Skocz do zawartości

Mediatek-czy faktycznie gorszy od Snapdragon?


jmigna

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć od kilku dni jestem właścicielem Redmi Note 4 z procesorem Mediatek Helio x20 muszę przyznać że kiedy czytałem specyfikację to się trochę tym procesorem podjarałem mam ten telefon od 3 dni i wszystko jest w porządku śmiga bardzo szybko

Niestety według mnie dość mocno się nagrzewa po godzinie grania i oglądania filmów na YouTubie komórka zrobiła się gorąca

Aplikacja CPU Cooler pokazuje że telefon nagrzewa się do temperatury 45 stopni ale mnie się wydaje że w niektórych miejscach może osiągnąć nawet 60 stopni Celsjusza zwłaszcza w pobliżu procesora

Co o tym myślicie czy to jest normalne? Jeszcze mogę zwrócić telefon do sprzedawcy… Czy uważacie że snapdragon byłby lepszy, czy snapdragon się nie przegrzewa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę nikt tu nie wie czy takie rzeczy jak ekran i bateria różnią się pomiędzy tymi dwoma wersjami?

Jest to samo. Bynajmniej z tego co czytałem. Jak nie lubisz ładować telefonu codziennie czy odklejania się szkła od temperatury bierz snapa jak zależy Tobie na większej wydajności kosztem baterii i grzania bierz media.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, shade napisał:


Jest to samo. Bynajmniej z tego co czytałem. Jak nie lubisz ładować telefonu codziennie czy odklejania się szkła od temperatury bierz snapa jak zależy Tobie na większej wydajności kosztem baterii i grzania bierz media.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
 

W końcu konkretna odpowiedź. Dzięki wezmę Snapdragon bo u mnie tylko LTE B20. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Cytat

Jest to samo. Bynajmniej z tego co czytałem. Jak nie lubisz ładować telefonu codziennie czy odklejania się szkła od temperatury bierz snapa jak zależy Tobie na większej wydajności kosztem baterii i grzania bierz media.

To że tak spytam ile trzyma RN4 na Snapdragon, że mówicie bateria dłużej mu wytrzyma?

Ja potrafię na MTK jak jets mało używany w swoim RN 3/64 5 (pięć) dni nie ładować!!!

Przy powiedzmy 1h dziennie rozmów, 20 smsów, jakieś bajery itp - ok 48h działa.

 

Dnia 7/2/2017 o 21:10, shade napisał:

Jest to samo. Bynajmniej z tego co czytałem. Jak nie lubisz ładować telefonu codziennie czy odklejania się szkła od temperatury bierz snapa jak zależy Tobie na większej wydajności kosztem baterii i grzania bierz media.

Sprawdzony 1700km na nawigacji RN4 MTK w krajach gdzie tem dochodziła do 38stC codziennie. Obudowa w kolorze grafitu.

Jeden warunek klima fajnie wiała na niego przez co był bardzo zimny.

Kolega ma Samsunga (nie znam modelu) i miał mega problemy z nawigacją w telefonie bo przegrzewała mu się.

 

 

Czy miał ktoś możliwość obejrzenia tego XIOAMI na OLED? Jakie wrażenia? Bateria dłużej trzyma? Warto? Ale proszę jakieś konkretne argumenty podać będące faktuami a nie napisać tylko tak warto. Proszę o opinie tylko tych co mieli to w rękach i faktycznie testowali.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem go, wpływ oleda na baterie jest znikomy.
Co do snapa to spokojnie jeszcze połowę dłużej trzyma w note 4.niz w mtk.
Zmieniam telefony co chwila, miał em praktycznie każdego redmi. I osobiście uważam że redmi pro( Oled) to najlepszy redmi jaki powstal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOT rekordowo około 13godzin jeśli jednego dnia. Przy dwóch dniach nie schodzę a poniżej 8h SOT. Przy rzadszym używaniu SOT około 6h na przełomie 4dni. MTK osiąga połowę tego. Odklejanie szyby jest częstym przypadkiem podczas korzystania z ładowarki samochodowej przy włączonej nawigacji przez dłuższą ilość godzin.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 11.02.2017 o 15:49, tpawel napisał:

Helio x20/x25 to najlepszy procek mtk, przyłożyli się do niego. Niestety za mtk ciągnie się zła sława sprzed kilku lat i wiele osób powiela te mity. Dla mnie mega plusem mtk jest apka dostępna normalnie w Google Play, która bez roota daje możliwość dostępu do service mode. Możesz sobie korygować głośniki, mikrofony, pasma częstotliwości i wiele innych.


Wysłane z Lenovo P2
 

Co  to za apka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Note 4 z MTK i przeczytałem gdzieś że aktualizacja Androida do wersji Marsmallow będzie tylko na wersję z Snapdragonem a na MTK nie. Jeśli tak to tragedia.Potwierdza to ktoś albo zaprzecza? Jakieś daty? Thx

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak masz rację. Tylko żal ściska jak inni mają a Ty nie :) I to nie za dwa,trzy lata tylko maks rok myślę i będzie trzeba wymieniać. Jakby nie patrzeć czuję się lekko oszukany przez Xiaomi. Następnym razem warto zrobić lepszy research przed zakupem żeby się nie wpakować w coś takiego jak MTK. Anyway może jakaś nakładka albo inny workaround ? Chociaż szczerze to wątpię żeby miał sens.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze były problemy z aktualizacją andka dla MTK. Dałem się w niego wrobić głównie przez niewiedzę i brak wersji na snapie ( w tamtym czasie). Ogólnie procesor jest dosyć udany i liczyłem na mały przełom w aktualizacjach, ale nie ma co narzekać. Przez 11 miesięcy moim jedynym problemem była bateria, a dokładnie jej ładowanie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szybkie padanie baterii, długie ładowanie i zdarzało się,  że potrafił zwiększyć % baterii bez ładowania (według wykresu użycia baterii)  :| Kilka dni temu rozładował się całkiem i nie mogłem go naładować. Po podłączeniu stał na 0% i działał tylko z podpiętą ładowarką. Po kilku godzinach braku ładowania chciałem zgrać dane, więc podłączyłem go pod pc i nagle ruszył. Naładował się i działa prawidłowo do teraz,  nawet bateria jakoś dłużej trzyma.. Kontaktowałem się już z serwisem i mimo wszystko za niedługo wyślę go  do Wrocka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...