Skocz do zawartości

MI5s PLUS problem z edl


pepepl

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek proszę o wyrozumiałość i proszę bez zbędnych komentarzy. Przeczytałem temat o instalacji MIUI, przeczytałem również chyba wszstkie inne poradniki na zagranicznych forach.
Panowie (i Panie) próbuję odblokować bootloader w Xiaomi MI5s PLUS według poradnika Majster Pierzu (czy jak mu tam) z YT

Niestety nie mogę wejść w tryb EDL poleceniem "adb reboot edl". Na filmie pokazane jest, że to polecenie gościu wydaje bezpośrednio z włączonego telefonu. I udało mu się w ten tryb wejść, ja niestety poległem i nie dam rady  wejsc w EDL tak jak Pierzu to zrobił. Czy wchodząc w Fastboot i wydając te dane polecenie będzie to poprawne i powiedzie się. Na http://en.miui.com/thread-409974-6-1.html (podstrona nr. 6) gość twierdzi, że tak zrobił i udało mu się. Wolę się upewnić niż uwalić telefon. Za wszelkie rady serdecznie dziękuję. Wogole czy MIUI Global (stabilna) 8.0.4.0 (MBGMIDI) jest akceptowalny? Czy to zwykły "syfMIUI.P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pepepl napisał:

gość twierdzi, że tak zrobił i udało mu się. Wolę się upewnić niż uwalić telefon.

Tak, czasami działa komenda fastboot oem edl i przechodzi z fastboot do edl. Możesz spróbować, nic się od tego nie zepsuje, co najwyżej nie zadziała i telefon po prostu się uruchomi. Pewnym sposobem wejścia w edl jest kabelek deep flash który łatwo sobie zrobisz, jak znajdziesz w poradniku lokalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FromWP napisał:

Tak, czasami działa komenda fastboot oem edl i przechodzi z fastboot do edl. Możesz spróbować, nic się od tego nie zepsuje, co najwyżej nie zadziała i telefon po prostu się uruchomi. Pewnym sposobem wejścia w edl jest kabelek deep flash który łatwo sobie zrobisz, jak znajdziesz w poradniku lokalnym.

Dobra, ładuję telefon i sprawdzam...a co powiedz na temat tego MIUI - "  MIUI Global (stabilna) 8.0.4.0 (MBGMIDI) " czy na nim mogę swobodnie pracować, czy musze szybko zmieniać, bo to "syfMIUI". Pytam, bo nie orientuję się w tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sprawdzilem na http://en.miui.com/download-315.html to ten sam model i oznaczenie. Czyli oficjalny Global ROM :) A czy na ten ROM da się zainstalować Global Developer ROM poprzez aplikację "Update" bezpośrednio z pliku .zip?

Dziękuję za pomoc, poźniej napiszę czy udało się odblokować 

Edytowane przez pepepl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sp4ubw napisał:

A nie możesz odblokować na tym co masz?

niestety nie mogę, wywala mi błąd "Couldn't verify device. Current account is different from the account info on the device"

 

5 minut temu, FromWP napisał:

Raczej się nie uda, ale spróbować możesz.

a co jak się nie uda? Uwalę telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, sp4ubw napisał:

A konta masz te same?

Tak konta są te same, 3 razy sprawdzałem, logowałem się po numerze telefonu, po adresie email...i nic, caly czas wywala ten błąd :/

 

3 minuty temu, FromWP napisał:

Nic, po prostu się nie zainstaluje. Taka próba raczej niczym złym nie grozi.

Zostaje mi próbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, sp4ubw napisał:

A konta masz te same?

Konta ma te same, tylko Xiaomi niedawno wprowadziło dodatkowe utrudnienie i trzeba się jeszcze dodać i zalogować telefon w opcjach programistycznych, w "status blokady Mi". Stąd komunikat o innych kontach, bo MiUnlock tam nie znajduje konta. Jak w oficjalnym romie to jest to powinno dać się na nim odblokować. W Mi 5s na bliźniaczym global stable tego nie ma. W romach dev jest i wtedy odblokowuje się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FromWP napisał:

Konta ma te same, tylko Xiaomi niedawno wprowadziło dodatkowe utrudnienie i trzeba się jeszcze dodać i zalogować telefon w opcjach programistycznych, w "status blokady Mi". Stąd komunikat o innych kontach, bo MiUnlock tam nie znajduje konta. Jak w oficjalnym romie to jest to powinno dać się na nim odblokować. W Mi 5s na bliźniaczym global stable tego nie ma. W romach dev jest i wtedy odblokowuje się bez problemu.

a jak to zrobic/gdzie to ustawić?. O tym nie wiedziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niestety nie ma :/ przejrzałem całe Opcje Programistyczne i nie ma tej opcji. Pozostaje mi kombinowac z wprowadzeniem w edl. Kurde z MI5 poszło bez problemu, a z MI 5s PLUS męczę się od wczoraj :/

