napisał:

Czy ktoś może mi powiedzieć, czy tak powinno być? Jestem laikiem w tych sprawach (jak widać) i nie wiem, czy się zaraz coś nie posypie.

Powinno być normalniej, ale jak ci się wgrał rom to powinno wszystko działać. Co najwyżej mogło ci się to twrp nie grać na stałe. Możesz to sprawdzić włączając tel trzymając wszystkie trzy klawisze (vol+ vol- i power). Jak się odpali twrp znaczy że się wgrało, jak nie to wgrasz ponownie w fastboocie. Jak masz to twrp to możesz dla pewności zrobić w nim po prostu wipe (factory reset), bo tego chyba nie robiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, FromWP napisał:

Możesz to sprawdzić włączając tel trzymając wszystkie trzy klawisze (vol+ vol- i power). Jak się odpali twrp znaczy że się wgrało, jak nie to wgrasz ponownie w fastboocie. Jak masz to twrp to możesz dla pewności zrobić w nim po prostu wipe (factory reset), bo tego chyba nie robiłeś.

Tak, odpala się TWRP. Zrobiłem factory reset, przeszedł bez problemu. Potem kliknąłem Reboot system i aktualnie wisi w ten sam sposób, jak wtedy wisiał godzinę- logo mi.com i kropeczki androida.

Skoro w takim razie wgrał się rom i działa, to czym mógł być spowodowany błąd failed mount /data? I czy on jakoś wpływa na proces instalacji, czy można pominąć krok z Format data przy późniejszych instalacjach? I jak długo u was telefon mielił tego reboota po instalacjach i wipe, bo nie wiem jak długo z nim czekać, zanim sam znów zrestartuję :D

UPDATE: skończył wisieć, pojawił się instalator

Edytowane przez Gość
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, starycezary napisał:

 jak długo z nim czekać, zanim sam znów zrestartuję :D 

Czekaj, nie przerywaj, jakoś domieli do końca. Błąd faile.... może być spowodowany np. niezbyt dopracowanym twrp. Normalnie pierwsza inatalacja trwa tak ze 30 minut, ale czasami dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

Czekaj, nie przerywaj, jakoś domieli do końca. Błąd faile.... może być spowodowany np. niezbyt dopracowanym twrp. Normalnie pierwsza inatalacja trwa tak ze 30 minut, ale czasami dłużej.

No właśnie domieliło, pojawił się instalator tak jak poprzednio. Czyli mam rozumieć, że mimo humorów jednak zainstalowało się ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym tylko zgłosić iż mój problem został już "do końca" rozwiązany (dzięki raz jeszcze FromWP ;-)

problem braku hasła do konta mi:  okazało się, że wystarczy znać numer telefonu który był użyty przy rejestracji (nadal nie pamiętam zakładania konta "mi", zresztą login do konta był w postaci 10 przypadkowych cyfr, może i hasło też ;-) W każdym razie znając nr telefonu można przejść przez procedurę odzyskiwania hasła na www z kontem mi (trochę to trwało bo z jakiś powodów w piątek nie przychodziły sms'y od xiaomi z kodami aktywującymi poszczególne etapy)

Telefon działa "jak nowy" z chmury "mi" odzyskała się i lista kontaktów, i zdjęcia i nawet lista programów - instalowały się oczywiście od nowa, zniknęły wszystkie ustawienia, save'y ( :-( ) itp. no ale działa - dzięki !

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podłącze się pod ten temat. Wczoraj odblokowałem bootloader oficjalną metodą. Wziąłem się za wgrywanie twrp przez fastboot. Wszystko ładnie poszło po instalacji przeniosło mnie do twrp. Po twrp można było się poruszać, zrobić backup itd. Problem zaczął się gdy zrobiłem restart do systemu. Wszystko stanęło na logo MI tym pierwszym (tym bez kropek logowania) i dalej nic. Gdy przeszedłem do twrp ponownie chciałem wgrać miui polska. Niestety to nic nie dało bo przy instalacji wyskakiwał error 7. Telefon udało mi się uruchomić po przeczytaniu forum MIflashem. Wie ktoś może w czym tkwi problem? Już wiele tel odblokowywałem a z żadnym nie miałem takich problemów. Daje link do twrp które wgrałem może to było winne https://eu.dl.twrp.me/kenzo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ziomal_1313 napisał:

Telefon udało mi się uruchomić po przeczytaniu forum MIflashem. Wie ktoś może w czym tkwi problem?

A na jaki rom to TWRP wgrywałeś? Jak na globala i zrobiłeś restart do systemu to to było błędem. Trzeba od razu wgrywać rom eu/pl po wgraniu twrp bez restartu do systemu (przy globalu, bo gryzie się z twrp).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, FromWP napisał:

A na jaki rom to TWRP wgrywałeś? Jak na globala i zrobiłeś restart do systemu to to było błędem. Trzeba od razu wgrywać rom eu/pl po wgraniu twrp bez restartu do systemu (przy globalu, bo gryzie się z twrp).

czyli wgrywam twrp, backup systemu na to wgrywam eu/pl. Tylko czy wtedy ten błąd error 7 nie wystąpi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, ziomal_1313 napisał:

czyli wgrywam twrp, backup systemu na to wgrywam eu/pl. Tylko czy wtedy ten błąd error 7 nie wystąpi?

Error 7 to inna bajka i miewa wiele znaczeń, ale nie powinien. Pisałem o zwisie na logo Mi po wgraniu twrp na globala i restarcie do systemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ziomal_1313 napisał:

ok chyba że przez przypadek ściągłem nie ten rom co trzeba

Dziękuj twórcom TWRP że ma ono weryfikację romu, jaki jest instalowany. Przed instalacją zrób pełny wipe, czyli najpierw format data (zatwierdzamy wpisując yes) i później wipe: system, data, cache, art/dalvik cache. Dopiero na tak wyczyszczoną pamięć instaluj właściwy rom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś mi powiedzieć jak długo ładuje się miui polska? wszystko mam wg instrukcji ale czekam i czekam a system nie chce się zbotować. wygląda tak jakby złapał bootloop.

W końcu ruszyło ale nie wiem dlaczego u mnie tak jest, że jak stoi na bootowaniu to musze zrobić restart powerem i za drugim razem się włącza

Edytowane przez ziomal_1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...