Skocz do zawartości

Zepsuty aparat po upadku telefonu


burak

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Upadł mi dzisiaj telefon z dwóch metrów prosto na kafelki i aparat nie może złapać ostrości, zdjęcia wychodzą całkowicie zamazane, aparat nie robi zdjęć z lampą (o dziwo latarka działa), nie ma też żadnych znaków zniszczenia czy czegoś podobnego. Aparat do wymiany ? Ile by kosztowało taka naprawa w mi center?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj popukać dość mocno palcem w aparat. Mi co prawda nie upadł, ale często zawiesza się autofocus, szczególnie na mrozie lub gdy bardzo długo nie używam aparatu. Nie wiem czy pomoze, ale nie zaszkodzi spróbować ;)
Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Acida, nie mają kamer do tego modelu :(

Mi autofocus nie działa w ogóle, czasami jak popukam w aparat to wraca ostrość, ale autofocus nie działa, z lampą błyskową zdjęć nie robi, wystarczy też że odłożę telefon na stół i brak ostrości wraca od razu.

A wiecie czy takie coś da się naprawić ?  bez wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tym nie zrobisz, chyba że cudownie zacznie samo działać.

Nawet jak się dobierzesz do tej kamerki, choć pewnie obudowa jest klejona. To będzie tam taka drobnica że nic nie zrobisz.

Akurat wymiana kamerki jest łatwa, wszystko jest na złączach i przykręcone lub nawet nie. Kup nową kamerę na Ali lub poszukaj moze gdzieś dostaniesz taniej. Są filmiki pokazujące jak ten telefon rozebrać, a jak nie czujesz się na siłach to zanieś telefon i nową kamerkę do jakiegoś serwisu GSM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, burak napisał:

Napisałem do Acida, nie mają kamer do tego modelu :(

Mi autofocus nie działa w ogóle, czasami jak popukam w aparat to wraca ostrość, ale autofocus nie działa, z lampą błyskową zdjęć nie robi, wystarczy też że odłożę telefon na stół i brak ostrości wraca od razu.

A wiecie czy takie coś da się naprawić ?  bez wymiany

W sumie jak rozbierzesz, może się okazać że sama kamerka jest w porządku, ma  ona dwa podpięcia i całkiem możliwe, że podczas upadku zapięcie któreś z kamer się poluzowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje tak właśnie zrobić, ale zanim to nastąpi chciałbym od nowa zainstalować Miu Polska.

Jak mam to zrobić ? Muszę znowu prosić o odblokowanie bootloadera ? Czy tylko wchodzę w TWRP zaznaczam praktycznie wszystko wipe/format itd, wcześniej wrzucam na kartę pamięci xiaomi.eu_multi_HMPro_7.3.2_v8-6.0 i instaluje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasowałem wszystko i po zainstalowaniu mam 'brak zainstalowanego systemu"  mimo ze wszystko robię dobrze. Za pierwszym razem jak instalowałem miałem tak samo, ale nie pamiętam jak mi się udało to rozwiązać ? Jestes pewny że nie potrzeba odblokowac bootloadera ?

Edytowane przez burak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu softu tam mam, nawet jak daje wipe/dalvik po instalacji i dam reboot to mam komunikat o braku systemu zainstalowanego. 

Przypomniało mi się że chyba trzeba po "format data" zrobic reboot recovery i  wtedy zainstalowac ponownie, ale nie wiem , zaraz zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem, ale aparat działa tam samo czyli źle :)

Cytat

 

Może Ci się nie zainstalowało poprawnie?

 

 

U mnie zawsze po wipe należy zrobić reboot recovery i dopiero zainstalować system, w przeciwnym wypadku dostaję info o braku zainstalowanym systemie. 

Edytowane przez burak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Napisałem do Acida, nie mają kamer do tego modelu

Mi autofocus nie działa w ogóle, czasami jak popukam w aparat to wraca ostrość, ale autofocus nie działa, z lampą błyskową zdjęć nie robi, wystarczy też że odłożę telefon na stół i brak ostrości wraca od razu.

A wiecie czy takie coś da się naprawić ?  bez wymiany

Hej, udało Ci się jakoś odratować z tej sytuacji? Mi telefon nie upadł, ale też mam problemy z autofocusem w tylnych kamerach. Po prostu z dnia na dzień przestał działać. Jak wygląda procedura reklamacyjna produktów Xiaomi?

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...