Czyli reasumując mogę wrzucic China dev poprzez aplikację "Aktualizacja"? A pozniej bawic się odblokowaniem? Czy próbowac z tym edl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pepepl napisał:

I niestety nie ma :/ przejrzałem całe Opcje Programistyczne i nie ma tej opcji. Pozostaje mi kombinowac z wprowadzeniem w edl. Kurde z MI5 poszło bez problemu, a z MI 5s PLUS męczę się od wczoraj :/

No bo to wprowadzili całkiem niedawno. Bez tego romu dev nie ruszysz. Raczej od razu poczytaj jak ten kabel zrobić, bo na twoim romie on jeszcze zadziała, a na nowszych już przestał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie idzie wprowadzic w edl przez Fastboot, zostaje kabel :/ W takim razie czy na chwile obecną (zanim ogarnę kabel) bez stresu mogę używać tego MIUI co mam -  MIUI Global (stabilna) 8.0.4.0 (MBGMIDI) czy jest to jakieś "syfiaste"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje paru ikonek - Kalkulator, Dyktafon. Innych bardziej niepokojących rzeczy nie zauważyłem. Reszta dziala, GPS łapie fix-a, LTE ładnie śmiga na obu slotach, rozmowy są czyste, aplikacje startują normalnie i nie ma "zamrożenia". Generalnie mogę podsumować iż MI 5S PLUS jest "pioruńsko" szybki, nawet Facebook nie muli :) Dziekuję za pomoc, zrobię kabel to będę ogarniał MIUI Polska. Na razie bez stresu używam to co mam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, na 8.0.3.0 global stable dla mi5s nie odblokujesz bootloadera bo nie ma opcji status blokady, zostaje tylko kabel, potem przejście na dev i dopiero można odblokować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ jest zupełnie inna metoda instalacji i MI5s PLUS jest podany jako jedno z urządzeń w którym można dokonać w ten sposób zmiany na china dev. Poza tym w/w china dev jest stockowym systemem od Xiaomi i zeby go zainstalować nie trzeba miec bootloadera odblokowanego. Teraz pytanie, czy w ten sposób można zmieniać ROM? Czy trzeba bawić się jednak we flashowanie i kombinacje z edl? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, FromWP napisał:

A czym to się różni?  Nie udało ci się zainstalować global dev z pliku przez updater, to prawdopodobnie i china dev się nie uda. Możesz spróbować, jak zweryfikuje i się zainstaluje to na china dev też odblokujesz.

No i zrobione :) Pobrałem Global Developer ROM, wersja 7.1.19 (http://bigota.d.miui.com/7.1.19/miui_MI5SPlusGlobal_7.1.19_92c6a49e70_6.0.zip). Wrzuciłem na telefon. W aplikacji "Aktualizacje" wybrałem opcję " zainstaluj z pliku .zip". Telefon zaczął weryfikować plik, po czym się uruchomił i zainstalował aktualizację. Uruchomiłem "debugowanie USB" i zaczęłem przygodę z odblokowaniem. Oto efekt

:x5pjnw8128m6.jpg

Tak wogóle to w "Opcjach programistycznych" nie miałem nigdzie tych informacji, które podesłałeś we wcześniejszym liknu. Tak czy inaczej, zaraz leci TWRP (jak je znajdę oczywiście :D ) później MIUI Polska

Dziękuję za pomoc, bez Was pewnie tego bym nie ogarnął :)

Edytowane przez pepepl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pepepl napisał:

Tak wogóle to w "Opcjach programistycznych" nie miałem nigdzie tych informacji, które podesłałeś we wcześniejszym liknu.

Widać Chińczycy utrudniają odblokowanie na razie na globalach, a w najnowszym global dev to jest. Tylko ciekawe że przez aktualizację z pliku global dev nie chciało zweryfikować, a china dev tak. Ważne że odblokowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

Widać Chińczycy utrudniają odblokowanie na razie na globalach, a w najnowszym global dev to jest. Tylko ciekawe że przez aktualizację z pliku global dev nie chciało zweryfikować, a china dev tak. Ważne że odblokowałeś.

Zdjęcie mówi samo za siebie :D, było trochę stresu ale co tam, raz się żyje :)  Jeśli mialbys jeszcze pod ręką TWRP (albo lepiej ZCX) to bym się nie obraził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pepepl napisał:

Zdjęcie mówi samo za siebie :D, było trochę stresu ale co tam, raz się żyje :)  Jeśli mialbys jeszcze pod ręką TWRP (albo lepiej ZCX) to bym się nie obraził :)

Twój to chyba Natrium https://www.androidfilehost.com/?fid=385035244224387312

A instrukcję instalacji już miałeś czyli tu:  https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...